Skocz do zawartości
gregoryiks

Brak gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj przydarzyła mi sie kilka razy dziwna sprawa w moim pasku.Podczas jazdy nagle jakby skończył się gaz

,tzn pedał gazu w ogóle nie reagował ,po wciśnięciu hamulca wszystko wracało do normy.Może przy niskiej temperaturze (-9stopni) elektronika wariuje?Przydarzyło się takie coś komuś?Mam nadzieje że to nie skrzynia.Żadnych komunikatów o błędach nie ma.

 

Passat variant 2.0tdi 140KM,dsg,2006r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem prawie identyczną sytuację. Po całym dniu na parkingu samochód odpalił i tez nie reagował na gaz, świeciły się 2 kontrolki - EPC i jakaś druga, nie działało ESP. Po chwili zaczął powoli łapać, można było zwiększyć obroty ale do max 2tys. Postał jeszcze trochę i gaz zaczął działać, wróciłem do domu z zapaloną kontrolką ale wg mnie wszystko było ok. Teraz passat grzeje się w garażu.

 

A hamulca nie naciskałem, więc nie wiem czy to coś by dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to występuje podczas jazdy,w pewnym momencie po prostu naciskanie pedału gazu nie skutkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego podłącz pod kompa . Miałem podobną sytuację , zero info na zegarach a po podłączeniu wyszło że czujnik od DPF-a g450 zaczynał się kończyć( nie padł całkowicie tylko szwankował ) . Po wymianie wszystko śmiga .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pojawiła się dzisiaj żółta kontrolka silnika,czas na kompa ech,zobaczymy co to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam G450 na 99% .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dziś tak miałem, podczas jazdy ok 2 tys obr nagle zong, zero reakcji na gaz, sprzegło, redukcja, gaz i ok. W ciągu ostatniego tygodnia tak chyba z 3 razy. Dodam tylko że świeci mi się kontrolka od sinika od jakiegoś czasu, na komp. wyszło że jakiś czujnik od temp. spalin, czy może chodzić właśnie o ten g450? Chciałem z tym poczekać do wymiany oleju i machnąć wszystko za jednym razem. Auto ma 147 tys. Czy ktoś już to przechodził? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności