Skocz do zawartości
arkady375

III Edycja Grupowego Hamowania Dywity.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinmrag

aha bo słyszalem też takie teorie że musi być te świst taki turbiny jak się wkręca a u mnie aż tak głośno tego nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świst może też sie pojawiać jeśli turbo jest zregenerowane nie tak jak być powinno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmrag

aha czyli generalnie nie powinnobyć słychać za bardzo turbinki tylko powinna dawać mocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha czyli generalnie nie powinnobyć słychać za bardzo turbinki tylko powinna dawać mocy

Dokładnie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim aucie siedziała ori turbina z AVB i żadnego świstu nie słyszałem a mam zrobiony program na 140 KM. Od piątku siedzi w paszczaku turbo od AWX także brak świstu. Tak jak chłopaki pisali wyżej dziwne odgłosy z turbo zapowiadają jej niechybną śmierć. Abyś miał pewność że turbo dobrze dmucha i jest w dobrej kondycji proponuje podpiąć auto pod vag-a i zrobić dynamiczne logi grupy 8, 10 i 11. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duża różnica jest po tuningu w przyapdku avb? i jak wygląda kwestia spalania i cała reszta ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
duża różnica jest po tuningu w przyapdku avb? i jak wygląda kwestia spalania i cała reszta ?

 

To zależy jak zrobiony jest program i w jakiej kondycji jest silnik.

U mnie spalanie spadło o około 0,5 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to całkiem fajnie...jak uzbieram kase to chyba się wybiore na tą imprezke:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę się przypomnieć? ;)

To ja z trochę innym pytaniem ;) Chipował ktoś coś innego niż B5?:fajny Miałem kompa po chipie na 110 KM (powiecie co to jest 110 KM ale w moim to już coś:bleble) ale miałem mały problem z elektryką i komp się zesmażył:dupablada Robił ktoś tam 1Z? I czy ceny są jakoś zróżnicowane w zależności od modelu, rodzaju kompa etc. czy wsio z jednej półki cenowej mają?

PozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robią i takie cena 700 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Chłopaki nie obraźcie się że wam napiszę ale muszę.

Nie wciskajcie ludziom kitu że jak turbo świszcze to pada bo to parodia.

4 lata użytkowania b4 1.9 TD AAZ podkręcona z 0,6 bara na 1,5 bara świst był od początku do końca auto miało 600 tys i chodziło jak pszczółka.

Teraz passek AVF turbo świszczy cały czas i już 6 tys km i nic się nie dzieje.

 

Także wasze teorię są o kant d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki nie obraźcie się że wam napiszę ale muszę.

Obraziliśmy się, wypad do swojej piaskownicy :P

Także wasze teorię są o kant d...

Najważniejsze, że Twoja jest dobra. Jesteś od dzisiaj naszym mentorem i największym znawcą świszczących turbosprężarek :lol

P.S. Może masz wydech dziurawy i świszczy? :kijemgo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temacik odnośnie gwizdania turbo jest tu: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3416&highlight=swiszcze+turbina

 

Dodam tylko, że moja świszcze od momentu zakupu auta, nalatałam 60tys.km i wsio z nią ok :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z turbiną jest jak z teściową, wydalają powietrze z tą samą prędkością. Im wyższe obroty turbiny/teściowej tym dźwięk jest głośniejszy. Ot i tyle w temacie, bo nie ma czegoś takiego jak bezszelestna teściowa/turbina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć też inne rzeczy pod uwagę ;) U mnie świszczało coś... Po dodaniu gazu świszczało bardziej. Z czasem świszczało nawet na wolnych obrotach i co to było? Turbo? Nie :P Okazało się, że to łącznik elastyczny wydechu wydaje takie dźwięki. Dlatego czasem warto sprawdzić inne rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wziąć też inne rzeczy pod uwagę

jasne, ale bez obaw, u mnie wszystko przejrzane a turbo słychać, no chyba że ja strasznie wyczulona jestem;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U jednych turbo świszcze u innych nie. Czy to znaczy, że auto jest do d....? Nie :P

Ten typ tak może mieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także wasze teorię są o kant d...

 

Oj kolego dużo jeszcze musisz książek poczytać bo twa wiedz jest znikoma. A nasze " teorie... " są poparte dowodami ale co będę ci pisał jak i tak nie zrozumiesz. Koniec OT w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nasze " teorie... "

Nie nasze a TWOJE teorie :)

 

Świszczące turbo nie oznacza jednoznacznie uszkodzenia turbiny :) Masz wycięty kat, będzie gwizdać aż miło. Dziurawy układ wydechowy również, itp. :) Ważny jest luz na turbinie a nie świstanie :P Oczywiście mam namyśli delikatny świst a nie mocne gwizdanie :P

 

Na naszym forum, na forum golfa tego jednoznacznie nie ogarnęli :)

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście mam namyśli delikatny gwizdek a nie mocy gwizd

świst a nie gwizd :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności