Skocz do zawartości
wgorny5

Merc S Klasse vs Audi A8 - który wybrać ???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój szef jest na etapie szukania nowego/używanego auta dla siebie.

W grę wchodzą głównie dwa auta: Merc S-Klasse 320CDI i Audi A6 lub A8 z 3.0TDI. Jeśli warto zainwestować w większego Diesla to również proszę o informację popartą rzeczowymi dowodami - mile widziane informację od mechaników.

 

Kwota którą chce przeznaczyć na to auto to 120 - 140 tyś.

Proszę o rzeczowe opinie których modeli unikać, i na co uważać przy zakupie w/w modeli.

Proszę o unikanie wywodów słyszałem, sąsiad szwagra miał itp. proszę o rzeczowe informację.

Przy okazji jeśli ktoś z Was wie gdzie stoi jakiś egzemplarz godny uwagi to będę bardzo wdzięczny za podanie takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A8 na godności...

Cabrio to na lato :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mój szef jest na etapie szukania nowego/używanego auta dla siebie.

W grę wchodzą głównie dwa auta: Merc S-Klasse 320CDI i Audi A6 lub A8 z 3.0TDI. Jeśli warto zainwestować w większego Diesla to również proszę o informację popartą rzeczowymi dowodami - mile widziane informację od mechaników.

 

Kwota którą chce przeznaczyć na to auto to 120 - 140 tyś.

Proszę o rzeczowe opinie których modeli unikać, i na co uważać przy zakupie w/w modeli.

Proszę o unikanie wywodów słyszałem, sąsiad szwagra miał itp. proszę o rzeczowe informację.

Przy okazji jeśli ktoś z Was wie gdzie stoi jakiś egzemplarz godny uwagi to będę bardzo wdzięczny za podanie takiej informacji.

witam,

mamy klienta co ma taka a8, 4.2 TDI, zadowolony jest bardzo, na trasie przy tempomacie i 120 km/h srednie spalanie ok 6.3 jak dobrze pameitam. jedyne co tam się kręci na pasku to pompa, reszta to koła zębate. Drugi klient mowi ze srednie miasto+trasa 12 litrow na 100 km. Do silnika wchodzi 9-10 litrow oleju(nie pameitam dokladnie), ogolnie silniczek fajnie chodzi jak na TDI:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Przy okazji jeśli ktoś z Was wie gdzie stoi jakiś egzemplarz godny uwagi to będę bardzo wdzięczny za podanie takiej informacji."

 

Mój post był pod to, ale chyba nie wszyscy mnie zrozumieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Przy okazji jeśli ktoś z Was wie gdzie stoi jakiś egzemplarz godny uwagi to będę bardzo wdzięczny za podanie takiej informacji."

 

Mój post był pod to, ale chyba nie wszyscy mnie zrozumieli...

 

Zrozumieli i proszę o nie zaśmiecanie wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczi jak tu zajrzy może się wypowie tylko że on miał 4.2 Pb, a S kl ostatnio chyba się bujał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mojego ojca ma 4.2TDI z Tippem, ale w Q7. Kupił ją nową w Polsce, ma ją już dobry rok, złego słowa na to auto nie może powiedzieć. Silnik przy tej masie nawet aż tak dużo nie bierze, jak wspomniał kolega wyżej o spalaniu na trasie (120km/h, tempomat 6,3l) - z tego, co on mówił to jemu brał średnio minimum 8l/100km, także dobry wynik jak na takiego smoka. W mojej rodzinie, kuzyn ojca kupił z końca 2006r Q7 3.0TDI z Tippem w Dojczlandzie, nie znam przelotu w km, ale jest bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jakby S-klasa miała 4x4 ;) ale chyba i tak bym jednak wybrał S-klasę, ostatnio trochę pojeździłem 4.0 w dieslu i odpycha się to fajnie, autko jest komfortowe tylko trochę rdzewieje :lol i tu audi w aluminium bije je na głowę. Spalanie mesia w mieście to ok 15 -16 L przy normalnej jeździe, na trasie nie wiem.Wygląd, myślę że audi wygrywa...

Przy autach tej klasy ciężko jest przyznać wygraną którejś marce, pojeździć jednym i drugim i dopiero kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczi jak tu zajrzy może się wypowie tylko że on miał 4.2 Pb, a S kl ostatnio chyba się bujał ;)

 

Pb raczej nie wchodzi w grę - przy przebiegach 80-100 tyś rocznie mija się to z celem.

Jeden z naszych podwykonawców ma taką zagazowaną i bardzo sobie chwali ale on robi 15-20 tyś rocznie.

 

Obecna S-ka z 2000 roku ma już grubo ponad 600 na blacie i gdyby nie to, że po prostu z dupy jej się sypie to prezes pewnie by jej nie sprzedawał.

 

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

 

No cóż, jakby S-klasa miała 4x4 ;) ale chyba i tak bym jednak wybrał S-klasę, ostatnio trochę pojeździłem 4.0 w dieslu i odpycha się to fajnie, autko jest komfortowe tylko trochę rdzewieje :lol i tu audi w aluminium bije je na głowę. Spalanie mesia w mieście to ok 15 -16 L przy normalnej jeździe, na trasie nie wiem.Wygląd, myślę że audi wygrywa...

Przy autach tej klasy ciężko jest przyznać wygraną którejś marce, pojeździć jednym i drugim i dopiero kupić :)

autko jest komfortowe tylko trochę rdzewieje

 

o jakim roczniku piszesz? Aż trochę trudno uwierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie ma co stawiać obok siebie Audi A6 i Audi A8, bo to dwa zupełnie inne auta. A8 to typowa limuzyna z klasy wyższej i owszem można porównać ją z S-klasą czy np. BMW 7 ale odpowiednikiem A6 jest E-klasa. Dlatego niech twój szef zdefiniuje najpierw z jakiego segmentu szuka auta. Segment F (A8, S-klasa itp.) to najwyższa luksusowa klasa osobówek a segment E to tzw. segment "premium" czyli de facto "dopieszczone" auta klasy średniej. Moim zdaniem zacząłbym najpierw od wybrania właśnie segmentu auta a dopiero potem szukał spośród dostępnych "produktów" i przebierał dopiero na końcu między kwestiami technicznymi. No chyba, że kluczem do tego wyboru były kwestie wizualne auta. Jeśli chodzi natomiast o reprezentatywność to wiadomo, że A8 w porównaniu do A6 wygląda na sporo większe a no i właśnie trzeba by także zdefiniować samemu względem siebie do jakiego auta pasuje, jaki mam gruby portfel i jak mi idzie w biznesie. To tak samo jak usytuowanie samochodów w segmentach. Takie jest moje skromne zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spalanie mesia w mieście to ok 15 -16 L przy normalnej jeździe, na trasie nie wiem

320CDI przy naprawdę dużych prędkościach 200 km/h i wiecej, 600km w niecałe 4h (niemiecka autostrada) zmieścił sie w 10l/100km, moim zdaniem super wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

passatb5 przeciez mowa o a8 vs merc s-klasa.

 

jak mial merca to niech bierze teraz audi, prezes kase ma to se zmieni jak mu sie nie spodoba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passatb5 przeciez mowa o a8 vs merc s-klasa.
W grę wchodzą głównie dwa auta: Merc S-Klasse 320CDI i Audi A6 lub A8 z 3.0TDI

Wypadałoby przeczytać pierwszy post..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mial merca to niech bierze teraz audi, prezes kase ma to se zmieni jak mu sie nie spodoba

 

nie do końca tak jest. 130-140tyś to nawet dla prezesa duża kasa, a zmiana auta po kilku tygodniach/miesiącach spowoduję na pewno duże straty.

 

320CDI przy naprawdę dużych prędkościach 200 km/h i wiecej, 600km w niecałe 4h (niemiecka autostrada) zmieścił sie w 10l/100km, moim zdaniem super wynik

święta prawda - nawet w ujechanej 10-cio letniej tak wychodzi

 

jeden z naszych klientów jeździ E-Klasse 400CDI lub 420CDI (nie pamiętam dokładnie) i przy 200km/h na tempomacie ma 8,2 litra - gdybym tego nie widział to bym nie uwierzył. Niestety w mieście poniżej 13 ciężko jest zejść.

Edytowane przez wgorny5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szef będzie śmigać głównie w trasie to audi w dieslu się sprawdzi, również merc

pozostaje kwestia czy podoba się S-ka czy A8, nowa A8 jest piękna, a S-ka niebawem wychodzi nowy model..

także jeżeli to ma być auto na trasę to się sprawdzi,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szef ma Mercedesa S-klasse i...

Więcej stoi niż jeździ, co chwile coś się psuję i oczywiście kosztuje masę pieniędzy, a prezes... Jeździ "starą" Toyotą LandCruiser ;)

Widziałeś film "Transporter 3"? Taka A8...:fajny

W mojej ocenie w tej konfrontacji zdecydowanie wygrywa Audi, być może jak będę miał 100 lat to mercedesy będą mi się bardziej podobały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie a jak by do tego mixu dodać Phaetona 3.0 TDI - czy to auto technologicznie dużo różni się od A8? Czy porównanie Passata do A4 będzie adekwatne do porównania Ph. do A8??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pb raczej nie wchodzi w grę - przy przebiegach 80-100 tyś rocznie mija się to z celem.

 

 

przy takich przebiegach to się kupuje nowe auto...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności