Skocz do zawartości
dominik7

Czy maglownica od diesla rózni się od benzyny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Cały szczęśliwy byłem że sobie wymienię, a tu d...pa.

A miała pasowac.Wyciągnięta jest z b3 2,0, a mechanik mówi że wogóle są inne mocowania, i nawet końcówki drążków są inne.

Czy to możliwe? W maglownicę to bym uwierzył, bo w benzynie jest chyba inna ława silnika, ale drążki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwa rodzaje przekładni ZF i TRW. Mają inne drążki oraz wieloklin na który wchodzi kolumna kierownicza. Najprościej je ropoznać po obudowie. TRW ma gładką, a ZF ma żebrowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak w temacie. Cały szczęśliwy byłem że sobie wymienię, a tu d...pa.

A miała pasowac.Wyciągnięta jest z b3 2,0, a mechanik mówi że wogóle są inne mocowania, i nawet końcówki drążków są inne.

Czy to możliwe? W maglownicę to bym uwierzył, bo w benzynie jest chyba inna ława silnika, ale drążki?

Są dwa rodzaje przekładni ZF i TRW. Mają inne drążki oraz wieloklin na który wchodzi kolumna kierownicza. Najprościej je ropoznać po obudowie. TRW ma gładką, a ZF ma żebrowaną.

owszem są dwa rodzaje ale są zamiene, czyli powinny pasować bez problemu (poza wieloklinem) drążki mogą być inne bo są dwa rodzaje ale długości są ok więc w niczym to nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ewidentnie ZF (taka ma tabliczke).

Mocowania ma inne jak moja z auta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bwy1293093760c.jpg

tu masz trzy typy magli montowanych w b3 pierwsza ZF druga TRW a trzecia bez wspomagania. I jak widać wszystkie mają mocowania w tym samym miejscu.

czy twoja nowo zakupiona maglownica wyglada podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sam to przerabiałem każda maglownicy czy to Passat b3 czy b4 jest taka sama ma w tych samych miejscach otwory do montowania i wejście do kolumny kierowniczej, jedyne co może być inne chociaż nie musi to długość drążka kierowniczego nie końcówki!!! a drążka. mogą tez mieć inne pojemności płynu a tak to wkładaj śmiało zalewaj i będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta maglownica jest inna ale podobna.Na tabliczce znamionowej widnieje logo Audi.

Podam moze numery seryjne, to moze bedzie mozliwosc zobaczyc z czego to:

ZFO 7852974 451 i nizej 8D2 422066 M.

Jak na mój gust to maglownica od Audi A3...

Edytowane przez dominik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ta maglownica jest inna ale podobna
Czyli ktoś ci wcisnął coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem ten drugi numer do Googli. To maglownica od Audi A4.

Jesli mi sie ja uda sprzedac to nawet lepiej, bo kosztuje 2 razy tyle co do Passata, poza tym pasuje do Passata B5.

Jesli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopie temat, moze wiecie czy drązki z magla TRW beda pasowac na gwinty magla ZF? myslalem ze mam problem z "jabkami" drązkow i kupilem nowe dobrej firmy a co sie okazało to magiel ma luz na przekladni...

 

passat b4

Edytowane przez tomogolf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę się do posta:) otóż mam taki problem w moim pasku,ze strasznie nim miota po drodze mam spore luzy na kierownicy, podnosiłem auto do góry i prawe kolo lata mi na prawo i lewo i to dosyć mocno a lewe troszkę mniej. Teraz pytanie czy to wina maglownicy czy czegoś innego?? Widziałem tez w innych postach ze to może być wina tulei metalowo gumowych i te tez mam do wymiany ale u mnie to ewidentnie przodem majta. Proszę o pomoc i dzięki za każde info :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuleje metalowo - gumowe wahaczy do wymiany, końcówki wahaczy, końcówki drążków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz a z tego co napisałeś to wynika ze maglownica wcale nie musi być uszkodzona nawet lepiej chyba jeszcze raz dzięki za odpowiedz:D

 

 

Podjechałem dziś do mechaniora i stwierdził ze tuleje wahaczy dobre końcówki wahaczy i drążków tez są dobre... uszkodzona jest maglownica dlatego są takie luzy stuki i latanie kol

Edytowane przez Kolesgiiit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odświeżę,

otóż w moim Passacie b4 1995 1.9 tdi, trzeba wymienić maglownicę. Jej oznaczenie wygląda tak: 22 21 C(strzałka) 6, na dole USA XTR. Mam okazję załatwić tanio maglownicę z tym że od vento 1.8 1993 rok. A możliwe że są tam wszadzone części od passata. W vento oznaczenie wygląda 22 35 C(strzałka) 2, na dole USA XTR. Czy maglownica z vento będzie pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie maglownice w vw z tych rocznikow sa wszystkie wspolzamienne, jedyne roznice sa na wielowypuscie i ewentualnie w drazkach ale te ostatnie mozna zawsze przelozyc. Takze dobrze sprawdz wielowypust na kolumne kierownicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę odświeżę,

otóż w moim Passacie b4 1995 1.9 tdi, trzeba wymienić maglownicę. Jej oznaczenie wygląda tak: 22 21 C(strzałka) 6, na dole USA XTR. Mam okazję załatwić tanio maglownicę z tym że od vento 1.8 1993 rok. A możliwe że są tam wszadzone części od passata. W vento oznaczenie wygląda 22 35 C(strzałka) 2, na dole USA XTR. Czy maglownica z vento będzie pasować?

z tego co czytałem na forum to jeżeli było USA XTR to o takim samym oznaczeniu podejdzie. Gorzej by było jakby było TRW i chciałbyś zmienić na USA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem ale nie byłem pewny. Dzisiaj spróbuję przełożyć. Ewentualnie przełożę razem z krzyżakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I udało się. Zajęło pół dnia ale pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności