Skocz do zawartości
Gość Grinch

Wałki rozrządu PD

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grinch

... U mnie wałek po prostu siadł !

Auto z braku świec, popychaczy, wałka odpalało jak dziecko to jest najbardziej śmieszne :manga

 

... Jak na razie jest cisza spokój i mam nadzieję że tak pozostanie.

VAG oczywiście nie pokaże usterek mechanicznych i było trzeba niestety samemu do tego wszystko dojść.

 

... A jako ciekawostka dodam wam że do wymiany wałka popychaczy i panewek na wałku nie trzeba wogólę rozbierać przodu a ni nic z tych rzeczy !

... Także taka wymiana to kwestia 2 h jeżeli wszystkie części są na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... U mnie wałek po prostu siadł !

Auto z braku świec, popychaczy, wałka odpalało jak dziecko to jest najbardziej śmieszne :manga

 

... Jak na razie jest cisza spokój i mam nadzieję że tak pozostanie.

VAG oczywiście nie pokaże usterek mechanicznych i było trzeba niestety samemu do tego wszystko dojść.

 

... A jako ciekawostka dodam wam że do wymiany wałka popychaczy i panewek na wałku nie trzeba wogólę rozbierać przodu a ni nic z tych rzeczy !

... Także taka wymiana to kwestia 2 h jeżeli wszystkie części są na miejscu.

hmmm...no to nie ukrywaj techniki, nawijaj...Jak wymienic walek bez popuszczania rozrzadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
hmmm...no to nie ukrywaj techniki, nawijaj...Jak wymienic walek bez popuszczania rozrzadu?

 

... A czy ja napisałem że bez popuszczania rozrządu ?

Bez rozpinania całego przodu czyli - zdejmowania zderzaka itp !

... Z tego co mi mówił to zdejmuje pokrywę zaworów ustawia koło wałka na znakach itp. Popuszczamy napinacz zdejmujemy pasek itp.

 

... Nie łapać za słówka !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie czepiam tylko grzecznie prosze o opis, bo bede sobie zmienial i jak jest patent to lykam, ale wg mnie trzeba cie jakos dostac do napinacza a bez zrzutki chlodnicy nawet reki nie wlozysz.

Natomiast nie wiadomo czy pasek dobrze wejdzie na wale przy mapinaniu jak nie zdejmiesz oslony i nie zobaczysz...jakis kit ci wcisnol wg mnie.

Ale jak mozesz to zapytaj go co i jak, moze faktycznie jest opcja ale trzeba do tego inaczej podejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Do napinacza jest idealny dostęp po zdjęciu tej plastikowej osłony :)

... Pasek sprawdzałem napięty idealnie :)

... Nie sprawdzałem jeszcze synchronizacji na VAG-u ale planuje zakupić nowy sprzęt to po nowym roku sprawdzę czy się zmieniła czy nie :)

 

... Byłem na 100% pewien że nie da rady bez zrzucania całego przodu wymienić wałka :)

A jednak się da :P

Dała mi do myślenia sytuacja w której jeden mechanik za wymianę wałka krzyknął 500 PLN a inni 250 PLN więc coś w tym musi być :)

... Przodu zdejmować nie trzeba, dla kumatego robota na 2-3h z wypiciem piwa.

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje napinaczy w waszych autkach jeden z nich jest z tłumikiem drgań i tu nie jestem pewien czy da radę bez zdejmowania przodu ale w wersji z samym mechanicznym można to zrobić nie popuszczając przedniego pasa, co do nieszczęsnych wałków spotkałem się z wytartą krzywką na pierwszym cylindrze w dwóch autkach jeden przebieg coś koło 380 a drugi powyżej 400 więc trzeba wyciągnąc wnioski i poszperać w historii auta bo przy 200 tyś\km to troche wcześnie no chyba że naprawde ktoś stosował olej typu lidl, biedronka, netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
są dwa rodzaje napinaczy w waszych autkach jeden z nich jest z tłumikiem drgań i tu nie jestem pewien czy da radę bez zdejmowania przodu ale w wersji z samym mechanicznym można to zrobić nie popuszczając przedniego pasa, co do nieszczęsnych wałków spotkałem się z wytartą krzywką na pierwszym cylindrze w dwóch autkach jeden przebieg coś koło 380 a drugi powyżej 400 więc trzeba wyciągnąc wnioski i poszperać w historii auta bo przy 200 tyś\km to troche wcześnie no chyba że naprawde ktoś stosował olej typu lidl, biedronka, netto

 

 

... Oczywiście w moim przypadku mowa o zwykłym napinaczu !

Gdyż w przypadku napinacza hydraulicznego moim zdaniem bez zdejmowania przodu się nie obędzie :)

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu kolego masz rację, twój model ma już samą rolkę bez dodatkowego napinacza, więc niema potrzeby demontażu przodu, w silnikach AVB, AWX i AVF z początku produkcji występuje rolka i hydrauliczny napinacz wtedy trzeba odsunąć przód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

właśnie tu kolego masz rację, twój model ma już samą rolkę bez dodatkowego napinacza, więc niema potrzeby demontażu przodu, w silnikach AVB, AWX i AVF z początku produkcji występuje rolka i hydrauliczny napinacz wtedy trzeba odsunąć przód.

 

... Dokładnie, gdyż nie ma pola manewru z napinaczem hydraulicznym.

A jako ciekawostka powiem wam że jedna krzywka się po prostu spłaszczyła u mnie i rozjechała na bokach i kanty były ostre jak żyletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie tu kolego masz rację, twój model ma już samą rolkę bez dodatkowego napinacza, więc niema potrzeby demontażu przodu, w silnikach AVB, AWX i AVF z początku produkcji występuje rolka i hydrauliczny napinacz wtedy trzeba odsunąć przód.

dokladnie tym sugerowalem sie pytajac, u mnie na nawet 10000% nie da rady bez zrzutki, ten nieszczesny tlumik zaje...nie wiem po jaka cholere go dali, za kazdym zrzucaniem rozrzadu trzeba nowy wstawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Wymiana wałka rozrządu na zwykłym napinaczu trwa 2-3h Amen :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Wymiana wałka rozrządu na zwykłym napinaczu trwa 2-3h Amen :bleble

cieszcie sie , bo my naznaczeni tym zapyzialym tlumikiem do kosztow walka doliczamy tlumik i demont przodu... k...mac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak zwykle pech na mnie trafil tak jak bylo to w 1.8t

2 rodzaje rozrzadow, 151 i 153 zabki ktore nie sposob dostac, bo zadko wystepowaly i to wlasnie u mnie wystapily...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
i jak zwykle pech na mnie trafil tak jak bylo to w 1.8t

2 rodzaje rozrzadow, 151 i 153 zabki ktore nie sposob dostac, bo zadko wystepowaly i to wlasnie u mnie wystapily...

 

... Słyszałem o tych cudach w 20V kilka miesięcy temu :P

Ale wszystko jest do ogarnięcia.

PS; U siebie będziesz też zmuszony zmieniać wałek itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Słyszałem o tych cudach w 20V kilka miesięcy temu :P

Ale wszystko jest do ogarnięcia.

PS; U siebie będziesz też zmuszony zmieniać wałek itp ?

to znaczy...nic sie wg innych nie dzieje, ale ja smiem powiedziec ze na zimnym delikatnie stuka/cyka, ze moc powinna byc nieco wieksza i spalanie nieco nizsze, tak wiec majac tani dostep zmienie na wyjazd do pl waleczek w kwietniu. Szkoda tylko ze 3 tygodnie temy rozrzad zmienilem, bo teraz znowu bede musial napinacz za 60 funciszy kupowac(reszte zostawie stara, nawet tysiaca km na tym nie najechalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch
to znaczy...nic sie wg innych nie dzieje, ale ja smiem powiedziec ze na zimnym delikatnie stuka/cyka, ze moc powinna byc nieco wieksza i spalanie nieco nizsze, tak wiec majac tani dostep zmienie na wyjazd do pl waleczek w kwietniu. Szkoda tylko ze 3 tygodnie temy rozrzad zmienilem, bo teraz znowu bede musial napinacz za 60 funciszy kupowac(reszte zostawie stara, nawet tysiaca km na tym nie najechalem)

 

... Ja na twoim miejscu zdjął bym pokrywę i sprawdzić krzywki.

Jak są okey to nawet nie zawracał bym sobie mandoliny tym :)

U mnie nie dało się już śmigać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

tak a propo... pochwal sie nam tym wyczynem jak zrobic 320km w tdi pd 1.9tdi jak sie domyslam

Czyzby cie fantazja poniosla czy mowisz o 3,0 tdi z tuareg'a?

Kolego 300hp w 1.8t to trodna sprawa, a w 19tdi 280jp jest cudem nawet po wtryskach, palnowaniu, turbinie i remapie

ale jestem ciekaw, uchyl rabka tajemnicy...

 

... Chyba Ci się tematy popieprzyły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ja na twoim miejscu zdjął bym pokrywę i sprawdzić krzywki.

Jak są okey to nawet nie zawracał bym sobie mandoliny tym :)

U mnie nie dało się już śmigać.

 

zobacze, to tylko pany, jak wyjde z funduszem to sie okarze , musze dobre 1200 funciszy wpakowac na wyjazd w zawieszenie regolowane, felaszki z gumami, nowe turbo i wtryski zregenerowac lub dac nowe.

Pozniej w polsce szyba grzana przednia i kilka przerobek u spawacza...jak wynajde kaske to zmienie jak nie to bede tak latal do bulu, a moze po wtryskach sie poprawi, stawiam na nie, ale ten temat mnie zastanowil czy to nie walek.

 

---------- Post added at 19:16 ---------- Previous post was at 19:15 ----------

 

... Chyba Ci się tematy popieprzyły :)

 

pomylka, zmeczenie i jedna literka K umknela i zrozumialem ze chodzi o moc a nie przebieg...hahahaha

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... Ja na twoim miejscu zdjął bym pokrywę i sprawdzić krzywki.

 

sie zastanawiam czy u mnie też jakaś szklanka i wałeczek nie pada, bo zaczął "dudnić" i po dźwignięciu filtra powietrza zdecydowanie bardziej słychać...

Z tego co wyczytałem na forum to właśnie popychacz hydrauliczny i być może wałek rozrządu może być tego przyczyną i teraz moje pytanie:

jak dźwignę pokrywę zaworów, to po czym poznam, że popychacz i wałek jest do wymiany?

będzie jakiś rowek wyryty na krzywce i co z popychaczem - jak go ocenić nie rozbierając nic dalej?

 

i kolejne pytanie, czy przyczyną tego równomiernego "dudnienia" może być coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności