Skocz do zawartości
monszel

Klapa bagażnika zamknięta - FIS pokazuje że otwrta !!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam następujący problem:

Po zaryglowaniu zamków jest ok ale po chwili na kompie pokazuje że klapa od bagażnika jest otwarta no i włącza się alarm ! Na dodatek po włączeniu kierunkowskazu i wyłączeniu go cyka przez chwilę jakby dalej był włączony !

Czy coś przymarzło czy poszedł jakiś czujnik ? Miał ktoś może podobny problem ?

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem kilka dni temu ale z drzwiami. Samochód został umyty i postał cały dzień w podgrzewanym garażu. Problemu obecnie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo w tamtym roku... Nie wiem jak Ty ale ja mam kombiaka i okazalo sie ze jak wlaczalem ogrzewanie tylnej szyby i od srodka byla zaparowana lub przymrozona to woda z szyby ciekla na zamki itp pod tapicerka i robilo sie zwarcie... pozniej mi podswietlenie bagarznika tez nie dzialalo bo styki byly zasniedziale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Styki przeczyszczone,popsikane i jest ok ! Ciekawe na jak długo !!??

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 12:27 ---------- Previous post was at 12:27 ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe na jak długo !!??

 

Dopoki znowu nie naleci tam sporo wody... Ja jak widze ze tylna szyba jest ostro zaparowana to przecieram szmatka delikatnie zeby przy ogrzewaniu nie cieklo z niej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kilka razy taki przypadek i zauważyłem, że otwieranie i domykanie nie pomaga.

Natomiast całkowite otwarcie klapy (do samej góry) i ponowne zamknięcie rozwiązuję problem. Tak jakby komp nie dostaje informacji że klapa jest zamknięta do czasu aż nie zostanie ponownie dokładnie otwarta - nie wiem czy mam do końca rację z ta magią ale już kilka razy tak miałem i po otwarciu do końca, odczekaniu 2 sek. i zamknięciu problem znikał.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem to samo w tamtym roku... Nie wiem jak Ty ale ja mam kombiaka i okazalo sie ze jak wlaczalem ogrzewanie tylnej szyby i od srodka byla zaparowana lub przymrozona to woda z szyby ciekla na zamki itp pod tapicerka i robilo sie zwarcie... pozniej mi podswietlenie bagarznika tez nie dzialalo bo styki byly zasniedziale...

identycznie miałem w swoim kombiaku.

teraz juz wszystko jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie kupić wtyczkę która wchodzi w zamek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności