Skocz do zawartości
Gość olo6

czyszczenie przepływomierza masoweg chyba G70

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olo6

Nie wiem co poradzić. Kupuję wstyd powiedzieć - to samo co sprzedaje ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Nie wiem co poradzić. Kupuję wstyd powiedzieć - to samo co sprzedaje ASO.

 

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Nie wiem co wkładają w ASO ale mogę polecić filtry Knechta. Natomiast co do Filtrona to kiedyś czytałem opinie, że są niezłe i to nawet do tego stopnia, że są podwykonawcą filtrów dla jakichś renomowanych "producentów" filtrów (nie piszę jakich bo nie pamiętam). Niestety "organoleptycznie" nigdy ich nie sprawdzałem więc nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KNECHTA. Samochod w niemczech jezdzil na KNECHTcie wiec i ja w polsce jezdze tez. Co do FILTRONA....nie wiem, KNECHT i FILTRON sa w podobnej cenie a ja z lenistwa nie wstawilem FILTRONa bo nie chce mi sie szukac zamiennika. A filtr zmieniam i tak co 30tys km, bo w GDANSKU jest takie zasyfione powietrze...pelno pisaku w powietrzu przez te GIGANTYCZNE REMONTY DROG !! a to ma DUUUZY wplyw na przeplywke !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - temat zszedł na filtry, a miało być o czyszczeniu przepływki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysty alkohol ... spirytus ... powinien sobie poradzić z wyczyszczeniem przepływki ... napewno nie pozostawia osadu ...

 

osobiście uważam że poprostu przepływka ma swój określony żywot, czyszczenie nie poprawi na tyle jej parametrów by była jak nowa i służyła kolejne lata ... jeżdżąc TDI trzeba brać pod uwagę że przepływomierz to część eksploatacyjna jak filtry, klocki, płyny i się ją wymienia jak nie spełnia prawidłowo swojej funkcji (nie koniecznie wywalonym błędem ale np spadkiem mocy i diagnozą o niepoprawnym działaniu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

jak w temacie - jeżdżę dłużej niż wiek niektórych z Kolegów. Piszę tu, bo wiele sam skorzystałem z forów internetowych - włącznie z tym. Nie rozmydlajcie tematów. Jest napisane czym mozna BEZPIECZNIE czyścić. Jest napisane, że należy czyścić! Jest napisane, że powinno się wymieniać filtr co 10000km!!! A tu ktoś kto mieszka w zapylonej okolicy pisze, że z ostrozności wymienia co 30000km. Ręce opadają. Temat słusznie zszedł na filtry. To podstawa powstawania kłopotów. Ja mam podziurawioną atrapę przy wlocie i wymontowaną kratke przed przepływką. I co. Nic się nie dzieje-bo wymieniam filtr. Pewnie może byc filtron - bo generalnie są dobre. Raz w tygodniu robię trasę ponad 1000km za jednym zamachem, plus normalne jeżdżenie. Jakby coś nie grało moja przepływka dawno by padła. Wymieniajcie filtry. Auto sunie jak zaczarowane. Nawet nie wiem, czy opłaca się chipować. Wczesniej jeżdziłem tylko Hondami, ale były mniej sportowe hahahaha....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś kto mieszka w zapylonej okolicy pisze, że z ostrozności wymienia co 30000km. Ręce opadają.

To fakt.

Temat słusznie zszedł na filtry. To podstawa powstawania kłopotów.

Ale w ten sposób robi się na forum bałagan. O doborze filtrów, częstości wymian już było wielokrotnie na tym forum i kolejna dyskusja na ten temat, tym bardziej poboczna, jest chyba niepotrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAKT temat zszedl na ...

 

Ja mam przeplywke ktora ma 192tys km i zaczyna mi padac. Nie wiem czy czyszczenie cos da. Przeplywka tak jak napisal Marios po prostu sie konczy. Wyczyszczenie przedluzy agonie o ile ?? 2000- 3000 km?? ja wiem czy jest sens czyscic i wydawac kase na "specyfiki".

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Właśnie słuszna uwaga. Jeździł (lub jeździ) ktoś może na wyczyszczonej przepływce bo jeśli tak to niech się wypowie ile kilometrów zrobił do kolejnego padnięcia (lub ile już zrobił i jest jeszcze dobrze). Bo tak naprawdę to to ma diametralne znaczenie dla tej operacji, ponieważ chyba nikt nie neguje że się da wyczyścić (chyba, że już całkiem padnięta jest a nie tylko zabrudzona), ewentualnym tematem do dyskusji jest pytanie na ile to starcza. Ja osobiście nie lubię takiej sytuacji, w której jeżdżę sobie i nasłuchuje, badam czy to już pada czy jeszcze nie. Oczywiście w każdej chwili coś tam się może "uwalić" w autku, ale w tym wypadku człowiek wie czego może się spodziewać i każde "beknięcie" samochodu jest już pod tym kontem analizowane. .... :mur: a straaaaasznie to wkurzające :mur: ..... więc dla małych przebiegów wyczyszczonej przepływki to raczej ja zostawiam ten temat i wymieniam na sprawną :ok::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robos25

Witam poge sie podzielić drobną uwagą dziś czyściłem czujnik przepływomierza specialnym preparatem w spreju mozna go nabyć w kazdym sklepie z vczesciami taki czerwony i powiem ze miałem przepływomierz dobry chodz czułem ze brakuje mocy raz na trasie ponad 120 niechciał isc mimo nogi do spodu. Teraz po wyczyszczeniu chodzi super a ten preparat kosztuje 12 zł i jest do czyszczenia elektroniki ale głównie do przepływomierza polecam chodz nie sprawdzony przy złym przepływomierzem wiec nie ma pewności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Robos25 tzn jeśli dobrze cię rozumiem to miałeś ten przepływomierz sprawny (technicznie) ale nie działał dlatego, że był zabrudzony ??

 

Podałbyś nazwę tego środka do czyszczenia ...chyba że to zwykły standardowy do elektroniki ( dlaczego twierdzisz , że specjalny do przepływomierzy.... jest tam tak napisane ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Robos25

Nazwe tego środka jutro napisze ale to jest specialny do przepływomierza no oczywiście przepływke miałem dobra tylko prawdopodobnie zabrudzoną wiec ten środek nie naprawia tylko czyści :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

Właśnie przeglądnąłem Allegro i znalazłem wiele środków do czyszczenia elektroniki. Dlatego pytam osób doświadczonych w temacie czyszczenia takich układów, który środek będzie najlepszy. Najczęściej występują :

 

G-22 np.

http://www.allegro.pl/item208693808_g_22_srodek_czyszczacy_200ml.html

 

Kontakt S,

http://www.allegro.pl/item208419353_kontakt_s_do_oczyszczania_stykow_konserwuje_hit.html

 

oraz Kontakt U,

http://www.allegro.pl/item208693803_spray_kontakt_u_60ml.html

 

A problem polega na tym, że np G-22 wydaje się być dość uniwersalny (usuwa brud i naloty siarczkowe) natomiast kontakt, każdy jest do czego innego -S do siarczków, U do brudu. Nie wiem czy sie nie mylę dlatego proszę o opinię.

A w ogóle to z czego trzeba przepływkę raczej oczyścić (tzn czym sie ona "brudzi")? z brudu, kurzu itp czy z nalotów korozyjnych .siarczki??

Z góry dziękuję za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wyczyściłem przepływke acetonem i g... dało :) ale chyba jest już uszkodzony na stałe bo świeci się kontrolka spalin silnika a na VAGu wyskoczyło ze jakies zwarcie jest na czujniku:

 

0207 Czujnik ciśnienia rury dolot.

Zwarcie plusa

023F Ciśnienie w rurze dolot.

Powyżej granicy regulacji

ilość usterek 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No a ja mam pytanie, bo wtedy przeczyscilem wd40 zamiast czyms innym :krzeslem: a dokupilem cos takiego jak elektrosol s-pm firmy chema. Mam powtórzyć zabieg, czy olać zostawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja mam pytanie, bo wtedy przeczyscilem wd40 zamiast czyms innym :krzeslem: a dokupilem cos takiego jak elektrosol s-pm firmy chema. Mam powtórzyć zabieg, czy olać zostawić?

 

no ja bym to raczej nie nazwał "przeczyszczeniem" tylko nasmarowaniem, badź ewentualnie rzec bym mogł - zapaskudzeniem :) WD40 raczej służy do innych celów :krzeslem: Z tego co czytałem to dobry jest aceton, lub spray do czyszczenia elektroniki. Po wczorajszym niepowodzeniu z acetonem i pędzelkiem spróbowalem dzisiaj preparat do czyszczenia styków elektronicznych ( Kontakt S ) lecz efekt jest taki sam.

 

W moim przypadku przepływka po prostu zdechła i nic z nią sie już nie da zrobić :/

 

W Twoim, polecam przeczyścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam taki problem. Bylem na diagnostyce i wykazalo 2 bledy

1 00523 - czujnik temperatury powietrza zasysanego g42

przerwa/zwarcie do plusa blad staly

2 00553 - miernik przeplywu powietrza -g70

przerwa/zwarcie do plusa blad staly

 

czy to oznacza ze mam do wymiany przeplywomierz?? czy moze cos jest z kablami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olo6

sprawdź wtyczki, obie są łatwo osiągalne, jedna na przepływomierzu zaraz za filtrem powietrza, u mnie pod maskującym plastikiem. To ten plastik dogina przewody do dołu. Ta wtyczka raczej zawsze będzie ok., ale kable załamują się pod dużym kątem do dołu i to trzeba sprawdzić. Nowe przewody prosto z fabryki wszystko wytrzymają, ale po 4-5latach w klekocie pękają przewody miedziane w koszulkach. Czujnik temp. jest na doprowadzeniu powietrza do przepustnicy na podszybiu po centralnej/prawej stronie. Przez te kabelki przechodzą u mnie przewody z paliwem i też się to telepie.

Rozebrałem padniętą swoją przepływkę.

Padła po użyciu filtra powietrza PODRÓBKI!!! W ciągu 4tys kilometrów.

Teraz założyłem włoską przepływkę. Budowa całkiem inna niż oryginalnego Bosha.

Przez ostatnie kilka lat technika poszła do przodu.

Na razie od ok 10000km super spokój. Ale wykonanie przepływki - Fatalne.

Myślę, że robią to w Chinach. Koszt 170pln.

Tak jak we wszystkim. Całą masę elementów Bosha zastąpiły dedykowane scalaki.

 

Mycie i czyszczenie nie zreanimuje padniętego przepływomierza.

PRZYPOMINAM o tym drobnym fakcie.

Temat założyłem, bo trzeba czyścić p-kę i czujnik temp. też. Dzięki temu mierzą poprawnie i służą dłużej. Ja bezwiednie kupiłem kiepski filtr i zmontowałem ku mojej zgubie. Stało się to przed czym sam przestrzegałem.

Tylko Knecht i mann obejrzane dokładnie i z dobrego sklepu.

Ja straciłem czujność rewolucyjną i mam minus 170pln i ze dwa dni szoku i patrzenia co też się stało z silnikiem.

 

//scaliłem - kuczlaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności