Skocz do zawartości
JVC

mataliczne odgłosy związane z katalizatorem

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego JVC, a kto to słucha sprzedawcy w sklepie? On zawsze chce opchnąć coś drożej niż taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego w miejsce pustego kata wspawaj zwykłą rure i problem zniknie ja tak zrobiłem przy swoim pasku i jest spokój pozdrawiam.wspawanie takiej rurki to maks 50 zł

tylko że ja kata nie mam i mam zwykłą rurkę o to się właśnie problem rozbiega :)

a on dalej metalicznie pracuje

 

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

 

Kolego JVC, a kto to słucha sprzedawcy w sklepie? On zawsze chce opchnąć coś drożej niż taniej.

może i tak ale wiedział że kata bym i tak u nich nie kupił 1400 zł a jak tego nie kupie i strumienicy nie kupie to znaczy że nic nie kupie sprzedawca zaprzyjaźniony i raczej na myślę że źle by nie doradził :) a co ta strumienica ma w środku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strumienica w środku ma dokładnie NIC. Na obwodzie wewnatrz są takie dyfuzory do gaszenia płomieni. I tyle. Silnik zwiększa swoją moc gdy zmniejsza mu się opory ssania i wydechu. Jest jasne, że zdejmując mu tłumiki poprawisz osiągi ale jednocześnie będzie głośno. I cokolwiek nie zastosujesz zamiast katalizatora - bedzie głośniej. Strumienica to taki najpopularniejszy zamiennik katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Koledzy z wszelkie propozycję i rozchwiane wątpliwości doszedłem do wniosku że należy wywalić plecionkę i tłumik środkowy a na wstawić rury kawałek i strumienice zamiast kata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dobierz sobie dobrą tą strumienicę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaram się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JVC .

Ja w swoim 2.0 mam właśnie tłumik "191253209J" ( a właściwie jego polski zamiennik z allegro) zamiast kata, wstawiłem go bo wersje 2.0 bez kata miały go fabrycznie. W moim odczuciu jest ciszej niż z rurą.

 

Może masz gdzieś dziurkę w wydechu ? czasem na łączeniu rur w tym poszerzeniu z rozcięciem robi się mała dziurka i pierdzi metalicznie.

 

I chyba jak masz kat. w dowodzie a pod autem nie ma czegoś co przypomina katalizator to mogą się przyczepić na badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności