Skocz do zawartości
Grzesiek1

Amortyzatory gaz + średnio utwardzone sprężyny? Jakie dokładnie polecacie sprężyny?

Rekomendowane odpowiedzi

Na dniach będe wymieniał amortyzatory w swoim pasacie b3 91r kombi.

 

Nad amortyzatorami myślałem KAYABA bądź BILSTEIN.

np takie bilstein http://moto.allegro.pl/amortyzatory-bilstein-passat-b3-b4-tyl-88-96-i1341857343.html

bądź takie kyb http://moto.allegro.pl/amortyzator-kyb-tyl-gaz-volkswagen-passat-b3-b4-i1328438148.html

 

Tylko jakie sprężyny wybrać do tych amortyzatorów?

 

 

Szukam czegoś po środku nie za miekko nie za twardo (żeby np przed programi zwalniającymi nie trzeba było niemalże stawać)

 

Napewno nie może to być tzw. beton, samochód ma jezdzić mniej więcej tak jak na seryjnych tylko ciut utwardzone żeby były + ewentualnie minimalnie krótsze (z 1-3cm) choć to nie warunek (szczególnie że to kombi i nie chce żeby po załadowaniu czegoś do bagażnika dupą tarł...)

 

Dodam jeszcze że ciagle mi sie coś dzieje z tym zawieszeniem, bo samochód po prostu z rok stał kiedyś i nie jest ono w zbyt dobrej kondycji, z drugiej strony z tyłu zawieszenie nie jest zbyt skomplikowane w tym modelu więc nie bardzo jest się z tyłu co popsuć.

Łożyska nowe, tuleje belki nowe...no ale może zawsze belka pęknąć :manga

 

Czekam na jakieś informacje od was bardziej obszerne nt. sprężyn, ponieważ o amortyzatorach samych to jest akurat pół internetu a o sprężynach to ciężko coś znaleźć !!!

Edytowane przez Grzesiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zna żadnych godnych uwagi sprężyn które by w miare rozsądnie współpracowały z tego typu amortyzatorami?

 

Co wy wymieniacie wszyscy tylko same amortyzatory bez sprężyn...bo gdzie nie wejdę to tylko gadka o amortyzatorach, a przecież sprężyny sa równie ważne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sprężyny JAMEX-a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już chcesz wymieniać to zrób raz a dobrze, a czytając to co piszesz to chcesz kombinować, według mnie kup kyb gazowe + sprężyny wzmocnione Jamex lub K&f niemieckie i będziesz zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak już chcesz wymieniać to zrób raz a dobrze, a czytając to co piszesz to chcesz kombinować, według mnie kup kyb gazowe + sprężyny wzmocnione Jamex lub K&f niemieckie i będziesz zadowolony

Wiem, że jak robić to robić porządnie i wbrew pozorą wcale nie chce zbytnio kombinować a szukam sprawdzonej konfiguracji, boje się tylko żeby nie było za twardo i żebym nie wytłukł ich po miesiącu razem z całym zawieszeniem.

 

Co do Jamex lub K&f to nie bardzo mogę znaleźć w internecie do B3 sprężyn tych firm (znalazłem na allegro ale tylko na przód), w rachube wchodzi tylko zakup przez internet ponieważ w moim mieście nie ma zbyt wielu sklepów motoryzacyjnych a te co są to sprzedaja jakiś szmelc w cenie firmówek a na firmowe części typu kyb trzeba czekać aż znajdą i sprowadzą, w dodatku drogo sobie za to wołają.

 

W ogóle z tych linków co podalem wyżej wezme chyba bilstein bo w sumie wychodzi podobna cena a bilstein są już z odbojami i osłonami z tego co widze.

Tylko te spręzyny ehhh...

 

Dodano:

Dobra znalazłem tego JAMEX http://allegro.pl/sprezyny-vw-passat-kombi-b3-b4-tyl-wzmocnione-i1345302349.html i chyba wezme to kupie z tymi amortyzatorami bilstein.

Mam nadzieje ze wszystko będzie ładnie współpracować i się nie rozleci, choć jeszcze się zastanowie...

Edytowane przez Grzesiek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cchiałbym odgrzać tego posta, jesliśśś Moderator bedzie dla mnie łaskawy :) i zadać pytanie o sprężyny przód,

 

mam oryginalne wolkswagena wzmocnione(dwie białe i dwie niebieskie plamki) mam standard zawieszenie i koło 205/55.15 od jakiegoś czasu przód kierowca delikatnie obciera na większych wybojach i tnie oponę o rant błotnika

 

wszystko w zawieszeniu jest nowe, podkreślam wszystko, oprócz przednich spreżyn które wydawały się ok. teraz pytanie , chce kupić sprężyny od diesla b3 albo od b4 tdi , żeby były sztywniejsze i zachować standard wysokość, możę być niżej oby nie wyżej

 

podpowiedzcie czy od diesla beda sztywniejsze ewentualnie jakie kupić zeby były sztywne, tył mam zajebisty ze sprężynami od kombi sztywny jak trzeba, przód to balia z wodą i do tego zaczęło przycierać , sprężyny nie pękły

 

Jakie sprężyny polecacie , teleskopy też nowe "Monroły" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności