Skocz do zawartości
cervandes

Dogrzewanie silnika czyli webasto dla ubogich...

Rekomendowane odpowiedzi

12,6V więc full naładowany
Pewnie tak, ale po napięciu nie można ocenić czy akumulator jest naładowany. Padnięty też może pokazywać dobre napięcie, a przy rozruchu pada. Ale to tak na marginesie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak, ale po napięciu nie można ocenić czy akumulator jest naładowany. Padnięty też może pokazywać dobre napięcie, a przy rozruchu pada. Ale to tak na marginesie .

 

Nie masz racji. Pojemność może być mała i różnica miedzy naładowanym w spoczynku a rozładowanym zmieni się błyskawicznie np w czasie kręcenia. Ale zawsze dla pełnego akku (niezależnie od jego pojemności) wartość napięcia to około 12,6V, rozładowany ma 10,5V. I nieważne w jakim jest stanie akku, nawet ładując go przez tydzień po odłączeniu klem będziesz miał 12,6V bo taka jest wartość dla naładowanego bez obciążenia. I owszem, na podstawie napięcia ogniwa/ pakietu ocenisz stan jego naładowania o ile wiesz w jakiej został wykonany technologii. Tak jest i w bateriach w komórkach, w modelach, w aparatach a nawet głupich paluszkach AA o których wszyscy myślą, że mają 1,2V i są słabe a to kompletna bzdura, bo 1,2 to one mają u kresu rozładowania a naładowane mają ponad 1,4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek dobra rada:

Za cholere nie montujcie VW-owskiego dogrzewacza wody. Dzisiaj spoooro czasu sie pieprzylem z tym ustrojstwem.

Zamontowac spoko, ale odkrecic srubki ze swiec zarowych to sztuka i kawalek. Dostep bardzo ciezki, zwlaszcza do srodkowej i dolnej. Przeszkadzaja metalowe przewody od malego obiegu wody, ja reka siegalem od strony zaworu zwrotnego na podcisnieniu serwa hamulca, potem reka kolo kolektorow i dwoma palcami JAKOŚ krecilem nasadka 8 z przedluzka. Jak pomysle, ze jeszcze czeka mnie podlaczenie elektryki, to mnie szlag trafia i zaluje, ze nie wzialem przeplywowego podgrzewacza z Mondeo 2.0 TDDI/TDCI (uciac gumowka wystajace blaszki, zamontowac ujscie masy, uciac maly obieg wody i wstrzelic sie w nacieciu).

 

Dodam, ze podgrzewacz jest z AFNa, na 3 swiece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam, ze podgrzewacz jest z AFNa, na 3 swiece

 

Patrzyłem do taty paska b4 AFN , alternator 120A i też ma. nie zwróciłem jednak uwagi skąd idzie instalacja, ale różnica w nagrzewaniu silnika z i bez tego bajeru (mam 1Z) jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamontowac spoko, ale odkrecic srubki ze swiec zarowych to sztuka i kawalek. Dostep bardzo ciezki, zwlaszcza do srodkowej i dolnej. Przeszkadzaja metalowe przewody od malego obiegu wody, ja reka siegalem od strony zaworu zwrotnego na podcisnieniu serwa hamulca, potem reka kolo kolektorow i dwoma palcami JAKOŚ krecilem nasadka 8 z przedluzka. Jak pomysle, ze jeszcze czeka mnie podlaczenie elektryki, to mnie szlag trafia i zaluje,

Hmm...czyli jak ktos już zakłada to powinien najpierw podpiąc elektryke do świec a dopiero wtedy przykręcać kruciec do głowicy.

 

---------- Post added at 09:09 ---------- Previous post was at 09:04 ----------

 

zaraz zaraz.. ori w B4 to przewody chyba nie są przkręcane do świec podgrzewacza tylko tam jest chyba "fajka" na trzy świece ( coś ala jak na świece żarowe tyko że miejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupilem podgrzewacz to mial uciete resztki kabelkow zakonczonych konektorem "oczko" przykrecone do swiec za pomoca nakretek rozmiar 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Niech ktoś zrobi foto jak to wyglada ori w B4 AFN-ie, myślę że bedzie prościej :ok

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niech ktoś zrobi foto jak to wyglada ori w B4 AFN-ie

post #13, link do aukcji i foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post #13, link do aukcji i foto.

Miałem na mysli jak to jest zamontowane i w którym dokłdnie miejscu (jak sa poprowadzone przewody itp.), sam podgrzewacz wiadomo jak wygląda :P

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przewody z okolic aku pociagne po przewodzie +/- do rozrusznika a potem po metalowym przewodzie od powrotu malego obiegu do pompy wodnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakładałem do sharika na AFNie parę tyg. temu i poszło mi dość sprawnie (mam ten króciec ze świecami na nakrętkę M5 ). Wysterowałem trzema przekaźnikami , wyłącznikiem termicznym , a zasilanie na cewki przekaźników dałem z prądu wzbudzenia alternatora . Przełącznik 3 - pozycyjny z sygnalizacją diodami w kabinie.

Teraz jest tak , że podgrzewacz sam się wyłącza , jak jego obudowa przekroczy 80 st C , no i też sam się wyłącza jak zgaszę silnik i załącza jak go zapalę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze cos nie tak ze mna :D

Mam grube rece i do przykrecania tych kabelkow uzywalem nasadki 8 z przedluzka... Teraz kupilem klucz giety, oczkowy rozmiar 8 i moze pojdzie mi sprawniej, jak tak reka nie bede nurkowal, a wbijal sie od boku...

 

Elektryke dokoncze po swietach i zmontuje sobie na golym powietrzu w czasie wypadu sylwestrowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie zapomnij się podzielić zdjęciami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Zajrzałem dzisiaj pod maskę i okazało sie, że posiadam króciec z grzałką :zeco. O dziwo nigdy nie zauważyłem, żeby to w jakiś sposób poprawiło nagrzewanie silnika. Sprawdzę świece żarowe i wtedy pogdybamy dalej. Dal zainteresowanych trochę lektury z działu B5 http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15320

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O dziwo nigdy nie zauważyłem, żeby to w jakiś sposób poprawiło nagrzewanie silnika

 

Mo ze u Ciebie nie działają świece. Porównywałem u siebie b4 1Z i taty b4 afn i różnica jest widoczna gołym okiem. On po 3 km ma już ponad 70 na zegarach i z nawiewu wieje ciepłem a ja musze jechać z 10km zeby sie zaczeło coś dziać. Dodam ze obaj mamy wymienione termostaty i zatkane EGR (auto wolnej sie nagrzewa.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dogrzewanie ale zdaje się że nie działa bo silnik nie nagrzewa się zbyt szybko i stąd moje pytanie - czy da radę sprawdzić VAG-iem czy ECU (bo to on zdaje się steruje włączeniem i wyłączeniem dogrzewania) podaje sygnał do włączenia dogrzewania? Inaczej mówiąc czy gdzieś można zobaczyć na kompie że dogrzewanie jest właśnie włączone? Zrobi się cieplej na dworze to przyjrzę się bliżej świecom, czy sprawne itd. ale przy takiej temperaturze nie bardzo mam ochotę grzebać przy tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompem tego nie sprawdzisz. Ale wystarczy zwykła 12V żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się rozwiązanie z tym podgrzewaczem z renówki tym na 4 świece tylko że najważniejsze to wydaje mi się zabezpieczenie tego układu i wymyśliłem już ciekawy i pewny układ zabezpieczeń kilku punktowy.

nie mam skanera i nie zeskanuje tego mojego schematu a myszką nie będę rysował w celu uniknięcia kompromitacji.

jeśli będzie zainteresowanie to się pofatyguje o skaner albo narysuje i opisze w jakimś programie

i do diesla i do benzyny i LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności