Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w golfiku II 1,6D zaczeła cieknąć pompa w miejscu gdzie cięgno linki gazu wchodzi w jej korpus i tu moje pytanie:

Czy jest tam jakiś oring czy jest to rozwiązane inaczej??

Da się to zrobić samemu czy bez pompiarza się nie obejdzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 zły dział

po 2 [ATTACH]41848[/ATTACH]

po 3 powodzenia w naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w golfiku II 1,6D zaczeła cieknąć pompa w miejscu gdzie cięgno linki gazu wchodzi w jej korpus i tu moje pytanie:

Czy jest tam jakiś oring czy jest to rozwiązane inaczej??

Da się to zrobić samemu czy bez pompiarza się nie obejdzie??

 

Robiłem to w golfie MK-1, też 1.6D - to chyba te same silniki (?)

 

Jest tam O-ring, wymiana łatwa, tylko przed zdjęciem ramienia z ośki (technicznie jest to wał, ale potocznie więcej osób kojarzy właśnie ośkę) trzeba zaznaczyć/zapamiętać jego ustawienie przy max. cofnięciu, albo max. wychyleniu... nie pamiętam dokładnie, ale ja tego nie sprawdziłem i później miałem małego pietra, jak nie chciał odpalić :D , ale szybko udało mi się ustawić. O-ring dobrałem z posiadanych w garażu (spośród 500szt :) ) więc nie podam numeru czy wymiaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po 1 zły dział

po 2 pompa.pdf

po 3 powodzenia w naprawie

thx
Robiłem to w golfie MK-1, też 1.6D - to chyba te same silniki (?)
thx

 

Jak nie dam rady to pompiarz ale skoro to tylko oring na ośce to może nie będzie źle

 

Rozumiem że zazaczam pozycję ramienia, odkręcam ramię, a później ośka wyjdzie a ia niej oring ??

Po zaznaczeniu punktu nic w pompie się nie przestawi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem że zazaczam pozycję ramienia, odkręcam ramię, a później ośka wyjdzie a ia niej oring ??

 

Ideałem jest zaznaczenie ustawienia pomiędzy ośką a ramieniem/dźwignią. Łatwiej jest sprawdzić zakres ruchu dźwigni i to zaznaczyć.

 

Ośka zostaje w pompie, po zdjęciu ramienia można zdjąć pokrywę/dekiel z otworem. Ośka jest tam jakoś zaczepiona, już nie pamiętam. Dramatu generalnie z tym nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ośka zostaje w pompie, po zdjęciu ramienia można zdjąć pokrywę/dekiel z otworem. Ośka jest tam jakoś zaczepiona, już nie pamiętam. Dramatu generalnie z tym nie ma.
czyli oring jest na ośce, która jest zaczepiona gdzieś głębiej czyli jak sciągne ten dekielek nic mi spod niego nie wyskoczy ??

druga sprawa rozumiem że pod tym deklem pewnie jest jakaś uszczelka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dokładnym spojrzeniu na pompę zauważyłem że oś/wał cięgna gazu jest luźna (można ją ruszyć na boki) i chyba sam oring nie wystarczy

 

Byłem u znajomego pompiarza, i powiedział, że gdyby po wymianie oringa uszczelniło się to i tak na krótki czas ten oring trzeba wymienić razem z tulejką prowadząca koszt 120zł więc lepiej niech to zrobi fachowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wymiana tulejki i o ringu kosztuje 70zł mój tato robi lecz to za daleko przy wymianie trzeba uważać pisali koledzy wyżej na ustawienie tego wałka względem dźwigni gazu bo potem jaja ludziom wychodzą ewentualnie mogę zapytać ile będzie chciał za taki wałek i o ring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zawoze golfa do pompiarza Myślę że 120 to też nie tragedia no i auto będzie zrobione od ręki a to też duży plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności