Skocz do zawartości
puff997

Brak tylnych migaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim pasku pewnego dnia padły tylne migacze (tylko tylne, obydwa). Być może problem w przeciekającym przewodzie spryskiwaczy. Woda zbierała się przy lewych tylnych światłach (patrząc z tyło auta). Zalana została kontrola kierunkowskazów przyczepy umieszczona właśnie w tym miejscu (totalnie wypalone ścieżki). Bezpieczniki sprawdzałem są OK. Dzwoniłem do serwisu paska to mi powiedzieli że to nie wina tej spalonej kostki (wygląda ona tak http://www.hakihol.pl/index.html;jsessionid=2AFCDE83532C785EC66EB7AD58163F7D?$part=shop.content.productlist&$event=add-to-basket-and-display&materialNr=ZB0064&moduleId=xreav2r3yv&id=1058321&Herkunft=Liste )

tylko wina włącznika świateł awaryjnych, bo w nim jest przełącznik sterujący wszystkimi 6-cioma kierunkowskazami. Wymieniłem i dalej nie ma tylnych. Na awaryjnych migają zwyczajnie bez tyłu a dając lewy lub prawy kierunkowskaz z osobna migają szybko (tak jakby jakaś żarówka była spalona). A co do żarówek wszystkie są OK.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. na pewno są dobre żarówki, nie spalone? pewnie tak więc...

2. pewnie źle włożyłeś oprawkę z żarówką do gniazda z płytką ze ścieżkami ;) i styki się nie stykają jak to styki ;) sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Żarówki OK, styki OK, miernikiem sprawdzałem podczas załączonych awaryjnych i napięcie nie dochodzi :(

Jakieś jeszcze pomysły?

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa jest ok ?

skoro nie dochodzi prąd to trzeba szukać na przewodach prze lampami może bezpiecznik lub włącznik awaryjek - przekaźnik w nim jest do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki kierunkowskazów i awaryjnych OK, włącznik awaryjek wymieniłem wczoraj i to samo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bezpieczniki kierunkowskazów i awaryjnych OK, włącznik awaryjek wymieniłem wczoraj i to samo :(
no to szukaj po kablach nie masz innego wyjścia może gdzieś dostała się wilgoć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam minęło 11lat od posta ale mnie właśnie dopadła taka sama sytuacja brak tylnych kierunków natomiast awaryjne działają normalnie. Podmiana przekaźnika awaryjnych nic nie dała puff997 podzielisz się jak sobie z tym poradziłeś? 

 

Znalazłem przyczynę a był nią brak zasilania na przekaźniku volta 8545-1217 schownym w bagażniku. Też posiadam hak i takie cudo dołożyli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności