Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dolne listwy czarny plastik, są jedynie przykręcane na dwie śruby, czy dodatkowo na taśmie dwustronnej ?

 

2 śruby na końcach a tak to na taki specjalny wcisk, nie ma taśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś patent na zdjęcie tego, czy odkręcenie dwóch śrub i podważenie czymś ? O tą taśmę pytałem się gdyż szukając na allegro nowej sztuki są z taśmami np. tutaj http://allegro.pl/listwa-dolna-lewa-drzwi-tyl-vw-passat-b6-06-nowa-i4447050731.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to jest listwa drzwiowa nowego typu, nie wiem kiedy VW zmienił budowe listwy i sposob montażu (czyli klejenie) bo ta listwa ma ten sam nr co stara. Stara nie ma tasmy dwustronnej. Jak odkrecisz sruby to listwa nie chce zejść, próbuj przesunąć. Jak trzyma to pewno masz ja na taśme 2 stronna.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jakiś patent na zdjęcie tego, czy odkręcenie dwóch śrub i podważenie czymś ? O tą taśmę pytałem się gdyż szukając na allegro nowej sztuki są z taśmami np. tutaj http://allegro.pl/listwa-dolna-lewa-drzwi-tyl-vw-passat-b6-06-nowa-i4447050731.html

 

Odkręcasz dwa torxy i lekko przesuwasz w lewo lub prawo dokładnie nie pamiętam. Założona jest za dolny rant drzwi. A ta taśm jest chyba po to żeby więcej brudu gromadzić. Często pod tymi listwa mi jest sporo rdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niestety miałem przygodę swoim autem i jestem zmuszony wymienić lewe drzwi przednie i tylne.Moje uszkodzene drzwi mają listwy chrom zarówno te na drzwiach jaki i te w okół szyb.

Czy mogę kupić zwykłe drzwi (bez chrom) i przełożyć listwy? Chodzi mi te które są dookoła szyb te dolne mam zniszczone.

Czy trudno się ściąga takie listwy? Czy nie uszkodzą się podczas demontażu lub ponownego montażu?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ps kupię drzwi lewe przód tył do passat b6 kombi, oczywiście za rozsądne pieniądze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Niestety miałem przygodę swoim autem i jestem zmuszony wymienić lewe drzwi przednie i tylne.Moje uszkodzene drzwi mają listwy chrom zarówno te na drzwiach jaki i te w okół szyb.

Czy mogę kupić zwykłe drzwi (bez chrom) i przełożyć listwy? Chodzi mi te które są dookoła szyb te dolne mam zniszczone.

Czy trudno się ściąga takie listwy? Czy nie uszkodzą się podczas demontażu lub ponownego montażu?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

ps kupię drzwi lewe przód tył do passat b6 kombi, oczywiście za rozsądne pieniądze ;)

 

Listwy drzwiowe są jednorazowego użytku chodzi mi o te na drzwiach. Jednak bez problemu można je porażki kolejny przykleić odpowiednią taśmą dwustronną po wcześniejszym dokładnym oczyszczenia podłoża z pozostałości po kleju. Listwy, które znajdują się w okół szyb także łatwo można wymienić. Polecam poprubować na uszkodzonych drzwiach i dopiero na przekładać na drugie. Listwy są razem z uszczelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mój lakiernik coś pokręcił, kazał mi kupować drzwi z listwami chrom tak aby ich nie wymieniać bo podobno nie da ich się zdjąć aby nie uszkodzić. Swoją drogą nie wyobrażam sobie malowania drzwi w innym kolorze bez ściągania listw.

Jeszcze jedno pytanie:

 

Czy to prawda że muszę szukać drzwi od auta z tym samym wyposażeniem? Tzn. jeśli np miał 4x el szyby to takich drzwi muszę szukać bo inaczej otwory na wiązkę przewodów oraz mocowania będą inne? Coś nie chce mi się w to wierzyć na moje drzwi są standardowe nie zależnie od wyposażenia a jedyna różnica to sedan czy kombi.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma do uszczelki wewnętrznej drzwi tej która leci dookoła drzwi, podobno tej już się nie da przykleić i trzeba kupić nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to mój lakiernik coś pokręcił, kazał mi kupować drzwi z listwami chrom tak aby ich nie wymieniać bo podobno nie da ich się zdjąć aby nie uszkodzić. Swoją drogą nie wyobrażam sobie malowania drzwi w innym kolorze bez ściągania listw.

Jeszcze jedno pytanie:

 

Czy to prawda że muszę szukać drzwi od auta z tym samym wyposażeniem? Tzn. jeśli np miał 4x el szyby to takich drzwi muszę szukać bo inaczej otwory na wiązkę przewodów oraz mocowania będą inne? Coś nie chce mi się w to wierzyć na moje drzwi są standardowe nie zależnie od wyposażenia a jedyna różnica to sedan czy kombi.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

Coś ten lakiernik Cię w błąd wprowadza. Możesz kupić drzwi bez elektrycznych szyb i jeśli trzeba to wiązkę można śmiało przełożyć razem z blachą pod boczkiem. Na Allegro znajdziesz drzwi w swoim kolorze bez problemu. Do tego modelu części blacharskich jest pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś ten lakiernik Cię w błąd wprowadza. Możesz kupić drzwi bez elektrycznych szyb i jeśli trzeba to wiązkę można śmiało przełożyć razem z blachą pod boczkiem. Na Allegro znajdziesz drzwi w swoim kolorze bez problemu. Do tego modelu części blacharskich jest pełno.

 

Oj zdziwiłbyś się jak ciężko dostać lewe drzwi o kolorze nawet nie wspomnę :(

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

a co z uszczelką wewnętrzną drzwi, da się ją ponownie zamontować czy trzeba nową kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z uszczelką wewnętrzną drzwi, da się ją ponownie zamontować czy trzeba nową kupić?

 

Uszczelka faktycznie jest przyklejona i po jej odklejeniu raczej nie da się ponownie przykleić. Ale lakiernik powinien sobie i z tym poradzić.

Podaj ten kod koloru to razem będziemy szukać. Popytam na szrotach w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszczelka faktycznie jest przyklejona i po jej odklejeniu raczej nie da się ponownie przykleić. Ale lakiernik powinien sobie i z tym poradzić.

Podaj ten kod koloru to razem będziemy szukać. Popytam na szrotach w Warszawie.

 

dziękuje za odpowiedzi I za chęćpomocy w poszukiwaniu drzwi, jednak już kupiłem drzwi w innym kolorze.

Trudno, pójdą do lakierowania.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... Czy w moim pasku z 2005 roku listwy chromowe te na dole drzwi sa na wcisk czy na klej?? Bo zglupialem...Jak zdemontowac zeby nie zniszczyc i potem znowu zamontowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam... Czy w moim pasku z 2005 roku listwy chromowe te na dole drzwi sa na wcisk czy na klej?? Bo zglupialem...Jak zdemontowac zeby nie zniszczyc i potem znowu zamontowac??

 

są na klej (taśma dwustronna). Ja podczas demontowania grzałem listwę suszarką i odklejałem powoli, potem wszystko wyczyścić i przykleić. Ja stosowałem wąską taśmę 3M i trzyma super...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są na klej (taśma dwustronna). Ja podczas demontowania grzałem listwę suszarką i odklejałem powoli, potem wszystko wyczyścić i przykleić. Ja stosowałem wąską taśmę 3M i trzyma super...

 

Ok. Dzieki....A sa w tej listwie jakies prowadzenia albo cos? Zebym poprostu czegos nie popsul..

Powiedz czemu niektorzy pisza ze listwa mocowana jest na sruby torx??? tutaj cytat z wyzszych postow ;;

Cytat Zamieszczone przez xplo Zobacz posta

Jest jakiś patent na zdjęcie tego, czy odkręcenie dwóch śrub i podważenie czymś ? O tą taśmę pytałem się gdyż szukając na allegro nowej sztuki są z taśmami np. tutaj http://allegro.pl/listwa-dolna-lewa-...447050731.html

Odkręcasz dwa torxy i lekko przesuwasz w lewo lub prawo dokładnie nie pamiętam. Założona jest za dolny rant drzwi. A ta taśm jest chyba po to żeby więcej brudu gromadzić. Często pod tymi listwa mi jest sporo rdzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

listwa ozdobna wąska na drzwiach chromowana jest na taśmę dwustronną... ma otwory ustalające; natomiast czarna listwa na samym dole drzwi (próg) jest na dwa torxy i jest wsuwana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
listwa ozdobna wąska na drzwiach chromowana jest na taśmę dwustronną... ma otwory ustalające; natomiast czarna listwa na samym dole drzwi (próg) jest na dwa torxy i jest wsuwana...

O juz kumam:D dzieki...latwo odchodzi ta listwa ozdobna jak ja dales szuszarka?? Nie zniszczy sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
latwo odchodzi ta listwa ozdobna jak ja dales szuszarka?? Nie zniszczy sie??

jak chce się szybko to pewnie można coś uszkodzić, ale jak powoli grzałem suszarką to ładnie odchodziła...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiyam :) odgrzewam temat :) potrzebuje kupic drzwi w kolorze tym co mam teraz... znalazlem idealne ale ma listwe chrom w okolo szyby a ja mam natomiast czarna listwe.... czy moge zamienic te listwy tak zeby wytrzymaly demontaz ??jest jakis sposob na to zeby je wymienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy moge zamienic te listwy tak zeby wytrzymaly demontaz ??jest jakis sposob na to zeby je wymienic??

 

Nie da rady- uszkodzisz. Kup czarne listwy np. na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności