Skocz do zawartości
Gość bori64

Passat B2 - problem z uczczelkami szyb bocznych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bori64

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum, to zacznę od przywitania wszystkich "stałych bywalów" :)

Przechodząc natomiast "ad rem": od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję uszczelek szyb w bocznych drzwiach do "Passata B2", a ściślej rzecz ujmując - tych uszczelek, w których szyba przesuwa się podczas opuszczania i podnoszenia. Jako że naprawa mojego auta została podjęta z pobudek zdecydowanie bardziej emocjonalnych niż ekonomicznych :) to początkowo byłem nawet zdecydowany zamówić fabrycznie nowe uszczelki przez serwis lub poprosić o sprowadzenie ich z Niemiec, niestety jednak okazało się, że element ten od kilku lat jest już niedostępny nawet na zamówienie (jedyne, co udało mi się w ten sposób zdobyć to nowe dolne uszczelki "zgarniające"). Znalezienie na "szrocie" auta z tego rocznika (1985) w którym uszczelki te byłyby w satysfakcjonującym mnie stanie graniczy niemal z cudem. Gdyby ktoś Was mógł cokolwiek w tej kwestii pomóc, to będę niezmiernie wdzięczny za wszelkie informacje!

 

Pozdrawiam wszystkich - Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Witam. Jestem w stanie załatwic tobie takie uszczelki <czarne bez chromowanej wstawki> komplet na 4 dzwi tylko powiedz czy masz hatchbacka czy kombi poniewaz jest miedzy nimi różnica w skosie tylnych dzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bori64

Wielkie dzięki za odpowiedź! :) Mój "Passat" to hatchback - jeśli potrzebujesz jeszcze więcej szczegółów, to pisz do mnie na priv. Czy te uszczelki, które mógbyś ewentualnie załatwić to "nówki" czy "używki"? Przyznam szczerze, że prawie już straciłem nadzieję, że uda mi się te uszczelki znaleźć, dlatego będę Ci naprawdę NIEZMIERNIE wdzięczny za pomoc w ich zdobyciu!

 

Pozdrawiam serdecznie!

 

Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zatorro

witam mam pytanie do kolegi od uszczelek czy mógłbyś załatwic jeszcze inne uszczelki??a konkretnie potrzebuje uszczelke drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Cześć. Którą uszczelke dzwi potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zatorro

witam potrzebuje uszczelki uszczelniającej całe drzwi jeżeli uda mi sie to wstawie zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zatorro

i udało sie to własnie jest ta uszczelka która odchodzi pozatym mój samochód to santana czyli sedan jeżeli jeżlei robiło by to większą róznice

 

z góry dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Cześć. Będe miał taką uszczelke i odezwe sie w następnym tygodniu.Życze udanej nocy sylwestrowej i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zatorro

elegancko!!!w takim razie czekam!i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Witam. Czy uszczelka jest nadal potrzebna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faqltet

Witam wszystkich. Odświeżę temat uszczelek, gdyż szukam i nie mogę znaleźć uszczelek "zgarniających" z chromowaną wstawką do kombiaczka :| . Jeśli ktoś może mi pomóc znaleźć owe uszczelki będę bardzo wdzięczny :padam: . Interesują mnie uszczelki zgarniające na wszystkie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sivan77

Witam!!!

Podobnież i ja chciałbym temacik odświeżyć, bo niestety nikt z "fachowców" w moich okolicach nie potrafi mi podpowiedzieć skąd wziąć nowe (szroty i ASO odpadają) uszczelki drzwi do Passata 32b, a nie wierzę że nie istnieją zamienniki... A do środka wieje :zalamany: a czasem nawet pada... :545: Passat urodzony został w roku 1988 i jest w wersji kombi, jeśli ta informacja ma znaczenie...

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrowionka!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość faqltet

A może ktoś słyszał o jakieś firmie co produkuje uszczelki na zamówienie? Wiem, ze to brzmi abstrakcyjnie.. ale może jednak jest ktoś taki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubertoo

Witam jestem nowy na tym forum i chcialem wszyskich powitac i cieszy mnie ze jest jeszcze grono ludzi ktorzy interesuja sie tymi dobrymi niedocenionymi autami:):).

Rowniez poszukuje kompletu uszczelek szyb do passata kombi , lecz widze ze nie jest łatwo , ale jesli by Ktos mial z Was na oku to prosil bym o kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

witam:D

temat wiele razy odświeżany, bo jest poważny

przymierzam się do zrobienia liftingu mojego paska tzn chciałbym przywrócić go do stanu najbliższego oryginałowi z zewnątrz ale żeby to miało dobry wygląd potrzebowałbym kompletu uszczelek do drzwi i szyby przedniej. Jeżeli uda mi się dostać owe uszczelki będę mógł tchnąć 3 życie w mojego szczupaka. może jest opcja zamienników. model 1.6 D, hatchback 5 drzwi. Każda pomoc mile widziana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko to dostać....ja szukałem po rozbitkach i wkoncu udalo sie wyszukać..ale trwalo to hmmm...z 8 miesiecy...zadna firma mi na wzor nie chciala dorobic bo stwierdzili ze w dzisiejszych czasach takicg grubych uszczelek sie nie robi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

i to jest problem a uszczelki robią w wyglądzie bardzo dużo, rozpoczęcie remontu zależy czy uda mi się dostać trochę gumy:( nie ma sensu kłaść extra lakieru jak uszczelki podklejone sylikonem bo się tak pokurczyły ze w każdej po jakieś 2 centy jak nie lepiej brakuje. w planie mam wymianę i przeróbkę instalacji elektrycznej, wymiana całego układu hamulcowego od nowszego autka, ja mam jeszcze hamulce z b1, instalacja jest też z b1, może jakiś swap na coś mocniejszego:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"chciałbym przywrócić go do stanu najbliższego oryginałow" ...Jednak odchodzisz od oryginału? szkoda:p jednak czekam na efekty jak cos to daj fotki w "moim passacie" z remontu chętnie obejrzę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darkeno

pomalowany jest trochę niekonwencjonalnie:D widzi mi się w kolorze srebrny metalik, z oryginałem to może nie będzie miało dużo wspólnego ale dobrze żeby wyglądał jakby dopiero z linii produkcyjnej zjechał. tylko po liftingu czyli zderzaki w kolorze nadwozia przyciemnione szyby i alu lub porządne stalówki:D teraz jest odmalowany autorenolakiem (poprzednio brak funduszy) teraz rozważam przesiadkę na b4 w tdi bądź odnowienie mojej żaby. ale żeby to ruszyć potrzebne są uszczelki. a zdjęcia z poprzedniego remontu zamieszce na dniach na mój passat:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żebym siał propagande...ale B4 to za nowe jest...rób B2...uszczelki to pojezdzij po szrotach...napewno znajdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności