Skocz do zawartości
Kamilek1307

Passat B6 2.0TDI nie odpala - pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od akumulatora a później podłącz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem się wyjaśnił. Padł akumulator ! Tylko teraz pytanie . Dla czego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie byl wymieniany to ze starosci, masz 9-letnie auto wiec ma prawo. Mrozy też pewnie swoje zrobily, ale dla pewnosci sprawdz ładowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich . Mam problem z passatem cc 2009 tdi 2.0 od czasu do czasu nie chce mi odpalić i wraz z tym nie palą mi się światła wewnątrz auta, czy ktoś może mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z swoim passatem z silnikiem 1.9 TDI 105 KM z DPFem, mianowicie od dzisiaj nagle zaczął bardzo ciężko zapalać. Musi dość długo kręcić rozrusznik ażeby zapalił. Przy zapalaniu aż zaczyna trząść silnikiem. Diagnozowałem go vcdsem i mam coś takiego:

 

Address 01: Engine

 

Fault Codes have been Erased

 

1 Fault Found:

012295 - Camshaft Position Sensor (G40)

P3007 - 000 - No Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 237437 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 18:44:52

 

Freeze Frame:

RPM: 798 /min

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.21 V

Bin. Bits: 00001000

Idle Stabilization: 0.0°KW

(no units): 48.0

 

 

Readiness: 0 0 0 0 1

Czy to może być przyczyną tego że ciężko odpala?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z odpaleniem mojego paska mianowicie stał tydzień nie odpalił padł akumulator po chwili z pomoca dał rade,na drugi dzień kupiłem nowy akumulator.Zrobiłem 1300 km stał tydzień i znowu nie pali,naładowałem dałrade dwa dni postoju znowu nie pali.Ponownie naładowałem nie pali nie pokazuje kontrolek po prawej stronie na desce swiece itp.Dodam że prad ma 13.12a pomocy jestem zagranicą Szwajcaria. Ceny w warsztacie sa kosmiczne i wiedza znikoma POMOCY:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem z swoim passatem z silnikiem 1.9 TDI 105 KM z DPFem, mianowicie od dzisiaj nagle zaczął bardzo ciężko zapalać. Musi dość długo kręcić rozrusznik ażeby zapalił. Przy zapalaniu aż zaczyna trząść silnikiem. Diagnozowałem go vcdsem i mam coś takiego:

 

Address 01: Engine

 

Fault Codes have been Erased

 

1 Fault Found:

012295 - Camshaft Position Sensor (G40)

P3007 - 000 - No Signal

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 237437 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 18:44:52

 

Freeze Frame:

RPM: 798 /min

Speed: 0.0 km/h

Load: 0.0 %

Voltage: 14.21 V

Bin. Bits: 00001000

Idle Stabilization: 0.0°KW

(no units): 48.0

 

 

Readiness: 0 0 0 0 1

Czy to może być przyczyną tego że ciężko odpala?

 

Problem z czujnikiem położenia wałka rozrządu. Niesprawny czujnik może powodować takie objawy. Sprawdź kable idące do czujnika, sam czujnik i ewentualnie go wymień. To powinno rozwiązać problem. Nie jeździj z tym bo silnik może zgasnąć w każdej chwili (np przy wyprzedzaniu). Czujnik jest pod kołem pasowym wałka rozrządu.G40.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam mam problem z odpaleniem mojego paska mianowicie stał tydzień nie odpalił padł akumulator po chwili z pomoca dał rade,na drugi dzień kupiłem nowy akumulator.Zrobiłem 1300 km stał tydzień i znowu nie pali,naładowałem dałrade dwa dni postoju znowu nie pali.Ponownie naładowałem nie pali nie pokazuje kontrolek po prawej stronie na desce swiece itp.Dodam że prad ma 13.12a pomocy jestem zagranicą Szwajcaria. Ceny w warsztacie sa kosmiczne i wiedza znikoma POMOCY:dupablada

 

Prąd ma 13,12A na wyłączonym zapłonie?? Nie podałeś przypadkiem napięcia? Wygląda na to, że coś ci żre prąd. Zmierz go na wyłączonym zapłonie i podaj wartość. Do momentu przyjazdu do PL możesz po prostu odłączać aku na dłuższe postoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyłaczonym ma 13.12 ale problem jest wiekszy bo teraz nie chce odpalić.Wkładam kluczk i nic nie pokazuje kontrolki swiec hamulca itp. Akumulator jest dobry u kolegi pali normalnie.Przekaznik stacyjki moze padl nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem czy przychodzi napięcie do tego czujnika z kompa i okazało się że jest 4.98 V pomiędzy pinem 1 i 3 oraz pomiędzy pinem 2 i 3, czy jest to możliwe.? Czy na pinie 2 też powinno być 4.98 V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem czy przychodzi napięcie do tego czujnika z kompa i okazało się że jest 4.98 V pomiędzy pinem 1 i 3 oraz pomiędzy pinem 2 i 3, czy jest to możliwe.? Czy na pinie 2 też powinno być 4.98 V?

Może tak być, czujnik może podawać masę do kompa. Sprawdź ten temat http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?t=6414

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając różne wypowiedzi o problemach z odpalaniem dochodzę do wniosku że 90% przypadków ustępuje po wymianie akumulatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając Różne pytania dochodzę do wniosku , że niektórzy przestali myśleć tylko lecą do komputera i piszą pytania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dzisiaj rano mój pasek umarł po podłączeniu vcds łączy sie tylko z sterownikiem silnika reszta nie dostępna co to może być w załączniku zdjęcie . Po włożeniu kluczyka do stacyjki wszystko się zapala oprócz spirali grzania świec i kierownica świeci na czerwono rygiel cały czas jest otwarty i nie pracuje nawet po wyjęciu klucza .

.passat.jpg

Edytowane przez tomas_at
http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=147451&stc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie dzisiaj rano mój pasek umarł po podłączeniu vcds łączy sie tylko z sterownikiem silnika reszta nie dostępna co to może być w załączniku zdjęcie . Po włożeniu kluczyka do stacyjki wszystko się zapala oprócz spirali grzania świec i kierownica świeci na czerwono rygiel cały czas jest otwarty i nie pracuje nawet po wyjęciu klucza .

.[ATTACH=CONFIG]147451[/ATTACH]

 

Panowie dzisiaj kumpel podjechał swoim passatem ma taki sam silnik tylko kombi rocznik 2006 przełożyliśmy komfort stacyjkę rygiel can gateway komputer silnika i dalej to samo czyli to coś innego jakieś zwarcie czy coś silnik odpali na 3 sekundy po wyjęcia kluczyka ze stacyjki brak ryglowania blokady bezpieczniki sprawdzone 3 razy ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakbyś nie miał zasilania na większość komputerów, bezpieczniki sprawdziłeś ale ważne są tu przekaźniki. Jeden padnie i połowa zasilania umiera. Ktoś wcześniej miał coś podobnego, może nawet tu (wcześniejsze posty) jest to opisane. Całe zasilanie nie idzie już ze stacyjki jak kiedyś, teraz większość zasilają przekaźniki. Te za małym schowkiem kierowcy, niby cykają a nie dają zasilania, czasami tak bywa. Poprzekładaj od kolegi, tylko zrób sobie foto u siebie i u niego i patrz który gdzie przekładasz. W Wątku : passat B6 C3 po prostu zgasł , przeczytaj ostatnie posty lub stronę.

Edytowane przez BociekCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda jakbyś nie miał zasilania na większość komputerów, bezpieczniki sprawdziłeś ale ważne są tu przekaźniki. Jeden padnie i połowa zasilania umiera. Ktoś wcześniej miał coś podobnego, może nawet tu (wcześniejsze posty) jest to opisane. Całe zasilanie nie idzie już ze stacyjki jak kiedyś, teraz większość zasilają przekaźniki. Te za małym schowkiem kierowcy, niby cykają a nie dają zasilania, czasami tak bywa. Poprzekładaj od kolegi, tylko zrób sobie foto u siebie i u niego i patrz który gdzie przekładasz. W Wątku : passat B6 C3 po prostu zgasł , przeczytaj ostatnie posty lub stronę.

 

Przekaźniki podmienić od kolegi i są git zaobserwowałem że nie mam napięcie na przekaźniki 433 pod schowkiem nad bordem ma ktoś pojęcie z kad idzie zasilanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z góry przepraszam za temat jakich miliony.

Pacjent to passat b6 2006r. 2.0 tdi 16v 140km

Jechał, zaczął się dlawić i to zgasilem i już nie odpaliłem. 

Kręci rozrusznikiem ale brak reakcji. Jak startuje z plaka to złapie tylko moment, puki plan się nie skończy. 

Miga kontrolka świec 

Pompa paliwa działa. Sprawdzona na krótko, poza tym ją słychać. Klapa gasząca i egr nowy. Listwa wtryskowa podmieniona. Rozrząd w porządku. 

Błędy jakie się wyświetlają to p2146 i p1517

Podejrzewam jeszcze pompowtryski. 

Teraz pytanie do Was. Słyszałem że można odpinać po jednym pompowtrysku i sprawdzać czy ruszy na trzech garach. To prawda? 

Co może jeszcze być przyczyną wg. Was jeżeli okaże się że pompki w porządku? 

Czy jeżeli pompka rzeczywiście padła to kwalifikuje się do regeneracji czy wymiany. I czy trzeba zmieniac/zregenerować wszystkie czy tylko tą zepsutą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/17925/P1517

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/P2146/008518

 

Sprawdź wtryskiwacze i ich okablowanie-najpewniej usterka elektryczna. Jak widzisz na powyższych stronach, oba błędy są ze sobą ściśle powiązane.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwaczy sprawdzać odpinając po jednym tak? 

Na w/w stronach jest jeszcze temat dotyczący przekaźnika j271. 

Wiecie może gdzie on się znajduje i czy idzie to podmienić z jakimś innym w celu próby? Lub jak sprawdzić czy to on nie jest winny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności