Skocz do zawartości
MłodyWilk22

1.8 TSI - alternatywa dla TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Sama trasa GD-Cieszyn to średnie spalanie 6,9 l/100 km :D - wszystko zgodnie z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były pytania o olej. Silnik ma wadę która się w niektórych egdzemplarzach objawia, walczyłem z ASO i w końcu jak wymienili pierścienie i tłoki (inne numery) to temat spalania oleju jest nieaktualny. Przez 10kkm nie widać śladu na bagnecie.

 

To że ten silnik nie przyspiesza od 2000 jak diesel jest tak samo uciązliwe jak to że diesel nie przyspiesza powyżej 5000rpm. To są inne silniki. TSI jest wrażliwy na styl jazdy, jak ktoś sie w niego "wjeździ" to będzie zadowolony.

9l w trasie jak niekótrzy tutaj piszą to jest osiągalne jak się leci w okoliach 200 na autostradzie.

Wczoraj jechałem Jastarnia-Warszawa, na S-kach 120 na tempomacie, reszta trasy bez szaleńst i wyprzedzanie tylko zawalidróg, spalane 5,8.

 

Jak jechałem do Jastarni zaskoczyło mnie że miałem 6.4 przy spokojnej jeździe, jak się okazało gumiarz nabił tylko 2.0 w opony.

 

Cała trasa na tempomacie przy 120 to 6,2l/100.

Nie jest źle.

 

Od jakiegoś czasu robię zapisy więc można sprawdzić.

http://www.spritmonitor.de/en/detail/541732.html

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakie są bolączki tego silnika 1.8 tsi 160KM ? do tej pory przerabiałem wiedzę na temat 2.0 tdi natomiast o 1.8 tsi jest trochę mniej... Doczytałem, że są oznaczenia tego silnika i któreś są mniej awaryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest bardzo fajny i mało awaryjny. Do tej pory nie miałem najniejszego problemu. W mieście pali ok.9 a na trasie ok.6-7 l. Moim zdaniem fajnie ciągnie od początku . Moc idealna do tego samochodu. Bolączki były w 1.4 TSI zaś w 1.8 TSI nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechałem 1.8 TSI pozytywne wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik 1.8 TSI skrzynia DSG-7.

Trasa 4500km (Polska - południe Włoch) - 80% autostrada (niemal w całości na tempomacie ustawionym na 135) + 20% miasta (duże) spalanie z całego odcinka 6,8l/100km

Średnia prędkość wg wskazań 103km/h. Większość zrobione na paliwie austriackim i włoskim. Klimatyzacja na 100% pokonanej trasy.

 

Polskie warunki po 30kkm:

Autostrada między 7,5-9 l/100km w zależności od prędkości i ukształtowania terenu

Drogi ekspresowe i krajowe 6,5-7,5L/100km

Miasto: średniej wielkości z duża ilością śiwateł,przejść, stopów: około 9,5L

Miasto: duże (Kraków/Katowice/Warszawa) około 11L

 

Ogólnie jestem zadowolony z silnika, jego elastyczności i spalania.

Co ważne jest cichy i jeździe miejskiej niemal niesłyszalny.

 

EDIT:

Co zwróciło moją uwagę to rozbieżność w jakości paliwa jak i spalania PL vs. AT i I

Edytowane przez salexy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trasa 4500km (Polska - południe Włoch) - 80% autostrada (niemal w całości na tempomacie ustawionym na 135) + 20% miasta (duże) spalanie z całego odcinka 6,8l/100km

Średnia prędkość wg wskazań 103km/h. Większość zrobione na paliwie austriackim i włoskim. Klimatyzacja na 100% pokonanej trasy.

 

był kufer na dachu?

jakie koła (rozmiar opon)?

 

widać różnice w spalaniu przy zimowych/letnich kapciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na pytania kolegi:

1. Brak trumny na dachu (wszystko zapakowałem do bagażnika)

2. Wielkość kół: 18" (235/40)

3. Zimowe kapcie mam w rozmiarze 205/50/17 Pirelli PZero - patrząc na statystyki spalania nie ma wielkiej różnicy (około 0,5L/100km

4. Podróżowało 3 osoby w tym dziecko ze swoimi zabawkami :)

 

Spojrzałem na motostat gdzie prowadzę statystyki - wychodzi mi na to że średnia z całego przebiegu to 8,56L/100km.

Stosunek miasto/trasa wg mojej opinii to 55/45 na korzyść miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ,który silnik będzie lepszy.

1.8 TSI + DSG 7 stopniowa

2.0 TSI + DSG 6 stopniowa

 

Z tego co czytałem to 1.8 produkowany jest przez AUDI, a 2.0 przez VW.

DSG 7 stopniowa - sucha skrzynia,a DSG 6 mokra.

 

Interesuje mnie :

1)który silnik będzie wytrzymalszy ?

2)która skrzynia będzie mniej awaryjna DSG

 

Teoretycznie 1.8 miał być wycofany bo to konkurencja dla 2.0 VW ;)

Ale jest i spalanie w tym przypadku jest niższe co nie jest bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie zejść na trasie poniżej 7 litrów/100km..... aby to zrobić to chyba bym musiał jechać maks 90-100km/h. Na razie zrobiłem nim prawie 2000km, także niewiele aby dobrze to zweryfikować. Dodatkowo ostatnio go zavirusowałem to może delikatnie spadnie spalanie przy normalnej jeździe :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak odpowiadać na post z przed 2 lat :) nie napisałeś jaki masz silnik w jakiej budzie, jakie opony? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik masz w temacie i w moim opisie :)  Temat sprzed 2 lat ale nie jest zamknięty :) 

Opony 215/55 R16... w weekend jadąc z Mazur do 3miasta zszedłem na kompie do 6.7 na 100km.

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja jadę koło 100 km/h spalanie mam 7-8 l ale silnik 2.0 i opony 18 tylko hm nie po to mam 240 km by 100 jeździć 9_9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Ja mam od paru dni 220KM a wiosną wsadzę 235/45R17 to spalanie będzie podobne ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii plus 60 dużo u mnie przyrost niecałe 40... Momentu koło 90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w serii wykazał 175-180KM i 265-270Nm

po modzie jest 219KM i 305Nm na Pb95

2.0TSI ma w przeciwieństwie do 1.8TSI turbinę ze zmienna geometrią to i pewnie lepszy moment można uzyskać.

Na Pb98 pod 320Nm idzie wycisnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności