Skocz do zawartości
MłodyWilk22

1.8 TSI - alternatywa dla TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Cały czas śmigam TDI ale im nowszy wypust tym co raz to gorzej z tymi dieslami.

Natomiast strasznie chwalicie silniki TSI.

Przeczytałem chyba wszystkie posty na temat TSI ale małego tego jest.

 

Więc chyba następny będzie VW z silnikiem 1.8 TSI.

Ale najpierw muszę się kilku rzeczy dowiedzieć :)

 

Jak ma się 1.8TSI do 2.0TDI 140KM. Wiadomo, że benzynka ma mocną górę, ale czy nie będę zawiedzony dolnymi obrotami po przesiadce z diesla?

Czytałem, że 1.8 TSI ma już max moment 252NM przy dostępny od 1500obr/min. Czy faktycznie ciągnie od samego dołu:)?

 

Co ze sprzęgłem - jest tam dwumasa czy takie wynalazki to tylko w TDI :)?

 

Jaki ma zapas mocy ten silnik jeśli chodzi o chipowanie na seryjnych gratach i czy po takim zabiegu spalanie zostaje na takim samym poziomie jak w TDI(u mnie nawet spadło :) )?

 

Wiem, że spalnie jest przyzwoite ale tak z ciekawości -czy można go zagazować?

 

A co 2.0TSI 200KM? Wiem, że tutaj spalanie wzrasta dosyć sporo w porónaniu do 1.8TSI. Może jednak warto poszukać 2.0TSI i zagazować.

Da się wogóle? I jak te silnik znoszą takie przeróbki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sie dołączyć z pytaniem odnośnie spalania silnika 2.0 TSI ponieważ dane użytkowników sa bardzo rozbieżne podaja od 10L-25L.Na stronie producenta różnica w srednim spalaniu między 1.8 TSi a 2.0 TSi wynosi ok 0.5L.Czy można w to wierzyć?

Edytowane przez sygar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie producenta różnica w srednim spalaniu między 1.8 TSi a 2.0 TSi wynosi ok 0.5L.Czy można w to wierzyć?

 

Ja bym raczej w to nie wierzył.

 

Jak ma się 1.8TSI do 2.0TDI 140KM. Wiadomo, że benzynka ma mocną górę, ale czy nie będę zawiedzony dolnymi obrotami po przesiadce z diesla?

Czytałem, że 1.8 TSI ma już max moment 252NM przy dostępny od 1500obr/min. Czy faktycznie ciągnie od samego dołu?

 

Jeżdżę passatem 1.9TDi 131km i 1.8TSI 160 km. Zdarza mi się jeździć passatem 2.0 TDi 170km DSG. I na podstawie tych silników mogę się wypowiadać. TSi jak na benzyne z taką mocą nie pali dużo. W mieście nie przekroczyła 9,5 l. W trasie przy dynamicznej jeździe spalanie 7-7,5 l. Przy spokojnej jeździe wynik w okolicach 6-6,5 jest spokojnie do osiągniecia (włąsne doświadczenie w uzyskaniu takiego spalania). Co do elastyczności to jest naprawdę dobrze. Od 1,500 już ciągnie ale od 2,000 to już się bardzo przyjemnie jedzie. Na plus przemawia to że można spokojnie pociągnąć do 6,000-6,500 obrotów. Jeżeli idzie i porównanie z 2,0 170 km to benzyna wydaje się bardziej dynamiczna i zrywna. Na 99,9% nie nie kwestia tego że automat. Tak po prostu jest. Z tego co pamiętam 1.8TSi do 80 km/h przyspiesza szybciej niż diesel 170 km. do 100 już jest zbliżone. Gdzieś na forum czytałem że 1.8 TSi fabrycznie wychodzi mocniejsze niż to podaje producent. Jak z podatnością na tuning nie wiem, ale koledzy z forum już chyba majstrowali przy tym silniku. Osobiście uważam że 1.8TSI to pozycja godna uwagi jeżeli nie robi się 40tys rocznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Cały czas śmigam TDI ale im nowszy wypust tym co raz to gorzej z tymi dieslami.

Natomiast strasznie chwalicie silniki TSI.

Przeczytałem chyba wszystkie posty na temat TSI ale małego tego jest.

 

Więc chyba następny będzie VW z silnikiem 1.8 TSI.

Ale najpierw muszę się kilku rzeczy dowiedzieć :)

 

Jak ma się 1.8TSI do 2.0TDI 140KM. Wiadomo, że benzynka ma mocną górę, ale czy nie będę zawiedzony dolnymi obrotami po przesiadce z diesla?

Czytałem, że 1.8 TSI ma już max moment 252NM przy dostępny od 1500obr/min. Czy faktycznie ciągnie od samego dołu:)?

 

Co ze sprzęgłem - jest tam dwumasa czy takie wynalazki to tylko w TDI :)?

 

Jaki ma zapas mocy ten silnik jeśli chodzi o chipowanie na seryjnych gratach i czy po takim zabiegu spalanie zostaje na takim samym poziomie jak w TDI(u mnie nawet spadło :) )?

 

Wiem, że spalnie jest przyzwoite ale tak z ciekawości -czy można go zagazować?

 

A co 2.0TSI 200KM? Wiem, że tutaj spalanie wzrasta dosyć sporo w porónaniu do 1.8TSI. Może jednak warto poszukać 2.0TSI i zagazować.

Da się wogóle? I jak te silnik znoszą takie przeróbki?

roznica miedzy 1.8TSI a 2.0TSI to ok 2-3 litry.

jezdzac po torze i 25 spali ale w normalnej eksploatacji to abstrakcja

1.8TSI ciagnie do samego dołu , jak diesel, tym na pewno sie nie rozczarujesz.

zagazowanie nie wchodzi w rachube bo samochody maja wtrysk bezposredni,chociaz skoda oferuje juz instalacje fabryczna do 1.4 TSI i zapowiadaja w przyszłości tez do 1.8TSI i 2.0TSI.

Z chipowaniem bywaja nieraz problemy,silnik zaczyna miec dziure w gazie,nie ma reguły.Normalne chipowanie to ok 200km i 300Nm, jak sie uprzesz to i 250-270km...

Koło dwumasowe tak jak w dieslu tez jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chipowaniem bywaja nieraz problemy,silnik zaczyna miec dziure w gazie,nie ma reguły.Normalne chipowanie to ok 200km i 300Nm, jak sie uprzesz to i 250-270km...

 

Jak na fabrycznych gratach zrobi się 200KM i 300NM to całkiem milutko. Spalanie duzo wzrasta czy przy normalnych przelotach bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na fabrycznych gratach zrobi się 200KM i 300NM to całkiem milutko. Spalanie duzo wzrasta czy przy normalnych przelotach bez zmian?

Zależy jak będziesz używał "nowej mocy", przy wyciskaniu 100% możliwości, na pewno cos tam wzrośnie. Pamiętaj, nic nie bierze się z powietrza "Turbo żyje - turbo pije" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma się 1.8TSI do 2.0TDI 140KM. Wiadomo, że benzynka ma mocną górę, ale czy nie będę zawiedzony dolnymi obrotami po przesiadce z diesla?

 

Ma mocny dol, moc na dole to nie domena diesli a silnikow doladowanych, stare wolnossace diesle nie mialy mocy ani na dole ani na gorze :)

Przebieg mocy jest swietny, w normalnej jezdzie miejskiej uzywa sie obrotow 1500-2500, ale jest zapas by poleciec do 6500.

 

Koło dwumasowe tak jak w dieslu tez jest

 

W aso zarzekaja sie ze nie ma.

Edytowane przez dziki_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma mocny dol, moc na dole to nie domena diesli a silnikow doladowanych, stare wolnossace diesle nie mialy mocy ani na dole ani na gorze :)

Przebieg mocy jest swietny, w normalnej jezdzie miejskiej uzywa sie obrotow 1500-2500, ale jest zapas by poleciec do 6500.

 

 

 

W aso zarzekaja sie ze nie ma.

W aso zarzekaja sie ze nie ma.

to zmien ASO kolego, koło dwumasowe jest na 100%,niestety...........

na forum tez o tym juz kiedys było,poszukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co dwumasa w benzynie w ogole ? W dieslu to rozumiem, drgania itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o tym w innych wątkach - jeśli w nowych B7 TDI ma być mokry filtr DPF (czyli wymagane dolewanie jakiegoś drogiego badziewia co ileś kilometrów) to jeśli kiedyś zmienię auto to na pewno na TSI :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z chipowaniem bywaja nieraz problemy,silnik zaczyna miec dziure w gazie,nie ma reguły.Normalne chipowanie to ok 200km i 300Nm, jak sie uprzesz to i 250-270km...

1.8 200kM, 250 KM, 270KM. Masz konkretne potwierdzone wartości, czy tylko tak sobie rzuciłeś...na odwal?

 

Pytam bo zastanawiam się po co koncern topi kase w silniki 2.0 jak te same wartości może osiągnąć przy silniku 1.8

( Golf R silnik 2.0TSI moc 199kW/270KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę dziwne :)

Ja ze 110 zrobiłem sobie na seryjnych gratach 140KM. I tutaj też można zadać pytanie po co VW produkowało 2,5TDi skoro do 1.9TDI 110KM mogli dać ciut większe wtryski i byłoby 150KM(tyle co 2,5TDI). Dali by ciut większą sprężarkę i byłoby spokojnie 160KM. Taki przygotowany silniczek + mniejsza waga od 2.5 spokojnie objeżdza 2.5TDI 150KM.

 

Więc po co te 2.5TDI? A no po to, po co są 2.0TSI :)

Skoro 1.8TSI robisz na 200KM to pomyśl na ile można zrobić 2.0TSI :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo zastanawiam się po co koncern topi kase w silniki 2.0 jak te same wartości może osiągnąć przy silniku 1.8

Moc 160KM z silnika 1.8 to po prostu bezpieczna moc. Taki samochód użytkuje każdy, nieraz niemający zielonego pojęcia o samochodzie kierowca, który np. żyłuje zimny silnik, nie studzi turbiny, pali sprzęgło, czy nie dba o czynności serwisowe. Podzespoły w silniku mają zawsze zawyżoną wytrzymałość, właśnie na wypadek takiego traktowania. Przy odrobinie wiedzy i umiejętności możemy wykorzystać właśnie te zapasy silnika i podnieść jego moc, ale już należycie dbając o jednostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.8 200kM, 250 KM, 270KM. Masz konkretne potwierdzone wartości, czy tylko tak sobie rzuciłeś...na odwal?

 

Pytam bo zastanawiam się po co koncern topi kase w silniki 2.0 jak te same wartości może osiągnąć przy silniku 1.8

( Golf R silnik 2.0TSI moc 199kW/270KM)

mam konkretne potwierdzenia,ale tak 200-220km to wartości bezpieczne na dłuższa mete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały ot.

 

Tak szczerze... to ja sie przesiadłem na B6 - w tym samym momencie to moj kumpel... ja na 1.6 115BHP, a on na diesla 105BHP... i jego diesel pali tyle co moja benzyna... na dodatek... nie słyszałem żeby benzynki mialy zbyt wiele usterek ... za to diesle aż nadmiar...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten 1.8tsi ma jakies wady ,bo w 1.9 tdi 105 ponoc bloki pekaja na potege :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co robią? :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki mały ot.

 

Tak szczerze... to ja sie przesiadłem na B6 - w tym samym momencie to moj kumpel... ja na 1.6 115BHP, a on na diesla 105BHP... i jego diesel pali tyle co moja benzyna... na dodatek... nie słyszałem żeby benzynki mialy zbyt wiele usterek ... za to diesle aż nadmiar...

105 to cienko ale popatrz ile można z niego zrobić a w tej benzynie to najwyżej możesz zmienić powietrze w ogumieniu z zimowego na letnie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten 1.8tsi ma jakies wady

 

Lubi olej silnikowy w nadmiarze. Ale przy odrobinie uporu ASO powinno zrobić to na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności