Skocz do zawartości
mario105

Czy śruby do felg stalowych pasują od felg aluminiowych?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę wymienić felgi aluminiowe na felgi stalowe i mam pytanie odnośnie śrub czy będą pasować czy potrzebuję innych? Felgi zarówno aluminiowe jak i stalowe 16 oryginalne. Pytam gdyż fachowiec przy umawianiu na wymianę zapytał czy mam śruby do stalówek gdyż od alusów mogą nie pasować. Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pasują, co prawda kupiłem drugi komplet do stalówek, ale są takie same (zarówno alu jak i stalówki oryginał VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sprawdzic stozek srub z alusow - roznia sie jedne maja bardziej splaszczony a drugie bardziej spadzisty. Nikt Ci na odleglosc nie powie czy bedziesz musial zmienic. Prawdopodobnie tak - ale zawsze jest mala szansa ze nie bedzie to koniecznosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak felgi są oryginalne to śruby będą pasowały. Ale w 2008 roku było jakieś rozgraniczenie między śrubami, mają inne numery ale nadal pasują i do stalowych i aluminiowych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

Jak ori stalka i ori alu to śruba ta sama.

Łeb kulisty, a nie stożek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan86

Do stalowek Maja byc tylko i wylacznie sruby o zakonczeniu zwana "kula", natomiast alu przykrecamy stozkami. Co do dlugosci srub, te do stalowek kulowych sa przewaznie krotsze od stozkowych z racji wlasnie ich zakonczenia. Ostatnio jeden madry wulkanizator proponowal mi sruby stozkowe od alusow do moich stalowek i je wkrecil, pomijajac fakt ze takie same mialem wkrecone do alusow. Gdy juz je wkrecil gdy zmienialem caly komplet na stalowki z zimowkami okazalo sie ze przod trzyma i zablokowal kolo, gdy przyszedlem nie omieszkalem mu powiedziec ze jest debilem gdyz probowal snuc swoje madre teorie na temat tego ile on to razy juz zakladal, ja juz nie moglem tego sluchac i niestety ale nie wytrzymalem, bo nie lubie jak jakis impotent umyslowy ktory cale zycie pompuje opony nawija mi makaron na uszy jezdzac przy tym oplem calibra. Nawet nie wiedzial ze wtym kraju jest nadal az tak zle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do stalowek Maja byc tylko i wylacznie sruby o zakonczeniu zwana "kula", natomiast alu przykrecamy stozkami.

 

Idź i nie omieszkaj zakomunikować o tym producentowi Passata, bo on sam twierdzi, że śruby używane do przykręcenia oryginalnych felg aluminiowych i stalowych to dokładnie te same śruby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felga alu i stal ori śruby te same tzn. łeb kulisty , fele nie ori wtedy śruby ori mogą nie przypasić i stosuje się sruby stożek :dobrze .

W moim poprzednim pasku B5 tak właśnie miałem dwa rodzaje śrub , stal ori na ori śrubach , alu nie ori i na śrubach stożek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest inna śruba do alu to trzeba wozić 5 śrub do przykręcenia zapasu.

Nasz mądry VW nie pozwoliłby na taki patent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5 alu ori 18' na lato i również 5 alu ori 16' na zimę i używam tych samych śrub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam orginalne alumy i teraz przy zmianie na zimowe nie potrzebowalem innych srub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mnie nurtuje pytanie obecnie mam ori stal na passku z ori śrubami a zakupiłem teraz alu nie ori i zastanawia mnie to czy przypasują mam nadzieje że tak ale będę mógł to sprawdzic dopiero w czerwcu jak będę w PL jeśli musiał bym kupywac nowe jak piszecie stożkowe to najlepiej jakie wymiary czy to zależy od felgi Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy to właśnie od felgi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki rozmiar maja ori sruby do stalowek 12 czy 14 dlugosci i dalsze parametry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M14 x 1,5 x 27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto slyszal o zabezpieczeniach z firmy mcguard sl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto slyszal o zabezpieczeniach z firmy mcguard sl

Od zwyklych mcgardow roznia sie obrotowym kolnierzem - ma to uniemozliwic nabijanie nasadek na sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jest to bardziej skuteczne czy do obejscia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy do tych felg ori audi musze kupowac sruby???P1100912.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności