Skocz do zawartości
Varcan

Klapa wlewu paliwa - nie zamyka się

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukałem na forum ale w zasadzie zawsze jest problem z otwarciem a dzisiaj pojawił się u mnie problem którego się nie spodziewałem.

 

Auto garażowane, pojechałem dzisiaj w kilka miejsce potem na stacje benzynową otwarłem klapke zalałem paliwo chce zamknąć a drań się nie zamyka :/

 

Maciek jakiś pomysł co to ? coś przymarzło ? (temp -7 C)

 

Fakt z tydzień temu myłem auto przy temp ok 0 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postarał sie dostać do mechanizmu zwalniającego klapkę i tam szukał przyczyny. Dokładne nasmarowanie tego mechanizmu jakimś preparatem smarnym powinno pomóc.Pomyśl auto ma prawie 10 lat i pewnie nikt tego nie robił. Wilgoć i mrozik dał znać o sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotrę do bazy to najpierw ogrzeje i zobacze co się stanie jak odpuści to trzeba będzie przesmarować.

 

Ale w poprzednim pasku takiej awaryjki nie miałem co wskazuje że coś marnie to spece z VW skonstruowali ( a pasek miał 20 lat ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem i go rozpracowalem. We wnece gdzie jest wlew, po lewej stronie wychodzi bolec, ktory blokuje klapke. Bolec ten przy otwieraniu chowa sie po czym powinien znowu sie wysunac. Jednak brud powoduje ze moze sie zapiec i nie wychodzic do konca lub w ogole. Wystarczy psiknac tam np wd40 i problem znika przynajmniej na jakis czas. Mam nadzieje ze opis jest zrozumialy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się kurde wydaje że on właśnie ciut za bardzo się wysunął :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany klapka i ten plastikowa wneka przy korku to jedna całośc czy da to się bez łamania rozdzielic? Szukam samej wnęki do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności