Skocz do zawartości
snajper0001

FIS - Ukryte funkcje.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm no to dziwne naprawde, bo ja mam b6 z 2009 i nie ma takiej opcji... Uruchamiales to jakos specjalnei VCDS'em?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Hm, bardzo dziwne bo ja mam wlasnie b6 z 2009 i nie ma takiej opcji. Moze jakas ingerencja vcds'em?

Nic mi o tym nie wiadomo. Nawiasem mówiąc jest też opcja gdzie u góry pisze Speed a niżej jest prędkość w km/h Duże znaki, na cały wyświetlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem dwa i na obu były 871t i 872g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem na 3C8 920 870 A i w nim jest prędkościomierz cyfrowy w km/h. Obecnie mam odfajkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam troszkę inne pytanie. Czy można wgrać jakiegoś wirusa aby mfa pokazywał np temp. oleju, obroty turbo itp. Wiem ze w łoniekktórym poprzednio jeździłem można było taki mod zrobić, do tego podczas zapłonu wskazówki leciały do końca i opadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam troszkę inne pytanie. Czy można wgrać jakiegoś wirusa aby mfa pokazywał np temp. oleju, obroty turbo itp. Wiem ze w łoniekktórym poprzednio jeździłem można było taki mod zrobić, do tego podczas zapłonu wskazówki leciały do końca i opadły

obroty turbo ?

chętnie zobaczę gdzie to mogłeś zrobic bo nie słyszałem by turbo miałoa czujnik obrotów .... bo chyba z czegoś te obroty byś musiał odczytać ;)

Z drugiej strony widzieć 30 000 czy 60 000 rpm .... dało by Ci to coś jak by turbo zjechane i ciśnienia doładowania nie ma ?

raczej nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
obroty turbo ?

chętnie zobaczę gdzie to mogłeś zrobic bo nie słyszałem by turbo miałoa czujnik obrotów .... bo chyba z czegoś te obroty byś musiał odczytać ;)

Z drugiej strony widzieć 30 000 czy 60 000 rpm .... dało by Ci to coś jak by turbo zjechane i ciśnienia doładowania nie ma ?

raczej nic

Sory mój błąd tak jak piszesz nie obroty a ciśnienie doładowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakie są jeszcze te ukryte opcje w FIS ?? Bo puki co prawie nic się nie dowiedziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jakie są jeszcze te ukryte opcje w FIS ?? Bo puki co prawie nic się nie dowiedziałem

 

bo takowych nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo takowych nie ma :)

 

Ależ są tylko należy umieć szukać, jakby nie było to nie byłyby ukryte :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ależ są tylko należy umieć szukać, jakby nie było to nie byłyby ukryte :DD

 

no racja są, ale tak dobrze ukryte, że jeszcze nikt ich nie znalazł :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie znaleźli podobno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amerykanie znaleźli podobno

Jakaś opcja chyba jest, może tylko trzeba znać kod do security access (dostęp upoważniony) adaptacji :ocochodzi

może ktoś zna ? szukałem i nic nie znalazłem, na pewno nie jest to 40168

 

dafota.2.2nk1447071492j.jpg.smlicznik vcds.jpg&th=5293

 

mam "biały" licznik oryginalnie montowany, autko grudzień 2008r, żadnych temperatur oleju nie mam, ale dostać się głębiej, to pewnie bym chciał :) w ogóle to coraz bardziej kręci mnie podmiana licznika na premium :)

 

dafota.2.9br1447071491x.jpg.smlicznik.jpg&th=9581

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam "biały" licznik oryginalnie montowany, autko grudzień 2008r, żadnych temperatur oleju nie mam, ale dostać się głębiej, to pewnie bym chciał w ogóle to coraz bardziej kręci mnie podmiana licznika na premium
Nie wszystkie auta miały czujniki podające info o temperaturze. Sprawdź ile kabelków wychodzi od czujnika temperatury oleju. Jak 2 to nie będziesz miał na fisie temp oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wszystkie auta miały czujniki podające info o temperaturze. Sprawdź ile kabelków wychodzi od czujnika temperatury oleju. Jak 2 to nie będziesz miał na fisie temp oleju.

 

ja mam paska z 2007 (tyle że Pb), zmieniłem na licznik z 2012 (taki co już ma PL), nic nie ruszałem VCDS a temp. oleju mi pokazuje, tyle, że nie przez wchodzenie do menu tylko po prostu przerzucając kolejno wyswietlane dane, bodajże za aktualną prędkością w postaci cyfr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to:

 

[ATTACH=CONFIG]131482[/ATTACH]

 

Dołączam się do pytania kolegi.... Wie ktoś jak takie coś zakodować???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dołączam się do pytania kolegi.... Wie ktoś jak takie coś zakodować???

 

google 10 sekund szukania

 

https://www.kufatec.de/shop/pl/e-mfa-additional-gauges/e-mfa-dis-add-on-display-boost-oil-battery

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ja mam paska z 2007 (tyle że Pb), zmieniłem na licznik z 2012 (taki co już ma PL), nic nie ruszałem VCDS a temp. oleju mi pokazuje, tyle, że nie przez wchodzenie do menu tylko po prostu przerzucając kolejno wyswietlane dane, bodajże za aktualną prędkością w postaci cyfr...

 

Rysiu pierwsze liczniki z czarno-białym wyświetlaczem nie miały temp. oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, dlatego zaznaczyłem, że mam licznik z 2012, chodziło mi bardziej o to co Marek pisał o czujniku temperatury, wychodzi na to, że mój pasek z 2007 już ma odpowiedni, okablowany jeżeli pokazuje temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zależało od rocznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiem, dlatego zaznaczyłem, że mam licznik z 2012, chodziło mi bardziej o to co Marek pisał o czujniku temperatury, wychodzi na to, że mój pasek z 2007 już ma odpowiedni, okablowany jeżeli pokazuje temp.

No to chyba logiczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie zależało od rocznika.

 

tego akurat nie wiedziałem......... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności