Skocz do zawartości
cwikiel1975

Tylna klapa nie otwiera się - B6 variant

Rekomendowane odpowiedzi

To ja w kwestii formalnej: klapa od sedana czy kombi jest przedmiotem dywagacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan tak jak na filmikach, jeden pokazuje w czym jest problem na żywo, drugi pokazuje jak otwiera się klapa po pierwszy razie i w każdym następnym. Dłuższy postój np po nocy znów się za pierwszym razem "przycina"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma związek z nie oryginalnymi sprężynami,bo wczoraj wymieniałem siłowniki (również zamienniki) w VW polo i jest ten sam problem.

Czy jest na to jakieś wytłumaczenie??? Czy tylko na oryginałach będzie wszystko hulać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam takie działanie jak przedstawił na filmikach 'kruszan' - u mnie tak działają siłowniki Magneti Marelli (made in EU). Dodam, że zamiana stronami (cylinder-tłoczysko) nic nie daje, tak jak to często bywa w przypadku siłowników do kombi.

Kolega wymienił na FA Krosno i ma identyczne działanie. Pisał nawet do nich, to od razu chcieli wymienić siłowniki i zarzekali się że mają one opcję z delikatnym wyhamowywaniem.

Podsumowując z doświadczenia forumowiczów wynika, że zarówno Magneti Marelli jak i FA Krosno dedykowane do B6 sedan zachowują się tak samo: pierwsze otwarcie po dłuższej przerwie, trzeba pomóc ręcznie, kolejne klapa automatycznie się otwiera. W obu przypadkach nie wyhamowuje delikatnie, tylko uderza mocno o odboje. Nie pomaga smarowanie silikonami i teflonami.

Teraz przydałaby się opinia kogoś kto wymieniał na oryginał ASO, bądź samego producenta oryginału czyli niemiecki Stabilus. Czy te odchylenie kątowe końcówki cylindra ma znaczenie, być może to dzięki temu szczegółowi, różnicy w budowie względem oryginału, działanie naszych zamienników nie jest właściwe.

Cena Magneti Marelli/ FA Krosno - ok. 30 zł/ sztuka.

Cena Stabilus -  ok. 80 zł/ sztuka. Ceny Stabilus'a ze znaczkami VW z ASO nie znam.

Edytowane przez Blitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Blitz napisał:

  Czy te odchylenie kontowe końcówki cylindra ma znaczenie, być może to dzięki temu szczegółowi, różnicy w budowie względem oryginału, działanie naszych zamienników nie jest właściwe.

Końcówki można zamienić i tak właśnie zrobiłem,niestety efekt pozostał taki sam.:kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze temat jakis czas juz bez odpowiedzi i pewnie wymieniles zamek albo cos bo przeciez samochod musiales zamknac klape ale napisze na przyszlosc dla innych forumowiczow

juz 2a razy mialem ten sam problem w przeciagu 4ech lat - klapa sie nie domykala a jak juz po 30stym razie walenia jak sie zamknela to nawet czasem otwierala sie podczas jazdy i jak wspomniałeś zamykajac bylo slychac ze cos tam dziala 

problem nie tkwil w kablach, bezpiecznikach itd... a w sprezynce zamka, a mianowicie zsunela sie ona z "bolca" na ktorym pracuje (wyglada to jak w przypadku zwyklego dlugopisa) tzn otwierajac klape silownik popycha bolec na sprężynie i uderza w mechanizm otwierajacy klape; jak sprezyna spadla bolec mie wracal na swoje miejsce

1.nalezy uchylic/zdjac tapicerke wokol zamka i odkrecic 2ie sruby mocujace oraz odpiac kostke i linkę 

2. trzymajac zamek w reku zdjac obudowe, jest ona bodajrze na 5 zatrzaskow (podwazac ostroznie aby nie polamac)

3. wyjac sprezynke i delikatnie kombinerkami ja scisnac i wlozyc na bolec

calosc pracy jakies 15min

 

mam nadzieje ze komus  przyda sie opis

pzdr

 

 

Edytowane przez Dzolero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie każdy tu pisze o problemie, szkoda,że  nie wszyscy opisują jak sobie poradzili:-( Niech tam.

Wymieniłem klapę w kombi na taką bez rdzy. Przestał działać zamek i wycieraczka. Zamek wsadzałem też działający stary,bez efektu. Dziwne,bo identyczny problem ktoś opisał wcześniej.Prąd dochodzi,bo silniczek pracuje ale nie rozłącza sie.

Dziwne, bo wiązka do zamka idzie  lewym gumiakiem do nadwozia,a od wycieraczki prawym. Gdzie szukać problemu??

______________________

Sprawa załatwiona.Wtyczka do zamka i wycieraczki jest taka sama.Zwykła pomyłka.Po zamianie,wszystko ok.

Edytowane przez wektor
Rozwiązano:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wsadziliście czasem klapy poliftowej w miejsce przedliftowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawiłem sobie świąteczny prezent, wymieniłem siłowniki na oryginalne (300zł ;-/...) ale klapa pracuje tak jak trzeba, otwiera się za zawsze za pierwszym razem, powoli i z gracją, pod koniec przyhamowuje nie waląc z impetem w odboje, mam nadzieję, że posłużą do końca mojej przygody z tym autkiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne sie pod temat. Przy wymianie gumy miedzy klapa i autem rozebralem kostke kablowa. Byly opisy na kabelkach ale sie starly poczas przeciągania przez gume i niestety po złożeniu kostki klapa sie nie otwiera.  Ręcznie sie otworzy ale rączką ani polotem nie darady. Jak zamkne klapę to podczas jazdy świeci mi lampka w podsufitowce w bagażniku. Myślę że zamieniłem kable w kostce tylko nie wiem które.  Może ma ktoś schemat prawej strony kabli do paska b6z 2006

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako, że idzie vcds'em wymusić sprawdzenie działania zamka klapy w variancie, pytanie czy idzie zaprogramować przycisk w drzwiach lub pilocie żeby otwierał klapę, a nie tylko odryglowywał? Padł mi przycisk w wersji ze spryskiwaczem (założone kilka lat temu wg instrukcji bimbasza) i nie pasuje przełożyć z oryginału i się zastanawiam czy w ogóle ten przycisk w klapie idzie ominąć zamiast kupować nowy ...

 

Znalazłem "softtouch" w golf 5/passat b5 czyli zmiana bajtu 1 bit 4 w module komfortu co umożliwia otworzenie klapy z pilota, ale w moim vcds nie ma tego bitu aktywnego. ZTCW wynika to z kodowania sedan vs variant. Ogarnia ktoś zmianę kodowania ?

 

Edytowane przez maniujr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam częsta sprawa w VW Passat CC to spadająca wiązka z plastikowego mocowania na zawiasie klapy tył lewa strona po zdjęciu boczku jest wiązka która po wypadnięciu z mocowania zostaje zmasakrowana przez zawias.Objawy brak działania klamki,zamka lub świateł klapy jest to na jednej wiązce.Kable są numerowane przy kostkach wystarczy ponownie połączyć.Pozdrawiam

IMG_20210604_153725_1.jpg

IMG_20210604_153718.jpg

Edytowane przez Mechanik koparkoladowarek
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.03.2021 o 18:41, maniujr napisał:

jako, że idzie vcds'em wymusić sprawdzenie działania zamka klapy w variancie, pytanie czy idzie zaprogramować przycisk w drzwiach lub pilocie żeby otwierał klapę, a nie tylko odryglowywał? Padł mi przycisk w wersji ze spryskiwaczem (założone kilka lat temu wg instrukcji bimbasza) i nie pasuje przełożyć z oryginału i się zastanawiam czy w ogóle ten przycisk w klapie idzie ominąć zamiast kupować nowy ...

Witam, dołączam sie do pytania. Czy w B6 variant mozna zrobic tak by zamek w klapie sie otwierał z pilota a nie tylko odryglowywał. Bo zastanawiam sie nad tym czy nie włożyć dedykowanej sprezyny na siłownik klapy zeby sie klapa sama otwierała po otwarciu jej z guzika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karol027 napisał:

dedykowanej sprezyny na siłownik

A widziałeś taką sprężynę. Przyglądałeś się kiedyś jak otwiera się klapa w ogóle? Pod jakim kątem ustawione są siłowniki? 

Godzinę temu, Karol027 napisał:

zamek w klapie sie otwierał z pilota

Nie da się tego zrobić, bo rygiel jest stały a nie elektryczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o dołożenie takiej sprężyny na siłownik gazowy.  Ale wychodzi ze w Pasku taki myk nie przejdzie. 

Automatyczne-Otwieranie-Bagaznika-Sprezyna-19x25mm.jpg

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Pomimo, że temat dawno temu poruszony może, ktoś mi pomoże. Mój passat B6 Variant nie otwiera zamka tylnej klapy ani przyciskiem na klapie ani przyciskiem w drzwiach kierowcy. Zamek sprawdzony sprawny, mikroprzełącznik w klapie sprawny. Napięcie do mikroprzełącznika dochodzi i wychodzi natomiast brak napięcia na zamek. Wiązka  wychodząca z samochodu do klapy wygląda ładnie. Może ktoś podpowie skąd wychodzi napięcie do zamka. Nie chcę rozebrać całego samochodu idąc po przewodzie. Dodam, że żadne błędy nie wyświetlają się. Zamek przestał działać w sekundzie. Po zamknięciu już się nie otwiera. Może ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej otwierania zamka?? Proszę o pomoc bo życie bez bagażnika jest uciążliwe

 

Edytowane przez GrzegorzGaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z b6 variant otóż pewnego dnia zamek w klapie przestał się zamykać po wymontowaniu go żeczywiscie coś w nim strzeliło i się nie zatrzaskiwał więc kupiłam drugi niestety na nowym klapa się zamknie ale wogóle się nie otwiera tylko awaryjnie odsierodka a na dodatek świeci się na desce rozdzielczej otwarty bagażnik więc kupiłam kolejny już używany i nadal to samo co z nowym ma ktoś jakiś pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności