Skocz do zawartości
szymoneon

Nawiew z tyłu dmucha zimnym powietrzem

Rekomendowane odpowiedzi

W Passacie B4 jest nawiew na nogi ludzi, siedzących z tyłu. Wieje on u mnie zimnym powietrzem. Tak ma być? Nawet kiedy ustawiam grzanie na maksa? Dodam, że Przedni nawiew działa bez zarzutu. Nawiew z tyłu reaguje też na intensywność dmuchania. Co mam zrobić, żeby dmuchało ciepłym powietrzem?

Edytowane przez szymoneon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak mam i wydaje mi się że powietrze ochładza się od podłogi strasznie mnie to wnerwia jak mam na maxa to tam ledwo letnie leci ale za to z przodu masakra a jak mam że z przodu ok to tam leci zimne może jak by wybebeszyć podłogę i tunele dobrze ocieplić czymś termicznym to by działało jak trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiadomo wieje tak troche słabiej ale jak nastawie na ciepłe to wieje ciepłe powietrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak nastawie na ciepłe to wieje ciepłe powietrze

Wieje tak samo ciepłe z tylu jak i z przodu? Zastanawiam się nad zatkaniem dziur od nawiewu, bo nogi ludziom marzną :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może jak by wybebeszyć podłogę i tunele dobrze ocieplić czymś termicznym to by działało jak trzeba

 

Myślę że niewiele by pomogło...

Sprawdzę u siebie czy dmucha ciepłe bo nigdy nie sprawdzałem ale wiem że u wujasa dmucha ciepłe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak się włączy na maksa ciepło, to przez jakieś 5-10 minut z tyłu leci zimne powietrze, ale jak kanały się troche zagrzeją to potem już nawet ciepłe, ale i tak sporo chłodniejsze niż te z przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak się włączy na maksa ciepło, to przez jakieś 5-10 minut z tyłu leci zimne powietrze, ale jak kanały się troche zagrzeją to potem już nawet ciepłe, ale i tak sporo chłodniejsze niż te z przodu.

Tak właśnie ma być, kanały powietrza lecą po podłodze bez żadnej izolacji, trochę czasu mija zanim się ogrzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nawet z przodu mi nogi marzna ledwo co dmucha nawe na 4 biegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie nawet z przodu mi nogi marzna ledwo co dmucha nawe na 4 biegu
umnie tak samo z przodu i stylu ledwo co dmucha na nogi nie ważne czy zimnie czy cieple nastawione( climatronik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko passat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze trzeba rozebrac i dobrze te plastiki poskładac pouszczelniac, moze bokiem gdzies idzie bo u góry dmucha pieknie:taksobie miałem kiedys passka b3 z 91roku i tam ładnie dmuchało na nogi i z przodu i z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wogóle nie dmucha z tyłu na nogi.

Mimo to uważam że to nie wina kanałów tylko tego że coś jest zapchane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie tych kanałów z nawiewem na tył nie ma w ogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jak się włączy na maksa ciepło, to przez jakieś 5-10 minut z tyłu leci zimne powietrze, ale jak kanały się troche zagrzeją to potem już nawet ciepłe, ale i tak sporo chłodniejsze niż te z przodu.

Wiec dzis sprawdziłem to dokładnie i mam prawie tak jak u cibeie z tym ze:

z tym ze czuć ten powiew tylko na 3 biegu dmuchawy. na niższych biegach jest niewyczuwalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec dzis sprawdziłem to dokładnie i mam prawie tak jak u cibeie z tym ze:

z tym ze czuć ten powiew tylko na 3 biegu dmuchawy. na niższych biegach jest niewyczuwalny

 

To chyba norma, bo te kanały są dość długie i kręte, więc powietrze wychodzi łatwiejszą drogą, czyli na przednie nóżki. Jak mi z tyłu narzekają, że im w nogi zimno, to muszę dmuchawę na 3 lub 4 bieg włączać, a wtedy z przodu aż się spocić można ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi dmucha mocno ale przy thermotroniku jak luż złapie temperature to z przodu jest normalne powietrze a z tyłu chłodne może w lato ocieple te kanały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności