Skocz do zawartości
daniel19799

dziwne objawy , niby uszczelka pod głowicą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam miałem podobny objaw u siebie gdy wymieniałem płyn chłodniczy,przez 2 dni slyszałem przelewanie sie oraz wskazówka z temperatura pare razy wariowała raz była na 90 po chwili spadła do 0 ,jechałem akurat na autostradzie i postanowiłem autrzymac auto na obrotach 3tys przez około 10 km pomogło jak ręką odjął ubyło mi jeszcze 5 litra płynu dolałem do max i do tej pory nic nie ubywa ani nie słychac przelewanie sie wody. Pozdrawiam

 

dzięki bardzo to pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh...to niezle koszta w polsce sa, ja pytalem o remont silnika w apu i koles ztwierdzil ze bedzie dwa razy drozszy niz auto czyli ponad 35 klockow gdzie w angli remont silnika to 800 funtow hahahaa...uszczelka pod glowica z remontem glowicy w pl 3000 zas w uk 200 funtow hahaha... niesamowici ci polscy mechanicy chcieli by pobudowac chaty w pol roku jak widze.

Najlepsi sa ci co twierdza ze a bo jak sie robi to to i trzeba tamto...np chcialem nowe sprezyny zanim kupilem sciagacze a koles ze amorki tez trzeba wymieniac ahahahaha...no jak tak to i ja moglem gotowe zamontowane sprezyny z amortyzatorami wstawic.

Dobrze ze duzo osob na forum zaglada i poszerza pojecie co za ile i jak sie robi bo beszczelnosc mechanikow nie zna granic jak widze.

Edytowane przez Stavros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dwa razy na diagnostyce u mechanika "od tdi" i stwierdził po testach komputerem w warsztacie i na trasie, że mam ciśnieie na silniku takie jak fabryka dała!!!! A turbina daje nawet troszkę więcej mocy niż powinna /przebieg 306 000km/. Płyn chłodniczy jest czyściutki ale jest regularnie wywalany i go dolewam. Przewody są sztywne. Pod korkiem oleju nie ma tzw "masła" - olej jest czysty - jednak co 4000/5000 km schodzi do poziomu minimum. Samochód kopci na biało lub szaro i jest ociężały. Silnik pracuje równiutko i oszczędnie. Temperatura silnika jest cały czas prawidłowa - 90c. Słychać przelewanie w komorze silnika.ten mechanik, który robił już nie jedno tdi nie wie co mu jest. Na co stawiacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem dwa razy na diagnostyce u mechanika "od tdi" i stwierdził po testach komputerem w warsztacie i na trasie, że mam ciśnieie na silniku takie jak fabryka dała!!!! A turbina daje nawet troszkę więcej mocy niż powinna /przebieg 306 000km/. Płyn chłodniczy jest czyściutki ale jest regularnie wywalany i go dolewam. Przewody są sztywne. Pod korkiem oleju nie ma tzw "masła" - olej jest czysty - jednak co 4000/5000 km schodzi do poziomu minimum. Samochód kopci na biało lub szaro i jest ociężały. Silnik pracuje równiutko i oszczędnie. Temperatura silnika jest cały czas prawidłowa - 90c. Słychać przelewanie w komorze silnika.ten mechanik, który robił już nie jedno tdi nie wie co mu jest. Na co stawiacie?

uszczeleczka pod glowica skoro ubywa i oleju i plynu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu jak macie bulgotanie to stawiacie odrazu na uszczelke? kupilem passata pol roku temu, ostatnio wymienilem w nim termostat bo nie dochodzilo do 90 st po paru km, termostat wymienilem i po wymianie wlasnie zauwazylem bulgotanie, popatzralem ubylo troszke plynu, dolalem i problemu nie ma.oczywiscie pzred wymiana termostatu nie mialem rzadnych objawow ubytku plynu ,przegrzewania, itp.Jezdze do tej pory i silnik nie kopci , trzymie temp, plynu nie ubywa, silnik daje rade , wiec wcale przy bulgotaniu nie musi byc uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu jak macie bulgotanie to stawiacie odrazu na uszczelke? kupilem passata pol roku temu, ostatnio wymienilem w nim termostat bo nie dochodzilo do 90 st po paru km, termostat wymienilem i po wymianie wlasnie zauwazylem bulgotanie, popatzralem ubylo troszke plynu, dolalem i problemu nie ma.oczywiscie pzred wymiana termostatu nie mialem rzadnych objawow ubytku plynu ,przegrzewania, itp.Jezdze do tej pory i silnik nie kopci , trzymie temp, plynu nie ubywa, silnik daje rade , wiec wcale przy bulgotaniu nie musi byc uszczelka.

a jak zacznie ci ubywac oleju i plynutoco powiesz??;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio wymienilem w nim termostat bo nie dochodzilo do 90 st po paru km, termostat wymienilem i po wymianie wlasnie zauwazylem bulgotanie, popatzralem ubylo troszke plynu, dolalem i problemu nie ma

W twoim przypadku postawiłbym na brak odpowietrzenia. Odpowietrzyła się nagrzewnica i wszystko gra. Jak widzisz, bardzo ważne są dodatkowe informacje, a nie tylko, że bulgocze.

A pytanie zadane wyżej jak najbardziej poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kacza90

Witam posiadam passat b6 i mam nastepujacy problem traci sie ogrzewanie jesli dam w palnik. Powyzej predkosci 100km/h temperatura silnika nagle wzrasta nawet do 130c odpuszcze z gazu jade wolniej 80-90km./h i jest ok aha i wyciska mi plyn ze zbiorniczka wyrownawczego. Passat b6 2.0 tdi 140km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje opinii co do ruchu płynu w układzie. Nagrałem zauważalne pęcherzyki powietrza. Czy to normalne czy to objawy uszczelki pod głowicą. Płynu nie ubywa, nie dymi itd. Węże są twarde ale do połowy można je zgiąć palcami. Ruch płynu po wkręcaniu do 4 tys się nie zmienia. Nie ma typowych bąbli powietrza czy oczek oleju w płynie.

https://www.youtube.com/watch?v=FSyaEt_gkfU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek coś ty taki przewrażliwiony , nie kopci na biało , nie ubywa płynu , węzę nie są jak z kamienia to nie ma co szukać :) jak by się coś działo to dawno by ci płyn wywaliło węże muszą być troszkę twardawe bo to układ podciśnieniowy , a jak chcesz spać spokojnie to kup sobie taki tester za nie duże pieniądze :)http://allegro.pl/tester-szczelnosci-uszczelki-glowicy-co2-tanio-i5293041060.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma typowych bąbli powietrza czy oczek oleju w płynie.
Wszystko należy od tego, gdzie uległa uszkodzeniu uszczelka. Jeżeli na razie nie wybierasz się gdzieś na dłuższą wycieczkę, jeździj i monitoruj sprawę. Jeżeli objawy będą się nasilały trzeba będzie robić silnik :fajny

 

jak chcesz spać spokojnie to kup sobie taki tester
No właśnie :chory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanko. Wywalilo mi dzis plyn z chlodnicy. Mialem pod max a dzis po odpaleniu i przejechaniu 200 metrow zaswiecila sie kontrolka. Patrze a plynu w ogóle nie ma, odkrecilem korek to sie podnioslo ale nie wiele, wiec do sklepu po plyn. W aucie slychac tez takie przelewanie i to sie nasila coraz bardziej, czytalem na forum ze moze byc to uszczelka pod glowica, zamowilem tester szczelnosci, dziwi mnie tylko to ze auto sie nie grzeje, w ogóle to ciezko zeby doszlo do 90 stopni. Przy minus -10 po przejechaniu 17 km strzalka nawet sie nie uniosla. Walnieta uszczelka, czy winnego szukac gdzies indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź po odpaleniu z wyjętym korkiem, czy przez nagrzewnicę leci płyn. Możliwe uszkodzenie pompy wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź po odpaleniu z wyjętym korkiem, czy przez nagrzewnicę leci płyn. Możliwe uszkodzenie pompy wody.

 

Sprawdze, dodam jeszcze ze pompa wody byla wymieniona z rozrzadem i ma przejechane z 10 tys. km. Przy 70 stopniach jeden waz jest cieply a drugi nie, wiec chyba termostata dziala okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam jeszcze ze pompa wody byla wymieniona z rozrzadem i ma przejechane z 10 tys. km.

 

Jaka pompe wody zaklądałes i kiedy mniej wiecej miesiac temu, dwa, trzy czy rok, czy dwa lata temu?? Jakiej firmy byla pompa bo jesli SKF ostatnie czasy BARDZO DUZO pomp siadało, popsuli sie jednym słowem i znam przypadek ze nowa pompa SKF załozona 4 miesiace temu i łopatki nie przepompowuja wody wogole. Ogolnie SKF miał wadliwa serie ostatnie czasy pomp do wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaka pompe wody zaklądałes i kiedy mniej wiecej miesiac temu, dwa, trzy czy rok, czy dwa lata temu?? Jakiej firmy byla pompa bo jesli SKF ostatnie czasy BARDZO DUZO pomp siadało, popsuli sie jednym słowem i znam przypadek ze nowa pompa SKF załozona 4 miesiace temu i łopatki nie przepompowuja wody wogole. Ogolnie SKF miał wadliwa serie ostatnie czasy pomp do wody :)

 

Rozrzad z pompa wody wymienilem pod koniec pazdziernika 2015 roku. Ma przejechane dokladnie 6 tys km. A jakiej firmy to nie wiem bo sam sie tym nie zajmowalem. Czekam na tester, bo jak wyklucze uszczelke to bedzie latwiej, no chyba ze to uszczelka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak sprawdzisz testerem i nic nie wykryje to zajmij sie własnie pompa wody tak jak kolega Polonez15 napisał bo moze byc w tym problem i zorientuj sie jakiej firmy była załozona jesli jeszcze bys mogł a jesli okaze sie pompa to normalnie legalnie ja reklamuj i bez problemu Ci reklamacje musza uwzglednic tylko zebys mial kwity na zakup czy naprawe jesli mechanik to robil i kupywał to jego atakuj niech reklamuje bo bez sensu było by wydac znow kase na nowa pompe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak sprawdzisz testerem i nic nie wykryje to zajmij sie własnie pompa wody tak jak kolega Polonez15 napisał bo moze byc w tym problem i zorientuj sie jakiej firmy była załozona jesli jeszcze bys mogł a jesli okaze sie pompa to normalnie legalnie ja reklamuj i bez problemu Ci reklamacje musza uwzglednic tylko zebys mial kwity na zakup czy naprawe jesli mechanik to robil i kupywał to jego atakuj niech reklamuje bo bez sensu było by wydac znow kase na nowa pompe :)

 

Tester wykazal, ze to jednak uszczelka. Ile moge tak jezdzic ? Chcialbym przyjechac do Polski, z Holandii 1500 km da rade ? Jakie moga byc skutki dluzszej jazdy z zepsuta uszczelka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tester wykazal, ze to jednak uszczelka. Ile moge tak jezdzic ? Chcialbym przyjechac do Polski, z Holandii 1500 km da rade ? Jakie moga byc skutki dluzszej jazdy z zepsuta uszczelka ?

 

 

U ciebie to juz jest faza koncow a wsumei jak plyn wywala calkowicie dolewasz pojedziesz troche i znów kontrolka bulgotanie to dlatego ze nie ma płynu i sie zapowietrza ja nie ryzykował bym w takiej sytuacji jezdzic tym bardziej tyle km jak ci wywala plyn bo przejedzesz i przegrzejesz auto jak ci wywali a nie bedziesz co 100 km oby płynu dolewał po takiej trasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U ciebie to juz jest faza koncow a wsumei jak plyn wywala calkowicie dolewasz pojedziesz troche i znów kontrolka bulgotanie to dlatego ze nie ma płynu i sie zapowietrza ja nie ryzykował bym w takiej sytuacji jezdzic tym bardziej tyle km jak ci wywala plyn bo przejedzesz i przegrzejesz auto jak ci wywali a nie bedziesz co 100 km oby płynu dolewał po takiej trasie

 

Masz racje, nie bede ryzykowal, szukam mechanika i zobaczymy ile to wyniesie, dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności