Skocz do zawartości
cwikiel1975

Tylna klapa nie otwiera się - B6 variant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stosunkowo nie dawno nabyłem passata kombi z niemiec 2009 2.0 tdi i mam pytanie odnośnie otwierania klapy bagażnika z pilota. Oto chodzi, że zupełnie nie wiem czy nie działa przycisk, czy nie został zakodowany, czy się coś zacięło nie wiem. W każdym bądź razie nie chodzi z funkcji pilota samochodowego. I kolejny problem w jaki sposób mogę połączyć samochód z bluetothem w samochodzie. Poprzedni właściciel mówił, że samochód jest tylko kompatybilny z nokia (jak dobrze pamiętam), ale osobiście wydaje mi się to dziwnym dlaczego np. nie można go sparować z samsungiem którego posiadam.

 

Będę wdzięczy za konstruktywne podpowiedzi w przypadku moich próśb!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, stosunkowo nie dawno nabyłem passata kombi z niemiec 2009 2.0 tdi i mam pytanie odnośnie otwierania klapy bagażnika z pilota. Oto chodzi, że zupełnie nie wiem czy nie działa przycisk, czy nie został zakodowany, czy się coś zacięło nie wiem. W każdym bądź razie nie chodzi z funkcji pilota samochodowego. I kolejny problem w jaki sposób mogę połączyć samochód z bluetothem w samochodzie. Poprzedni właściciel mówił, że samochód jest tylko kompatybilny z nokia (jak dobrze pamiętam), ale osobiście wydaje mi się to dziwnym dlaczego np. nie można go sparować z samsungiem którego posiadam.

 

Będę wdzięczy za konstruktywne podpowiedzi w przypadku moich próśb!

 

Sprawdź czy z drugim pilotem jest też tak samo. Może jednak masz uszkodzonego pilota. U mnie "padły" przyciski w pilocie (podejrzewam, że podczas upadku pilota) i nie otwierają drzwi, ale auto z niego odpala. Sprawdzałem później u dobrego elektronika od vw/audi i stwierdził uszkodzenie bodajże elementu przesyłania sygnału czy coś takiego. Nienaprawialne - ze względu na mikro elementy elektroniczne w pilocie.

Na szczęście drugi dobrze działa i bardzo na niego teraz uważam. Nowy czysty pilot to ok.600-650zeta + programowanie ok.50.

 

Co do parowania tel z autem to do wieszaka miałem uchwyt do konkretnego modelu nokii, ale zakupiłem uniwersalny toutch adapter z wyświetlaczem (są też bez) i łączy mi się każdy telefon jakie posiadam: sony, nokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź czy z drugim pilotem jest też tak samo. Może jednak masz uszkodzonego pilota. U mnie "padły" przyciski w pilocie (podejrzewam, że podczas upadku pilota) i nie otwierają drzwi, ale auto z niego odpala. Sprawdzałem później u dobrego elektronika od vw/audi i stwierdził uszkodzenie bodajże elementu przesyłania sygnału czy coś takiego. Nienaprawialne - ze względu na mikro elementy elektroniczne w pilocie.

Na szczęście drugi dobrze działa i bardzo na niego teraz uważam. Nowy czysty pilot to ok.600-650zeta + programowanie ok.50.

 

Co do parowania tel z autem to do wieszaka miałem uchwyt do konkretnego modelu nokii, ale zakupiłem uniwersalny toutch adapter z wyświetlaczem (są też bez) i łączy mi się każdy telefon jakie posiadam: sony, nokie.

 

Dziękuję za odpowiedź, z drugim pilotem jest tak samo. Dodatkowo nie działa też przycisk po lewej stronie od kierowcy w drzwiach do otwierania zamka w bagażniku. I teraz pytanie czy to wina kluczyka lub jego przeprogramowania ? Czy też posiłkując się tym, że nie działa też i przycisk w drzwiach to poważniejszy problem ? Czy ktoś zechce podsunąć jakiś pomysł?

 

Jeżeli chodzi o telefon to okazało się, że mam w podsufitce urządzenie do parowania i już mój s5 chodzi, ale mój moduł 5N0035730A z tego co zauważyłem nie ma funkcji HF i prawdopodobnie nici z używania Yanosika podczas łącznia tel z samochodem, a jednak mimo tego, że mam CB radio to i tak pomocnym jest ten programik.

Może ktoś posiada wiedzę odnoszącą się do wyżej wspomnianego modułu i jakiejkolwiek próby używania głośników samochodowych podczas jazdy i jednoczesnej transmisji danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

I mnie dopadł problem z tylną kalpą,

Pacjent:

Passat B6 sedan z 2005

objawy:

- nie działa otwieranie tylnej klapy z pilota, jak i z wewnątrz auta.

- brak światła cofania

- brak światła przeciwmgielnego tylnego.

 

Na tablicy wskaźników info spalonej żarówki, oraz komunikaty na FISie o wadliwych żarówkach.

Rear left fog light defective!

 

 

Dzisiaj przydarzyło mi się to dwa razy, najpierw pod sklepem nie mogłem otworzyć klapy, później problem ustąpił i wszystko wróciło do normy,

no i wieczorem poszedłem jeszcze raz sprawdzić czy już jest OK i niestety nie jest problem wrócił. Aktualny stan - brak napięcia w klapie.

 

Wygląda na to że do klapy nie dochodzi napięci, albo gdzieś jest problem z masą.

Proszę o poradę od czego zacząć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów - mam problem z klapą bagażnika passacie b7 kombi. Plapa nie zamyka się - tzn rygiel nie blokuje się, a po naciśnięciu przycisku otwierania klapy zamek brzęczy kilka sekund tak jak by silniczek w nim się obracał -być może zerwane jakieś elementy plastikowe (zębatka)..... Zdjąłem zamek trochę nim po potrząsałem udało mi się doprowadzić do sytuacji, że rygiel się blokuje więc kapa mi nie poleci do góry, jednak po naciśnięciu przycisku otwierania jest długie świszczące brzęczenie silniczka - wypiąłem wtyczkę i otwieram jak by co przyciskiem otwierania awaryjnego...

 

Pytanie - co może być przyczyną.... czy to jakaś powszechna przypadłość zamka klapy? Numer zamka to 1K6827505E - czy da radę go jakoś wskrzesić - pościągałem plastikowe osłony - jest ponitowany...

 

Drugie pytanie - czy ktoś byłby mi w stanie podać jaka jest aktualna cena zamka w ASO lub wg najnowszego cennika ETKA 1K6827505E??? Serwisy już dziś pozamykane więc tą drogą się nie dowiem.... Na allegro znalazłem nowy oryginalny zamek za 211 zł z przesyłką i nie wiem czy kupić czy lepiej poczekać do poniedziałku i zakupić w ASO gdyby nie było dużej różnicy w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@przemyslawch mam to samo i tez dzis mi sie to stało, znalazlem na allegro i wydaje mi sie ze to wałek. http://allegro.pl/silniczek-zamka-klapy-tyl-vw-passat-b6-b7-cc-walek-i5963847239.html

U mnie klapa jest nie domknieta, nie wiem jak sciagnac caly plastyk z klapy :( odkrecilem 4 srubki i nie moglem zdjac, wiec odpusculem dzis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest film z instrukcją jak zdjąć.

 

Jak odkręciłeś 4 śruby to bez problemu powinni zejść. Po prostu odciągnij plastik. Żeby było łatwiej to zdejmij pokrywki zasłaniające żarówki żeby odciągając złapać tam ręką. Pewnie masz rację z tym wałkiem tyle że zamek by trzeba było rozwiercać żeby do niego się dostać.... Ten link jest do wałka od sedana

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś byłby mi w stanie podać jaka jest aktualna cena zamka w ASO lub wg najnowszego cennika ETKA 1K6827505E
250,00 brutto przed upustami.
znalazlem na allegro i wydaje mi sie ze to wałek. http://allegro.pl/silniczek-zamka-kl...963847239.html
Wyrzucone pieniądze. Zamek jest praktycznie nierozbieralny. Poza tym częściej pada silnik niż ślimak. Podstawa to podpięcie pod kompa sprawdzenie jakie błędy zapisały się w komforcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
250,00 brutto przed upustami.

Wyrzucone pieniądze. Zamek jest praktycznie nierozbieralny. Poza tym częściej pada silnik niż ślimak. Podstawa to podpięcie pod kompa sprawdzenie jakie błędy zapisały się w komforcie.

 

Ale u mnie slychac ze silnik dziala przez chwile i kreci ale nie moze otworzyc bo tak strzela i za chwile sie wylacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma nic do rzeczy.

Tak jak napisałem podstawa to podpięcie pod kompa i sprawdzenie czy i jaki jest błąd. Albo po prostu wymiana zamka na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie ma nic do rzeczy.

Tak jak napisałem podstawa to podpięcie pod kompa i sprawdzenie czy i jaki jest błąd. Albo po prostu wymiana zamka na nowy.

 

Zgadza się. Dzięki za cenę. Po rabatach cena powinna wahać się pomiędzy 213 zł, a 192 zł. Więc chyba zaczekam do poniedziałku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była taka sama sytuacja w tamtym roku tez klapa sie nie domykała albo nie otwierała mimo ze silnik było słychać. rozebrałem zamek i stwierdziłem że jeden z mikrostyków nie działa prawidłowo (brak możliwości wymiany). kupiłem na aledrogo zamek nowy z serwisu, czasem sie ogłaszają za 170zł i wszystko ładnie chula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zamka ASO pod Warszawą to 227 zł. Po rabacie 193 zł.

 

 

Taka ciekawostka - nie ma zamków do klapy w aso. Nie ma ich rownież w magazynie centralnym. W Niemczech najwcześniej będą w 8 czerwca 2016. A już witałem się z gąską :(

 

Jedyne źródło jakie znalazłem w zakresie nowych i org orza dostępnych od zaraz to:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=6081525576

 

Jest to sklep przy aso krotoski-cichy.... czyżby wybrali wszystkie z magazynu centralnego ;)

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,jestem szczęśliwym{?} posiadaczem B6 kombi sport 2006r,mam pytanie wydawało by się prozaiczne ale.. czy przez przyciśnięcie w pilocie otwieranie klapy bagażnika,ta klapa się otworzy czy nie,(dodam,że nie mam elektrycznego otwierania),u mnie jest cyknięcie zamka ale muszę klapę sam podnieść,czy mam już walnięte teleskopy?nie wiem bo paska mam od 1.5 miesiąca,proszę mi podpowiedzieć coś na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klapa, jeżeli nie ma elektrycznego mechanizmu podnoszenia i opuszczania to podniesie się w sedanie o ile są sprawne teleskopy. W kombi nie podniesie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam problem, czasami otworzę klapę czasami nie, wydaje mi się że ma to związek z wilgocią... chciałbym wymienić w variancie b6 zamek/klamkę/przycisk do otwierania. Jeszcze nie rozbierałem i nie do końca wiem co mam kupić żeby wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie i Panie podepnę się pod temat. Dziś po umyciu auta nie mogłem najpierw zamknąć klapy bagażnika w moim pasku. W ogóle nie ryglowała się. a po naciśnięciu na klamkę słychać było chwilowe terkotanie silniczka. Dopiero po ręcznym zamknięciu zamka i awaryjnym odryglowaniu klapa się zamknęła. Tak chyba jeszcze ze 3-4 razy a teraz w ogóle nie chce się otworzyć. Po naciśnięciu klamki słychać terkotanie a klapa się nie otwiera. działa jedynie awaryjne odryglowanie klapy od wewnątrz. Pytanie czy to padł zamek czy coś się spierniczyło pod wpływem wilgoci.

jeśli zamek to czy ten będzie ok http://allegro.pl/zamek-tylnej-klapy-vw-passat-b6-b7-variant-kombi-i6518567168.html ?

 

Auto, Passat b7 variant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slimak ci padł w zamku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Slimak ci padł w zamku.

 

Czyli zbieg okoliczności że po myciu auta. Pytanie da się samego ślimaka wymienić czy szkoda zachodu i lepiej zamek kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie weżmiesz sam ślimak ja kupiłem w aso cały zamek płaciłem 230 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności