Skocz do zawartości
Gość Grinch

Wałki rozrządu PD

Rekomendowane odpowiedzi

sie zastanawiam czy u mnie też jakaś szklanka i wałeczek nie pada, bo zaczął "dudnić" i po dźwignięciu filtra powietrza zdecydowanie bardziej słychać.

 

Temat osobiście przerabiałem rok temu. Po zdjęciu pokrywy zaworów zobaczyłem podtarte krzywki a po zdjęciu wałka pęknięte popychacze a w kilku sztukach dosłownie dziury.

Poczytaj sobie mój opis i zobacz zdjęcia:

http://forum.vw-passat.pl/threads/90268-Dziwne-Stuki-w-silniku-AVF/page3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sie zastanawiam czy u mnie też jakaś szklanka i wałeczek nie pada, bo zaczął "dudnić" i po dźwignięciu filtra powietrza zdecydowanie bardziej słychać.

 

Temat osobiście przerabiałem rok temu. Po zdjęciu pokrywy zaworów zobaczyłem podtarte krzywki a po zdjęciu wałka pęknięte popychacze a w kilku sztukach dosłownie dziury.

Poczytaj sobie mój opis i zobacz zdjęcia:

http://forum.vw-passat.pl/threads/90268-Dziwne-Stuki-w-silniku-AVF/page3

 

Właśnie między innymi z tamtego tematu się doczytałem co może dolegać mojemu paskowi, jednak zdjęcia nie do końca pokazują zużycie krzywek, dlatego pytałem czy po samym ściągnięciu pokrywy jest to widoczne i jakie ślady na wałku będą go kwalifikować do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie między innymi z tamtego tematu się doczytałem co może dolegać mojemu paskowi, jednak zdjęcia nie do końca pokazują zużycie krzywek, dlatego pytałem czy po samym ściągnięciu pokrywy jest to widoczne i jakie ślady na wałku będą go kwalifikować do wymiany

 

Chyba źle patrzysz skoro nie możesz dostrzec ze zdjęć na których widać jak zużyte są popychacze. Skoro popychacze są zużyte to krzywki też będą wytarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba źle patrzysz skoro nie możesz dostrzec ze zdjęć na których widać jak zużyte są popychacze. Skoro popychacze są zużyte to krzywki też będą wytarte.

 

popychacze widziałem - masakra ... ale chodzi mi o same krzywki... dziś zajrzę pod pokrywkę, to zobaczę jak to wygląda u mnie...

Dużo km zrobiłeś przy tych odgłosach spod filtra powietrza, że aż takie zniszczenia popychaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu klawiatury wszystko wydaje się być ok ... nie umiałem przyjrzeć się dokładniej szklankom, bo zasłaniają krzywki, ale tyle co widziałem jest chyba ok. Na krzywkach żadnych rys, albo nierówności powierzchni.

Także nie wiem czemu tak było słychać - a mam przebieg jest u mnie baaaardzo duży - 400kkm i wszystko jeszcze oryginalne (prócz przegubu lewego i dwóch lewych górnych wahaczy, które mi "zniszczył" mechanik wymieniając ten przegub). Z tym że passacik bardzo dobrze serwisowany przedemną i teraz też staram się wszystko na czas wymieniać.

Edytowane przez mirolb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

popychacze widziałem - masakra ... ale chodzi mi o same krzywki... dziś zajrzę pod pokrywkę, to zobaczę jak to wygląda u mnie...

Dużo km zrobiłeś przy tych odgłosach spod filtra powietrza, że aż takie zniszczenia popychaczy?

 

Po zdjęciu wałka rozrządu więcej możesz zobaczyć bo tak na prawdę to dokładnie nie widać wszystkich popychaczy z pod krzywek. Ja jeździłem z tym pukaniem jakieś pół roku i zrobiłem około 8 tyś. km Silnik rozkraczył się na podwórzu u mechanika. Ale to już było tak głośne pukanie, że o własnych siłach bym nie wyjechał z podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie też dopadła ta przypadłość.

przebieg 220kkm. przebieg pewny, w Irlandii rzadko się kręci liczniki ;)

 

Dudni w filtr tak że słychać chyba z kilometra.

Mam pytanko, ktoś się orientuje w kosztach części?

W pierwszym poscie są ceny ale chyba z paru lat wstecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No mnie też dopadła ta przypadłość.

przebieg 220kkm. przebieg pewny, w Irlandii rzadko się kręci liczniki ;)

 

Dudni w filtr tak że słychać chyba z kilometra.

Mam pytanko, ktoś się orientuje w kosztach części?

W pierwszym poscie są ceny ale chyba z paru lat wstecz

 

To zależy co dokłądnie bedziesz miał do wymiany ... średnio ~1000zł ja miałbym u kumpla w Focie (wałek rozrządu, szklanki...) - same części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy co dokłądnie bedziesz miał do wymiany ... średnio ~1000zł ja miałbym u kumpla w Focie (wałek rozrządu, szklanki...) - same części

Zdecydowanie więcej niż podajesz cenę za części. Same popychacze z 500zł , nowy wałek, nowe panewki wałka rozrządu. Nowe śruby wałka i głowicy, uszczelka pod głowicę itp. To wszystko musisz założyć nowe. Chyba, że na sztukę jak najtaniej. Policz jeszcze koszt remontu głowicy. Nie wiem czy dwa tyś wystarczy na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uszczelka pod głowicę itp.
a to po co ?

 

Przy wymianie walka to potrzeba lub można wyemienic

Walek

szklanki

uszczelniacze pompek (mozna wyemienic )

sruby mozna ale nie trzeba

uszczelniacz pompy vacum

uszczelniacz walka

uszczelka pokrywy zaworow

no i przyda sie rozrzad jak byl dawno wymieniany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to po co ?

 

Przy wymianie walka to potrzeba lub można wyemienic

Walek

szklanki

uszczelniacze pompek (mozna wyemienic )

sruby mozna ale nie trzeba

uszczelniacz pompy vacum

uszczelniacz walka

uszczelka pokrywy zaworow

no i przyda sie rozrzad jak byl dawno wymieniany

Czyli twoim zdaniem nie trzeba wymieniać panewek wałka rozrządu i zakładać nowych śrub wałka?

Uważam, że jeśli chce się mieć dobrze złożoną głowicę to trzeba zakładać do nowego wałka nowe panewki. A jęli chodzi o całą głowicę to jeśli nie zachodzi podejrzenie uszkodzenia zaworów nie trzeba jej zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowimy tu o wymianie walka i szklanek kiedy sie wycieraja.

 

Jzeli tylko chodzi o walek i szklanki to wymienimy to co napisalem, i fakt panewki tez mozna wymienic razem z walkiem, ale sruby mozna lecz nie trzeba, i po co ruszac glowice ? Przeciez do wymiany walka i szklanek zdejmujemy tylko czapke i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panewki do nowego wałka to bezwzględnie do wymiany, one się bardzo wycierają w tych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie niedlugo bede robil walek i kupilem uzywany, czy w tym tez wymienic panewki czy nie, bo slyszalem, ze do uzywanego walka zostawic stare panewki, ale niejestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe panewki podstawa jaki i szklanki przydało by się jeszcze spolerować wałek bo używki w stanie idealnym to ze świecą szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie niedlugo bede robil walek i kupilem uzywany, czy w tym tez wymienic panewki czy nie, bo slyszalem, ze do uzywanego walka zostawic stare panewki, ale niejestem pewien.

Spore ryzyko zakładać używany wałek. Rozumiem, że to z uwagi na budżet jakim dysponujesz. Panewki należy obowiązkowo wymienić inaczej cała praca nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko to zakładać chiska podróbkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny zamiennik polecany to kolbenschmidt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przydało by się jeszcze spolerować wałek

Co masz na mysli, jak sie to poleruje.

Spore ryzyko zakładać używany wałek.

Juz nie jeden zakladal i sobie chwala, ryzyko oczywiscie jest ale juz kupilem i wyglada jak nowka, a budzet to tez bo nowka orginal to ponad 2000 zl a pisano tu juz na forum, ze lepiej uzywka w dobrym stanie niz nowka podrobka, co do szklanek to juz mam, wlasnie INA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy co dokłądnie bedziesz miał do wymiany

 

Jutro rano głowica jedzie do speca. Wstępnie zawór ssący na 2 cylindrze przepuszcza, dlatego waliło w filtr powietrza.

Nastawiam się na wymianę:

- nowy wałek

- zawory/popychacze

- symering wałka

- śruby wałka

- śruby głowicy

- uszczelka głowicy

- uszczelniacze pompowtrysków

- uszczelka pokrywy zaworów

- uszczelka vacum

- oczywiście nowy rozrzad z pompą wody

-płyn G12

- uszczelka miski olejowej

 

Niestety 1000zl to baaaardzo optymistycznie :(

Ja mieszkam w Irlandii, ale nawet kupując to w PL koszt będzie koło 2000PLN, wg cen z alledrogo. Oczywiście pomijając części firm kogucik, niewiadomego pochodzenia i jakości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności