Skocz do zawartości
maciejka000

zgasł podczas jazdy i nie odpala

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę sobie odgrzać kotleta.

 

Około tydzień temu miałem jednorazowy przypadek- auto zgasło i musiałem kręcić około 30s zanim odpalił od tamtej pory palił na dotyk.

 

Dziś rano (tak dopadł mnie piątek 13-tego :rozpacz ) przejechałem może około 7 kilometrów i na skrzyżowaniu zrobił sobie kaput. :sciana

Po 1 próbie odpalenia zepchnąłem auto na parking i próbowałem odpalić. Bez skutku- nawet na chwilę nie okazał woli współpracy.

 

Pompę paliwa w zbiorniku słychać, ale nie tak "żwawo" jak wcześniej.

 

Droga do pracy niezbyt udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącz vag-a może coś pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wskazanie paliwa?

Miałem podobną sytuację, konieczna była wymiana pompy w zbiorniku paliwa.

VAG - błędu nie zarejestrował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem w pracy, ale mechanik dostał misję i czekam na informacje.

Jeżeli on nic nie znajdzie dzisiejsze popołudnie jest zarezerwowane na grzebanie.

 

 

 

Stan paliwa pokazywał tak jak powinien- miałem 1/2 zbiornika

 

VAG milczał jak zaklęty. :dupablada Po dobraniu się do pompy paliwa i weryfikacji (prąd dochodzi) wyszło, że pompa dokończyła żywota- po porannej przygodzie zamilkła na wieki. :cenzura

 

Czekam teraz na dostawę do zaprzyjaźnionego sklepu i montaż całego koszyka VDO.

Edytowane przez zakstasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teściu ma taki sam przypadek.

Auto nagle zgasło i kręci ale nie odpala.

Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj coachu miałem to samo co twoj teść umnie zatkało siteczko w zbiorniku paliwa musisz wyjąć cały pływak i go wyczyścić i wyczyść odrazu zbiornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie ten pływak ? W zbiorniku ?

Jak się do niego dobrać ?

Skąd wiedziałeś ze to to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tu masz adres stronki w kombi jest zaślepka w bagażniku,ta całość to smok z pompą paliwa,jak wyjmiesz całość to rozkręć ją tam w środku jest siteczko zobaczysz jak jest zapchane ja tak miałem u siebie i teraz jest miodzio,dla mnie też raptownie zgasł myslałem że to pompa albo coś innego a to właśnie ten syf zapchał siteczko,najlepiej jak wyjmniesz to odrazu wyczyść zbiornik jest spory otwór napewno dasz radę ,tylko jak pompę bedziesz rozkrecał topowoli żebyś czegoś nie pogubił i nie połamał.w passatach tak jest to ich przypadłość,jak coś niewiesz to pisz na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega nie zna sie na podstawach nawet to niuech sie lepiej nie zabiera bo wiecej szkod narobi niz to warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Proszę was o pomoc bo juz rozkladam ręce. Otóż dzis jadac prędkością okolo80/h rozpędzając sie auto zgasło. Zegary stanęły.. preskosciomierz zatrzymal się na 30/h. Gdy juz zjechalem na pobocze probwalem go ponownie odpalić i nic... totalnie nic. Nawet awaryjne niedzialaja ... żadne kontrolki się nie zaliczają przy przekręceniu kluczyka. Szyb domknąć nie mogę.. Totalne zero! Zauważyłem jedynie to ze kable od akumulatora są gorące. Pomóżcie gdzie mam szukac przyczyny? Rozrząd jest ok.. pasek caly. ??? Za kazda odpowiedz będę ogromnie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam was. Proszę was o pomoc bo juz rozkladam ręce. Otóż dzis jadac prędkością okolo80/h rozpędzając sie auto zgasło. Zegary stanęły.. preskosciomierz zatrzymal się na 30/h. Gdy juz zjechalem na pobocze probwalem go ponownie odpalić i nic... totalnie nic. Nawet awaryjne niedzialaja ... żadne kontrolki się nie zaliczają przy przekręceniu kluczyka. Szyb domknąć nie mogę.. Totalne zero! Zauważyłem jedynie to ze kable od akumulatora są gorące. Pomóżcie gdzie mam szukac przyczyny? Rozrząd jest ok.. pasek caly. ??? Za kazda odpowiedz będę ogromnie wdzięczny.

 

Obstawiam zwarcie w instalacji elektrycznej,podepnij pod Vaga może pokazać gdzie jest zwara !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mechanik podejrzewał akumulator spalony ale niestety to co innego niż aku. Odlaczylem swój aku i chciałem podlaczyc kable od drugiego auta ale szly iskry nie idzie podlaczyc klem a auto użyczające prądu gaśnie. Właśnie ciężko mi teraz go podłączyć pod kompa... probuje własnych sił. Jakiś pomysł gdzie moze być zwarcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście sprawdziłbym alternator,musisz wziąć go na stół operacyjny i sprawdzić co pokaże miernik ! Sprawdzić też możesz rozrusznik.Ale na 1 rzut sprawdź kable do aku,rozrusznika i alternatora,czy wszystkie są całe i podokręcane,czy żaden nie wypina się z kostek itd.Dokładnie sprawdź klemę i wszystkie dochodzące do niej kable lub kabel !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternator świeżo po regeneracji jakiś nicaly 1mc .. Przejechalem moze z 1000km. A co do vaga to nikt się nie chce podjąć tego bo nie ma zadnego podlaczenia, lądowania?! ... jakos tak... To trzeba pogrzebać w kablach .. Wiec będę się musiał za to wsiąść po pracy... Jak cos się odezwe jak mi poszło. Dzieki za wszystkie wskazówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem to przetarty kabel miedzy skrzynia a silnikiem. Jak go odłączam to zegary działają. Co to za kabel? Jakiś czas temu moze 6mc temu zmienialem skrzynie. Mogi cos tam nie tak zrobić? :-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno.między skrzynia a silnikiem?

Możesz mniej więcej wskazac gdzie sie znajduje?

 

Miałem identyczne objawy jak zrobiła się zwara na elektromagnesie rozrusznika i spalił się wtedy przewód masowy między silnikiem a budą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tez masz problem

wystarczy troche pomyslec

 

od akumulatora ida przewody bez bezpiecznika tylko do rozrusznika (ten gruby) i do alternatora (ten cienszszy troche)

reszta do skrzynki bezpiecznikow

 

odlacz najpierw od alternatora i zobacz czy jest zwarcie

 

kiedys mialem w Cordobie podczas jazdy w nocy podobny przypadek

wszystko zgaslo i nie szlo odpalic auta ale po kilku minutach odpalil

najdziwniejsze bylo w tym to ze spalily sie zarowki drogowego swiatla ktore nie byly w tym czasie wlaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry pomylka. To jest kabel od altwrnatora do rozrusznika który się przetopil. Podczas wymiany skrzyni wpadł im tam i tak dokrecili skrzynie ... Nagrzal się i stopil i to najprawdopodobniej robi mi zware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby sie nie popalil alternator

 

ogolnie przewody powinny isc w plastikowej rurce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności