Skocz do zawartości
cwikiel1975

Tylna klapa nie otwiera się - B6 variant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia borykam się z nieotwierającą się tylną klapą /muszę wozić psa na tylnej kanapie:-)/. Najpierw przez dwa dni zamek otwierał się i zamykał, słychać było pracę zamka /przy otwartym aucie/ oraz podczas jazdy był komunikat na komputerze. Udało mi się awaryjnie otworzyć bagażnik /wejście do bagażnika i otwarcie za pomocą dźwigni pod miejscem gdzie jest trójkąt ostrzegawczy/. W chwili obecnej nie ma żadnej reakcji podczas otwierania i zamykania, nie działa otwieranie znajdujące się na drzwiach kierowcy. Chciałem sprawdzić czy jest napięcie na wtyczce, ale są tam cztery przewody i nie wiem który do czego. Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem, żaden nie był przepalony. Czy ktoś ma pomysł co z tym "fantem" zrobić?? Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź błędy weź multimetr i sprawdź czy dochodzi nap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka jest temperatura ? może zamek zamarzł? może ogrzewane pomieszczenie pomoże ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamek działa, w tej chwili otwieram za pomocą "odciągu", więc to raczej nie przymarznięcie, chyba raczej coś z elektryką, ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić - czy na końcówce jest prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobnie, wymontowałem zamek z klapy i psiknąłem WD40 pod klamkę. Teraz działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź co z tym zamkiem? Udało Ci się jakoś naprawić czy tylko smarowanie pomogło. Od dwóch dni mam to samo. Tylko u mnie klapa się otwiera i zamek wariuje (cały czas pracuje i otwiera klapę). Jak się odjedzie z pola działania kluczyka to ok, zamknięty. Ale jak kluczyk w pobliżu lub w środku to wariuje. Jak będę miał chwilę to rozbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie padł Ci przycisk w kluczyku ten od otwierania klapy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk w kluczyku raczej nie, bo nie działa też przycisk znajdujący się na drzwiach kierowcy. Ciekawe jest to, że normalnie po zamknięciu auta dioda sygnalizująca załączenie się autoalarmu mruga szybka 7 razy, wcześniej gdy tylna klapa zamykała się normalnie mrugała jako znak działającego alarmu - czy ktoś może rozszyfrować ten sygnał????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź drugi kluczyk,wyeliminujesz jedną przyczynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk drugi jest ok, klapa dalej nie działa - niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu kupiłem zamek na aukcji /50 zł - oryginalny 147zł/ i go zamontowałem. Na razie działa bez problemów. Może rzeczywiście mrozy, trochę wilgoci i coś się "popsuło" w zamku który był wcześniej. Mniejsza z tym, mam tylko nadzieję że problem niedziałającego zamka zniknie na długo :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może głupie pytanie, ale mam taki problem:

- tylna klapa nie otwiera się z kluczyka ani nie ma żadnej reakcji na przycisk w drzwiach kierowcy. Natomiast otwiera się bez problemu z ręki. TTTM czy coś poprzestawiane w ustawieniach? W Octavii 2 np. otwiera się z kluczyka (zamek odpuszcza i wytarczy ją podnieść do góry). Tu nic takiego się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W variancie, czy w sedanie? W sedanie powinna klapa odskoczyć i sama się otworzyć, tylko trzeba przytrzymać przycisk klapy na pilocie.

Natomiast w variancie przyciskiem na kluczyku i w drzwiach tylko się tę klapę odryglowuje. Działa to tylko wtedy, gdy masz ustawione automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu i np. otwieranie tylko drzwi kierowcy. Wtedy, żeby otworzyć klapę, trzeba albo odryglować wszystkie drzwi + klapę przyciskiem na drzwiach kierowcy (tym do zamykania i otwierania samochodu) = dwa wciśnięcia przycisku otwierania na kluczyku albo przyciskiem do klapy (tym obok przycisku klapki do wlewu), co jest równoznaczne z przytrzymaniem przycisku klapy na pilocie. Dodatkowo, jak samochód jest zamknięty i przytrzymasz przycisk klapy na pilocie, to otworzy Ci się tylko sam bagażnik, a jak zamkniesz klapę, to automatycznie się zarygluje. Trzeba tylko uważać, żeby nie wyjąć kluczyka z kieszeni i położyć go gdzieś w bagażniku, bo jak się zatrzaśnie, to kaplica. Raz już łapałem lecącą klapę, bo w ostatniej chwili zauważyłem, że kluczyk leży na półeczce koło szyby (tam gdzie się roletę bagażnika zaczepia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W variancie, czy w sedanie? W sedanie powinna klapa odskoczyć i sama się otworzyć, tylko trzeba przytrzymać przycisk klapy na pilocie.

Natomiast w variancie przyciskiem na kluczyku i w drzwiach tylko się tę klapę odryglowuje. Działa to tylko wtedy, gdy masz ustawione automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu i np. otwieranie tylko drzwi kierowcy. Wtedy, żeby otworzyć klapę, trzeba albo odryglować wszystkie drzwi + klapę przyciskiem na drzwiach kierowcy (tym do zamykania i otwierania samochodu) = dwa wciśnięcia przycisku otwierania na kluczyku albo przyciskiem do klapy (tym obok przycisku klapki do wlewu), co jest równoznaczne z przytrzymaniem przycisku klapy na pilocie. Dodatkowo, jak samochód jest zamknięty i przytrzymasz przycisk klapy na pilocie, to otworzy Ci się tylko sam bagażnik, a jak zamkniesz klapę, to automatycznie się zarygluje. Trzeba tylko uważać, żeby nie wyjąć kluczyka z kieszeni i położyć go gdzieś w bagażniku, bo jak się zatrzaśnie, to kaplica. Raz już łapałem lecącą klapę, bo w ostatniej chwili zauważyłem, że kluczyk leży na półeczce koło szyby (tam gdzie się roletę bagażnika zaczepia).

Dzięki, wszystko jasne :) Moj B6 to Variant.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z moim b6 variant znowu taki ze jadac trasa mialem drzwi zamkniete przyciskiem w drzwiach kierowcy wszystko dzialalo i po paru postojach otwieranie nie dziala a zamykanie tak. jest jakis bezpiecznik/przekazik od tego czy poprostu przycisk padl. bo nie slychac nawet charakterystycznego dzwieku centralnego jak sie go naciska. z pilota centralny dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy poprostu przycisk padl. bo nie slychac nawet charakterystycznego dzwieku centralnego jak sie go naciska. z pilota centralny dziala.

 

Sprawdż przewody w rękawie łączącym drzwi z nadwoziem, czasami pęknięcie jednego z nich powoduje takie awarie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czesto sie tak dzieje ze peka przewod. masz moze schemat ktory przewod jest od otwierania?

 

ruszalem tymi przewodami, zadnych rezultatow.

Edytowane przez venus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"naprawilo sie samo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak awaryjnie otworzyć bagażnik w Passacie B6 Variant?

Ja tam nie widzę żadnego uchwytu, zacina mi się bagażnik i nie mogę go otworzyć.

Jak mam zlokalizować "awaryjny otwieracz"? Bo rozumiem, że takowy powinien tam być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli chodzi o "awaryjne" otwieranie to tylko od środka. Jak otworzysz klapkę pod którą jest trójkąt ostrzegawczy i gdy go wyjmiesz powinieneś zobaczyć taki "dynks"- zaznaczony strzałką, koło wtyczki dającej zasilanie do przycisku zasilania otwierania klapy i oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Dzięki niemu mogłem otwierać klapę - przywiązałem sznurek i pociągnąłem do tylnych drzwi. To jest widok po zdjęciu plastiku, który jest na tylnej klapie.

klapaaa.jpg

Edytowane przez cwikiel1975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności