Skocz do zawartości
dzali0

Zimny płyn chłodniczy w zbiorniczku

Rekomendowane odpowiedzi

od jak dawna masz auto marki vw passat ze piszesz brednie o samoodpowietrzaniu?

Stavros, ja jeżdżę Passatem od około 17 lat i jeszcze w żadnym nie odpowietrzałem układu chłodzenia przy wymianie płynu (a miałem B1, B2, B3 obecnie 2xB5FL) wiec to, co dla Ciebie są brednie, dla mnie jest normalną rzeczą.

 

---------- Post added at 00:05 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

 

znalezc wolne 2h zdjac przod (okolo 8-12 srob) zmienic i miec spokoj.

A po co zdejmować przód?? :ocochodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STAVROS

przecierz mozesz odpowietrzyc maly obieg na wezu powrotnym z nagrzewnicy albo na postoju zostawic zapalony to powinien sie otworzyc termostat, pozatym tak jak kolega wyzej napisal powinien odpowietrzyc sie sam tylko wystarczy odkrecic korek od zbiorniczka od czasu do czasu ale ja widze ze ty lubisz podruzowac po afrykach

Edytowane przez fredi1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jezeli plyn w zbiorniczku jest zimny to znak ze auto pracuje tylko na malym obiegu (tam jest czujnik od temperatory na zagarze) zas duzy obieg jest zapowietrzony i czyjnik od spalania i pomiarow dla sterownika wysyla mylne wartosci co w konsekwencji skotkuje wyzszym spalaniem

No ale czujnik do wskaźnika i czujnik do sterownika silnika to jeden i ten sam czujnik (ma w sobie tylko 2 obwody). Znajduje się na króćcu zasilającym nagrzewnice, a nagrzewnica jak chyba wszyscy wiemy grzeje niezależnie czy jest tylko mały obieg, czy może jest nawet duży obieg otwarty. Wiec wytłumacz mi w jaki sposób czujnik do sterownika silnika bierze temperaturę z dużego obiegu.

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stavros wyluzuj nie masz racji i nie rob kolegom wody z glowy macie z autami wszystko ok jezdzili latem bylo ok i co nagle sie wszystko pokopalo ? auta maja temp 90 st ogrzewanie dziala nic sie nie dzieje nie ruszac i nie dlubac a jak macie malo problemow to grzebcie i wydawajcie kase bez powodu :) nagle wam termostat sie zjeb.... czujnik temp i uklad sie zapowietrzyl ? pozdrawiam o jak pisalem wczesniej macie za duzo kasy podam nr konta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na włączonym silniku odkręcam korek i nic nie leci, dopiero jak odkręcę wyrównawczy to sie leje. Tak ma być ?

 

tak ma byc

 

macie z autami wszystko ok

 

wedlug mnie jednak jest cos nie tak,u mnie po okolo 7km mam 90 i cieply plyn i tak powinno byc

 

jezdzili latem bylo ok i co nagle sie wszystko pokopalo ?

 

złosliwosc rzeczy martwych,jednego dnia cos dziala a nastepnego juz nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od jak dawna masz auto marki vw passat ze piszesz brednie o samoodpowietrzaniu?

System odpowietrza sie sam jedynie gdy zbiornik jest wyzej od ukladu i jedyne zalamanie to poziom i w gore a jak wiem to w passacie zbiornik jest nizej a laczenie nagrzewnicy z silnikiem jest najwyzszym punktem obiegu, tak wiec tam bedzie powietrze ktorego bez magicznej dziorki nie odpowietrzysz kolego.

Samoczynnie odpowietrza sie wiekszosc fordow, ale nie audi vw skode i seata.

 

Dziwne... Skoro wszystkie auta VW odpowietrzamy taką metodą, lacznie z moim. Zadne sie nie grzeje, moje tez.... A odpowietrzalem metodą napisana powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pieknie jak tfierdzicie ze sie sam odpowietrza, nowa fizyke wymysliliscie, brawo, od kiedy powietrze leci w dol???

Ja niestety mam 2 czujniki, za glowica i kolo chlodnicy.

Przod z tego co mi wiadomo to do zmiany pompki konieczny jest jego demont.

Gural, zaskoczyles mnie z tym odpowietrzaniem, zasiegnij rady vw i sie nie kompromitoj, masz mnustwo pounkcikow za pomoc, ale w moich oczach i wlasciwosc jest watpliwa.

 

hahahaha.,...sam sie odpowietrza hahahahaha nie no rozwaliliscie mnie teraz.

Proponnuje zaklad, pobliczny i uczciwy o udowodnienie tej teorii.

Przegrany na najblizszym zlocie(na ktorym sie pojawi) poleruje wszystkie paski (uczestniczace w zakladzie).

 

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

 

tak ma byc

 

 

 

wedlug mnie jednak jest cos nie tak,u mnie po okolo 7km mam 90 i cieply plyn i tak powinno byc

 

 

 

złosliwosc rzeczy martwych,jednego dnia cos dziala a nastepnego juz nie :)

no i dziekuje, wszystko w temacie, po koledze tez pojedzcie grubo bo wyglada jakby wspieral mnie w diagnoziehahaha...

 

ps.: gural, nie wazne ile jezdzisz, niektorzy jezdza paskami 3 lata jak ja, niektorzy 17-25 jak ty, jedni zmieniali termostat raz, inni robia to na codzien jak ja,jedni robia auta i wciaz uzywaja forum (bo robia rozrzad 30 raz i wciaz nie maja praktyki zeby pamietac) zeby diagnozowac, ja nie czytam forum (moze dziwne, ale po pierwszym rozrzadzie nie mam problemu z zadnym, nawet z lancuchem w bmw) w celu porady, zawsze daje rade sam i nic nie wrocilo z gwarancyjna awantora.

Jestem na forum zeby poczytac jakie ludzie maja problemy i co raz napisac co o tym sadze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dwa czujniki tylko niewiesz od czego one sa ,wypisujesz jakies *******y jak bys wszystkie rozumy pozjadal,jak tobie sie sam nie odpowietrza to znaczy ze innym tez nie moze ?Pierwsze slysze ze jak bedzie chodzic na malym obiegu to sie zabije kat i i wzrosnie spalanie, moze lepiej jak jeszcze troche poczytasz forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie no jedynie ten katalizator, jak zabogata mieszanka jest to tak jak przy ssaniu na zimnym sa niedopaliki ktore ida w lopatki turbiny(grozi zapieczeniem) egr (grozi zatkaniem i od tego moze kopcic) moze zatkac osadem z parafiny katalizator a to w pl chyba ze 400zl plus zmiana.

Najtaniej jest za 25f na ebay kupic pompe, za 10na ebay termostat wahlera, za 10 5 l g12 lub g30 znalezc wolne 2h zdjac przod (okolo 8-12 srob) zmienic i miec spokoj.

Ostatnio miałem w czasie trasy coś co mnie zaniepokoiło ale na razie nie byłem u mechanika a mianowicie po przejechaniu około 200km w pewnym momencie silnik zaczął głośniej pracować (odgłos podobny do jazdy bez tłumika) ale tylko przy mocniejszym dodaniu gazu (np na 3cim biegu i 2000 obrotów, natomiast na luzie pracował normalnie)) ale to nic jechałem dalej i po kolejnych kilku kilometrach powoli tracił moc aż w końcu jechał tak jakby wogóle nie było doładowania (nie mogłem przekroczyć na płaskim terenie 100km/h). Zatrzymałem się. wyłączyłem silnik otworzyłem maskę i na oko wszystko wyglądało dobrze. Uruchomiłem ponownie auto i jakby ręką odjął, wszystko wróciło do normy, normalnie przyspieszał i dalej było wszystko ok.

I teraz pytanie czy to może mieć jakiś związek z tym zimnym płynem w zbiorniczku, Czy tak jak pisze Stavros przez ten płyn mogą być zagrożone jakieś inne rzeczy np: pompa, turbo, egr itp. Nie zauważyłem ostatnio większego poboru paliwa natomiast mam wrażenie że po opisanym powyżej przypadku silnik czasami pracuje właśnie jakby trochę głośniej.

Czy podłaczenie pod VAG coś da? Da się w ten sposób zdiagnozować czy jest faktycznie jakaś usterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączenie VAG-a to podstaw w naszych pastuchach, jeżeli ic nie wykaże to trzeba będzie już bardziej szczegółowo szukać:dolamam

 

kupując VW równoznaczny się z kupnem kabla VAG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno wpad w tryb awaryjny jak po zgaszeniu bylo wszystko ok podpinaj vag-a pozniej pomyslimy co z tym fantem zrobic ,a napewno to niema nic wspolnego z zimnym plynem w zbiorniczku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyslacie sobie problemy auto trzyma temp grzeje i nic sie nie dzieje jestescie jak babcie co bez powodu chodza do lekarza jak ci spalanie skoczy temperatura zacznie spadac lub rosnac to wtedy szukaj problemu a jak nic sie nie dzieje to poco robic problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to pieknie jak tfierdzicie ze sie sam odpowietrza, nowa fizyke wymysliliscie, brawo, od kiedy powietrze leci w dol???

Ja niestety mam 2 czujniki, za glowica i kolo chlodnicy.

:bleble Tylko nie wiesz od czego one są.

Przod z tego co mi wiadomo to do zmiany pompki konieczny jest jego demont.

:ocochodzi Mowa była o termostacie a teraz już pompa? No ale mniejsza z tym.

Gural, zaskoczyles mnie z tym odpowietrzaniem, zasiegnij rady vw i sie nie kompromitoj, masz mnustwo pounkcikow za pomoc, ale w moich oczach i wlasciwosc jest watpliwa.

Tylko napisałem to co wiem z własnego doświadczenia.

Myślę że Tobie bardziej przydały by się porady od VW.

A Tobie nic do moich punktów, każdy przyznaje z własnej woli.

ps.: gural, nie wazne ile jezdzisz, niektorzy jezdza paskami 3 lata jak ja, niektorzy 17-25 jak ty

Chyba jednak ważne, bo kilka postów wyżej jednak pytałeś ile kolega jeździ Passatem. Więc się zdecyduj, ważne czy nie ważne.

od jak dawna masz auto marki vw passat ze piszesz brednie o samoodpowietrzaniu?
jedni zmieniali termostat raz, inni robia to na codzien jak ja,jedni robia auta i wciaz uzywaja forum (bo robia rozrzad 30 raz i wciaz nie maja praktyki zeby pamietac) zeby diagnozowac, ja nie czytam forum (moze dziwne, ale po pierwszym rozrzadzie nie mam problemu z zadnym, nawet z lancuchem w bmw) w celu porady, zawsze daje rade sam i nic nie wrocilo z gwarancyjna awantora.

Tak, tak, a ja jestem stary i głupi, i nie wiem/nie pamiętam co i jak mam robić ;)

A nie wspomnę że w Twoich okolicach jest jakaś plaga padających codziennie termostatów, bo ja naprawiałem autka przez wiele lat i nie trafiło mi się codziennie zmieniać termostatów, a i też gwarancyjnych awantur nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniałem dzisiaj termostat. Gdyż nie trzymało mi 90 stopni. Węże były zimne, płyn był zimny ( chłodny) . Wymieniłem pierw 1 termostat. pojechalem pare km. sprawdzam łapie temp ale nie puszcza dolny wąż zimny , wymieniłem na drugi termostat, wszystko ok. PŁYN CIEPŁY , WĘŻE CIEPŁE, GRZEJE LEPIEJ W ŚRODKU, ŁAPIE MOMENTALNIE 90 st. C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja wymieniałem dzisiaj termostat. Gdyż nie trzymało mi 90 stopni. Węże były zimne, płyn był zimny ( chłodny) . Wymieniłem pierw 1 termostat. pojechalem pare km. sprawdzam łapie temp ale nie puszcza dolny wąż zimny , wymieniłem na drugi termostat, wszystko ok. PŁYN CIEPŁY , WĘŻE CIEPŁE, GRZEJE LEPIEJ W ŚRODKU, ŁAPIE MOMENTALNIE 90 st. C :)

 

Odpowietrzałeś układ? Czy sam się odpowietrzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłym roku wymieniałem termostat i płyn. odpowietrzanie polegało na tym, że rozgrzałem auto na postoju (-15 na zewnątrz), troszkę mu pomagałem przygazowując, później przejechałem się i kilka kilometrów dalej poziom płynu w zbiorniczku spadł. uzupełniłem i po wszystkim :) jeżdżę już rok i żadnych problemów. w kabinie ciepło, auto trzyma temperaturę, ale nigdy nie wpadłem na pomysł, żeby sprawdzać czy mam ciepły zbiorniczek czy nie i chyba robił tego nie będę. tak jak napisał wojta po co szukać niepotrzebnych problemów? ale jak komuś się nudzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpowietrzałeś układ? Czy sam się odpowietrzył?

nic nie odpowietrzałem, wlałem płyn poczekałem aż ładnie poleci dalej, dolałem... włączyłem silnik przy otwartym korku od wlewu płynu , poczekałem moment dolałem jeszcze płynu poczekałem 2 min zakręciłem i wio :D

 

ale z tego co mi wiadomo to się tego nie odpowietrza :D zresztą jak chcesz to odpowietrzyć skoro obieg płynu nie jest zamknięty????? przecież w zbiorniczku wyrównawczym masz "kranik" cały czas otwarty, gdy zalejesz za dużo płynu to nim leci nadmiar .

Edytowane przez czajek19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie odpowietrzałem, wlałem płyn poczekałem aż ładnie poleci dalej, dolałem... włączyłem silnik przy otwartym korku od wlewu płynu , poczekałem moment dolałem jeszcze płynu poczekałem 2 min zakręciłem i wio :D

 

ale z tego co mi wiadomo to się tego nie odpowietrza :D zresztą jak chcesz to odpowietrzyć skoro obieg płynu nie jest zamknięty????? przecież w zbiorniczku wyrównawczym masz "kranik" cały czas otwarty, gdy zalejesz za dużo płynu to nim leci nadmiar .

Tak tylko pytałem ;) dla potwierdzenia/obalenia teorii napisanej poniżej. :) Bo chyba większość z nas "tfiedzi" że nie trzeba odpowietrzać, co jest rzekomo

piszesz brednie o samoodpowietrzaniu?
no to pieknie jak tfierdzicie ze sie sam odpowietrza, nowa fizyke wymysliliscie, brawo, od kiedy powietrze leci w dol???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety mam 2 czujniki, za glowica i kolo chlodnicy.

ten koło chłodnicy, to bimetaliczny termostat, z którego uruchamiany jest dodatkowy wentylator, jeśli na dużym obiegu zrobi się coś ok. 100 stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziłem ,sprawdzałem , szukałem śrubki w moim pastuchu do odpowietrzania nie było a wymieniałem ostatnio termostat i płyn.Jak na razie jest ok (2miesią.)

W primerze miałem śrubkę do odpowietrzania i ks. obsługi nakazywał odpowietrzenie.

np;

termostat do 1.6 nie miał w sobie odpowietrznika , a widziałem termostat do tdi miał odpowietrznik. skoro producent tak przewidział to miał powód.

np. książka" sam naprawiam "nic o odpowietrzaniu nie mówi.

 

dodam w skrócie; iż przy zalaniu nowym płynem , po przejechaniu paru kilometr. i osiągnięciu temp 90 st

trzeba uzupełnić brakujący płyn ,po samoczynnym odpowietrzeniu się układu chłodz.

słowa mechanika kolegi.

Edytowane przez chmielo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności