Skocz do zawartości
tomno

kontrolka świateł przeciwmgielnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim aucie przy wciśnięciu hamulca na chwilę zapala się kontrolka od światła przeciwmgielnego. W kolorze bledszym niż gdy jest normalnie włączone. Ponadto, gdy wrzucam lewy kierunek też w tym kolorze miga w takt z kierunkiem. Co to może być? z góry dzięki za info i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwarcie w liczniku lub kable są poprzecierane posprawdzaj kable nad pedałami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy z tyłu się nie robi choinka jak wciśniesz stop, bądź kierunek albo przeciwmgielny. Jeśli tak, to trzeba poprawić masę w tej lampie. Przyłóż przewodem na szybko masę do lampy z karoserii np. i zobacz czy się poprawi. Jeśli tak to masz rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 90% zaśniedziałe styki przy lampie i masa nie dochodzi, przeczyścić i złożyć i jechać dalej.

 

Czasem też były przypadki, że ludzie spinali przeciwmgłowe ze stopem, w celu jaśniejszego świecenia stopu, jest o tym gdzieś na forum, poszukaj dobrze, ale jak u Ciebie tak wcześniej nie było to raczej poprawienie masy załatwi sprawe

Edytowane przez irekk84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, w moim aucie przy wciśnięciu hamulca na chwilę zapala się kontrolka od światła przeciwmgielnego. W kolorze bledszym niż gdy jest normalnie włączone. Ponadto, gdy wrzucam lewy kierunek też w tym kolorze miga w takt z kierunkiem. Co to może być? z góry dzięki za info i pomoc.

Kolego zrób jak pisze Patryk.

Winna na 100% jest masa w tej lamie w której masz przeciwmgielne (lewa, ale może się okazać że i z drugą też są problemy więc sprawdź obie).

Z kierunkiem problem jest zapewne też z lewej strony no i ze stopem również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciech ma rację dwa dni temu miałem ten sam problem poruszałem kablami przy lampie i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem, jak mi poradziliście. Wyciągnąłem kostkę z lewej lampy i faktycznie 2 bolczyki i 2 metalowe wsuwki w kostce zaśniedziałe. Wystarczyło przeczyścić, złożyć i już problemu nie ma. Dzięki za pomoc:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podepnę się pod temat, bo mi się choinka robi z tyłu, ale to już powiedzmy, że rozwiązane, ale:

 

choinka jest klasyczna (wciskam hamulec, zapala się lekko kontrolka t. przeciwmgielnego, a jak jest kierunek w lewo lub w prawo i nacisnę hamulec, to kierunek gaśnie dopóki hamulca nie puszczę). Styki sobie poczyszczę, ale... po włączeniu tylnego przeciwmgielnego... nie dzieje się nic(!) ani kontrolka na desce się nie zapala, ani ofc światła też nie. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem z tym problem kilka dni temu, przepalona okazała sie jedna żarówka stopu, po wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj, 13:07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To podepnę się pod temat, bo mi się choinka robi z tyłu, ale to już powiedzmy, że rozwiązane, ale:

 

choinka jest klasyczna (wciskam hamulec, zapala się lekko kontrolka t. przeciwmgielnego, a jak jest kierunek w lewo lub w prawo i nacisnę hamulec, to kierunek gaśnie dopóki hamulca nie puszczę). Styki sobie poczyszczę, ale... po włączeniu tylnego przeciwmgielnego... nie dzieje się nic(!) ani kontrolka na desce się nie zapala, ani ofc światła też nie. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć gdzie szukać przyczyny?

Koniecznie sprawdź masę(-) w lampie i we wtyku do niej dochodzącym.

Opisywana przez Ciebie sytuacja , to typowy objaw braku masy.

 

PS Możesz też zostawić tę choinkę-święta coraz bliżej, będzie jak znalazł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koniecznie sprawdź masę(-) w lampie i we wtyku do niej dochodzącym.

Opisywana przez Ciebie sytuacja , to typowy objaw braku masy.

 

no to zaraz miernik wezmę w dłoń i sprawdzę, czy masa dochodzi do lampy itd. Jaki będzie efekt - dam znać tutaj :)

 

 

Możesz też zostawić tę choinkę-święta coraz bliżej, będzie jak znalazł

 

odpadłem, poległem, leżę i kwiczę :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to zaraz miernik wezmę w dłoń i sprawdzę, czy masa dochodzi do lampy itd. Jaki będzie efekt - dam znać tutaj
Miernikiem możesz wiele nie wskórać.Podaj raczej masę,przewodem z innego punktu (oczywiscie na działajacej z usterką lampie).Spróbuj też podać ten "-" na szynę masową wewnątrz lampy(od strony żarówek).

 

odpadłem, poległem, leżę i kwiczę
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się za to nie wziąłem... założyłem wężyk podciśnieniowy sterujący zaworem DV i teraz zupełnie inaczej auto chodzi, ale do lampy się nie dotknąłem :/ Jutro rano przed pracą to ogarnę, bo dziś już zmęczenie + dwa piwa zrobiły swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Mozecie sprawdzic u siebie:

 

Wlaczam przeciwmgielne przod / zapala sie kontrolka przy okraglym wl swiatel.

 

Tam tez jest kontrolka od przeciwmgielnej tylnej.

 

Ale gdy właczam tył to nic sie nie zapala na pokretle a na liczniku tak :)

 

Tez tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kotrolka tylnych przeiwmgielnych musi byc

takie sa wymogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mlody_tm tak ma być, przynajmniej w b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności