Skocz do zawartości
dominussbas

Wymiana alternatora, Valeo czy Bosch, b5

Rekomendowane odpowiedzi

No i po robocie. Wczoraj dostałęm część dziś poleciałem do mechanika (angielskiego) nie chciał nic za robotę, ale dałem mu 2 piwaŻywce, niech próbuje:) Zaraz po zamianie kółka róznica była odczuwalna od razu, pokręciłem ręką w lewo i w prawo i czułem jak się "śliska" w jędną stronę czyli sprzęgło działa i to bez żadnej siły. Już zamontowałem w pasku, odpaliłem i cacy. Za godzinę jadę do roboty więc napewno odczuję różnicę. Dziękuję wszystkim za pomoc i jak ktoś z Was będzie w pobliżu zapraszam na flaszeczkę:) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co ;) W sumie do Bristolu rzut beretem ode mnie ;)

A tak btw, to przed chwilą wygrałem kółko:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=130470407330&rvr_id=195009551615&mfe=alert

Cena rewelka, więc mogę wymienić w moim altku valeo i sprzedać jako sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OLI i Panowie

w swoim Fordzie Galaxy 2,3 mam Valeo i rano strasznie mi piszczy dopuki się nie rozgrzeje

myślę o wymianie na Boscha tylko że mój jest 120A a te Boscha maja 115A

czy będzie jakaś różnica w ładowaniu itp czy po prostu da on radę i nie będzie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy będzie jakaś różnica w ładowaniu itp czy po prostu da on radę i nie będzie problemu?

śmiało możesz zakładać mogę ci podrzucić jakbyś chciał będę w Kaliszu za 2 tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ediqwe11

Witam

Ja mam inny problem, mianowicie posiadam alternator 120 14v z 12/99 o numerze 028 903 029 E firmy Valeo. Widzę że piszecie, że możliwa jest wymiana na większy tzn. 140A BOSCHA. Jakie numery powinien mieć alternator z BOSCHA aby pasował do mojego samochodu. Czy obędzie się bez ingerencji mechanicznej (oczywiście po za wymianą :))??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam inny problem, mianowicie posiadam alternator 120 14v z 12/99 o numerze 028 903 029 E firmy Valeo. Widzę że piszecie, że możliwa jest wymiana na większy tzn. 140A BOSCHA. Jakie numery powinien mieć alternator z BOSCHA aby pasował do mojego samochodu. Czy obędzie się bez ingerencji mechanicznej (oczywiście po za wymianą :))??

rozrusznik BOSCH-a 1,1kW 012 911 023 a 1,8kW 068 911 024GX info z etki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozrusznik BOSCH-a 1,1kW 012 911 023 a 1,8kW 068 911 024GX info z etki

O czym ty znowu piszesz? czytałeś pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Ja mam inny problem, mianowicie posiadam alternator 120 14v z 12/99 o numerze 028 903 029 E firmy Valeo. Widzę że piszecie, że możliwa jest wymiana na większy tzn. 140A BOSCHA. Jakie numery powinien mieć alternator z BOSCHA aby pasował do mojego samochodu. Czy obędzie się bez ingerencji mechanicznej (oczywiście po za wymianą :))??

Wg Etki nie ma alternatora 140A,jest 150A w załączniku masz numer.Co prawda nie ma rysunku więc trudno na 100% określić czy będzie pasował.

alternator.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedlug niemieckiego forum bosha da sie naprawiac a valeo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę odpowiedzi i wyjaśnień:

1.Valeo produkował do 1.9 tdi alternatory o mocy 120A ( alternatory dość awaryjne uszkodzeniu często ulega wirnik)

2.Valeo da się naprawić i każdy lepszy elektryk w zupełności sobie poradzi.

3.Bosch produkował alterantory 120 i 140A link do mojej aukcji z 140A

http://allegro.pl/alternator-passat-b5-b6-audi-a4-a6-1-9tdi-bosch-i1435000391.html

 

i proszę oryginalne numery 120A:http://www.woodauto.com/Component.aspx?Ref=ALT10184

i 140A http://www.woodauto.com/Component.aspx?Ref=ALT10353

 

Pzdr

 

Nap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90tki tez byly

ale nie w TDi 3B i 3BG a ten alternator z linku to do benzyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to obadaj liste na dole (linka) jak mi nie wierzysz :kumple

a w moim bgw tez jest od ponad roku 90tka bo mi sie popieprzylo przy wymianie

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to obadaj liste na dole (linka) jak mi nie wierzysz

15 lat w tym temacie siedzę także z całym szacunkiem ale ten alternator podejdzie do benzyniaka ale nie do diesla.Na dowód tego skopiowałem numer z alternatora z Twojego linku i wkleiłem w program WOOD i....http://www.woodauto.com/Unit.aspx?Man=BOSCH&Ref=0124315010

BENZYNA!To co tam w tabeli piszą to śmiech na sali.Zapytaj się chłopaków co mają silniki AFN,AHU i inne diesla czy mają taki altek?

wiem co wystawiam

http://allegro.pl/alternator-vw-passat-audi-a4-a6-1-6-1-8t-90a-i1455377155.html

Edytowane przez oli2008

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to obadaj liste na dole (linka) jak mi nie wierzysz :kumple

a w moim bgw tez jest od ponad roku 90tka bo mi sie popieprzylo przy wymianie

Pytanie było o konkretny alternator,więc może skończcie te przepychanki:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnych przepychanek tu nie ma!

w instrukcji obslugi sa diesle wpisane. mechanik u mnie w miescie zalozyl bez pytania i tylko mi powiedzial ze powinnien byc 120A - ale to zadna röznica. bylo mi to jedno bo wlasnie do polski napogrzeb jechalismy a 2 dni wczesniej poszedl alternator. juz maslalem ze nie wyrobie. z bosha mial kosztoewac 370€ a z valeo chyba 260. dzieki ebay dostalem za 150€ na 2. dzien - i byla wycieczka do wejherowa. jezdze juz z nim od roku i na razie nie widze zadnych problemöw - gwarancja 24 miesiace ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie było o konkretny alternator,więc może skończcie te przepychanki
i odpowiedź była #50 :dobrze

peace make in love :kumple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój alternator ma numer 028 903 031A 120A oczywiście Valeo na jakie numery mogę go wymienić oczywiście chodzi mi o Boscha 140 lub większe jak mogę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zmienić sobie na 140 Boscha- jak tak zrobiłem - tylko musiałem wymienić koło pasowe bo różniło się położeniem względem paska (są bodajże dwa rodzaje tych kół, jedne są z wycięciem po zewnętrznej stronie a drugie z tego co pamiętam mają je od strony wewnętrznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jakie mam a jakie potrzebuje do danego alternatora ? przecież są tez boscha do mojego motora i nie bedzie pasować wszystko ??

 

---------- Dodano o 17:53 ---------- Poprzednia wiadomość o 17:50 ----------

 

ja mam 028 903 031A niby według etki valeo 028 903 031AX boscha jest 028 903 031 X , 028 903 031

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności