Skocz do zawartości
dariuszb

Brak ogrzewania w B6

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że gdyby się zacięła, to cały czas byłaby taka sama temperatura, a tu jednak jest reakcja, tylko że przy nastawach 28-29 stopni.

Myślałem, że może jakiś czujnik temperatury wewnątrz się uszkodził i złe informacje przekazuje do sterownika, albo "rozjechały" się nastawy początkowe. Chyba, że się jednak mylę.

 

to zrób nastawy początkowe (instrukcja-warsztat-wymiana panelu klimatyzacji) , podepnij vcds i sprawdź błędy -- poszukaj wszystko jest na forum.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też mam problem z ogrzewaniem.

Cały czas leci mi zimne powietrze z kratek, dopiero jak wkręcę silnik na wyższe obroty to leci cieple.

Co to może być?

 

Witam mam ten sam problem ktos pomorze

 

 

Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak mam dosc banalne pytanie... Gdy jade sam i chce zwiekszyc lub zmiejszyc temperature ogrzewania musze krecic z dwoch stron na mniej wiecej taka sama temperature. Czy w pasku nie ma gdzies jakiegos guzika dzieki ktoremu ustawiajac temp na jednej stronie,na drugiej ustaiala by sie taka sama automatycznie ? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie jak mam dosc banalne pytanie... Gdy jade sam i chce zwiekszyc lub zmiejszyc temperature ogrzewania musze krecic z dwoch stron na mniej wiecej taka sama temperature. Czy w pasku nie ma gdzies jakiegos guzika dzieki ktoremu ustawiajac temp na jednej stronie,na drugiej ustaiala by sie taka sama automatycznie ? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

 

Jest taki guziczek i nazywa się DUAL ;)Panel1.jpg

opis1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że gdyby się zacięła, to cały czas byłaby taka sama temperatura, a tu jednak jest reakcja, tylko że przy nastawach 28-29 stopni.

Myślałem, że może jakiś czujnik temperatury wewnątrz się uszkodził i złe informacje przekazuje do sterownika, albo "rozjechały" się nastawy początkowe. Chyba, że się jednak mylę.

 

Mam to samo w climie dwie strefy w CC.

Lewa strona nie grzeje, dopiero w okolicach 26 st i high grzeje. Błędów w VCDS brak, aczkolwiek czujnik temp. po lewej stronie na górze pokazuje cały czas 84 stopnie.

 

Czy jest to możliwe, aby przez ten czujnik lewa strona chłodziła, a grzała tylko na high? Jeśli tak, to jak dobrać się do tego czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CS9 Jak masz starszą wersję bez przycisku DUAL to przytrzymaj AUTO przez ok. 2s i się ustawi na regulowanie obydwu stref pokrętłem kierowcy. Żeby wyłączyć wystarczy przekręcić pokrętło pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie za szybka odpowiedz, ułatwiliście moje życie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja rozwiązałem swój problem. Winowajca: czujnik temperatury

 

Lewy, górny czujnik pokazywał cały czas 84 stopnie. W Passacie CC jest on umiejscowiony za licznikiem (należy wyjąć kratkę nawiewu z lewej strony i będzie go widać).

Wyjąłem kratkę, wyjąłem z ledwością czujnik (potrzebne małe ręce z mocnymi palcami :) ) przeczyściłem i wszystko działa.

Wiele wskazywało na sterowanie klapami nawiewu, lewa strona nie grzała, ale to jednak ten czujnik.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytając Wasze problemy z ogrzewaniem muszę stwierdzić że jako jedyny mam dokładnie odwrotny problem. U mnie nawet przy ustawieniu na climatronic temp 17 18 stopni leci gorące powietrze ,grzeje tak że nie da się wytrzymać dopiero przy ustawieniu LO leci chłodne. Muszę wyłączyć i włączyć silnik i zazwyczaj po 2-3 razach zaczyna dmuchać zgodnie z zadaną temp. Podobnie jest z klimą, nie zawsze zastartuje, po kilkukrotnym włącz wyłącz zaczyn działać. Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to i ja Panowie dorzucę swoje trzy grosze...

Od 2007 do 2012 jeździłem Paskiem B5 3BG z 2002 roku z silnikiem 1,9 TDI 131KM. Ogrzewanie działało tam rewelka. Wystarczyło odpalić silnik i ustawić ciepły nawiew (18-19 st.) i za 2-3 min w aucie robiło się ciepło. Tak naprawdę to prawie całą zimę jeździłem mając na climatroniku ustawione 18 st.

Od września 2012 jeżdżę B6 z 2007 roku z silnikiem 2,0 TDI 170KM i tu jest nieco gorzej... Auto wprawdzie grzeje, ale nagrzewa się o wieeeeele dłużej, bo przy temperaturze zewnętrznej ok 0 st. C, to nawet do 10 min. Aż tyle czasu potrzeba by z nawiewów zaczęło lecieć ciepławe powietrze. Później już jest OK i jest ciepło, ale tym razem climatronik muszę mieć nastawiony na min 20 st.

Dlatego uważam, że nawiew w B6 (przynajmniej moim) działa gorzej, a przynajmniej o wiele dłużej nagrzewa auto, niż w poczciwym B5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Mam Pasata B6 - climatronik 2 strefowy i brak ogrzewania prawej strony. Czujniki po podłączeniu do kompa pokazują ok 20 C. Błędów nie ma żadnych , a silniczki według mechanika działają ok. Stwierdził że problem jest czysto mechaniczny i to gdzieś bliżej nagrzewnicy jakaś klapa i tego już się nie podejmie.

Z rana przy włączeniu auta słychać terkotanie gdzieś po środku za deską. Czy znajdzie się ktoś z okolic Trójmiasta kto pomoże w rozwiązaniu tego problemu- mam nadzieję że obejdzie się bez demontażu całej deski, ale jeśli trzeba to nie będzie wyjścia.

 

Passat b6 105KM

2007 r

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to ewidetnie nie domaga silniczek regulacji temperatury z prawej strony. I pocieszajace da sie to zrobic nie demontujac calej deski na forum jest instrukcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możliwe że na kompie błędów nie pokazuje mimo tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od Paru dni mam Passata B6 ale od razu są z nim jakieś przygody.

Problemem jest brak ogrzewania z prawej strony. To znaczy ze leci cieple ale takie minimalne.

Rozebrałem już te silniczki od klap i klapy, ustawiałem ręcznie na ciepło i nadal jest to samo.

Test na Delphi nie pokazuje żadnego błędu.

Edytowane przez goly89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoc nie ma glupich pytan ale...

 

ostatnio zauwazylem, ze jak wrzuce wsteczny to wentylator dmuchawy wieje mocniej.

 

I pytanie z mojej strony czy to normalne? moze i bylo to wczesniej ale jakos uwagi nie zwracalem na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz wsteczny, czy jak zaczynasz jechać do tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to jak lekko ruszy juz nawet, pozniej jak jade do przodu to obroty spadaja pomimo tego ze nawiew dalej na full ustawiony. Przy ruszaniu do tylu ewidentnie glosniej dmuchawa pracuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo też spada parcie powietrza zasysanego przez filtr i dmuchawa musi nadrobić. Ten sam mechanizm działa przy skręcaniu. Zaburzony jest przepływ powietrza. Normalne, nie ma się czym przejmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziekowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klima.jpg

Ludzie pomocy wymieniał ktoś cala nagrzewnice ??

jak to wymontować ??

Prosił bym o szybko odpowiedz bo jutro mnie to czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności