Skocz do zawartości
MrZi

Klapka wlewu paliwa i sezon zimowy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i mnie dopadł problem klapki paliwa , otwórz zamarzla mi klapka wlewu paliwa i na siłę chciałem to otworzyć przy pomocy karty plastikowej i udało sie lecz teraz nie mogę zamknąć klapki paliwa , obstawiam że bolec spadł czy coś w tym stylu .. czy ktoś z was rozbieral tapicerke bagażnika Passata CC żeby się dostać do całego mechanizmu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to kiedyś spotkało, auto miałem całe w lodzie , nawet przerwy nie miałem między drzwiami, deszcz padał i zamarzał. Dojście do mechanizmu miałem od wewnątrz za dużą klapką w tapicerce, ta mała jest od dostępu do żarówek a duża od dostępu do stelaża na którym jest np. sterownik do telestartu. Jak zdemontujesz klapkę to musisz tam zajrzeć albo kamerką na kablu lub telefonem lub lusterkiem, nawet bez tapicerki jest trochę ciężko bo w sumie blachy zasłaniają ale jest możliwe, włożysz tam głowę i zobaczysz. Mi coś się tam wyczepiło, poskładałem i działa do dzisiaj.

 

f51f4eb9920ffca5c84f875dacca0312.jpg

vw-passat-b6-tapicerka-bagaznika-wykladzina-prawa-2977186553.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie to kiedyś spotkało, auto miałem całe w lodzie , nawet przerwy nie miałem między drzwiami, deszcz padał i zamarzał. Dojście do mechanizmu miałem od wewnątrz za dużą klapką w tapicerce, ta mała jest od dostępu do żarówek a duża od dostępu do stelaża na którym jest np. sterownik do telestartu. Jak zdemontujesz klapkę to musisz tam zajrzeć albo kamerką na kablu lub telefonem lub lusterkiem, nawet bez tapicerki jest trochę ciężko bo w sumie blachy zasłaniają ale jest możliwe, włożysz tam głowę i zobaczysz. Mi coś się tam wyczepiło, poskładałem i działa do dzisiaj.

 

[ATTACH=CONFIG]150028[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]150029[/ATTACH]

 

Dzięki Wielkie ! Czyli obejdzie się bez wyciągania tapicerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapicerkę trzeba.

Jest za nią.

W tapicerce kwestia tylko tych plastikowych kołków, łatwo je urwać ale w ASO są do nabycia.

Reszta łatwo się zdejmuje/odkręca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało bez ściągania tapicerki, chodzi o Paska CC. W tapicerce miałem zaślepkę wielkości wnęki więc to tak jakbym jej kawał wyciągnął. Ogólnie to demontaż jej całej to nie problem, kilka chwil tylko uważaj na zaczepy. Plastikowe zaczepy odrywają się od materiału więc pomagaj sobie jakimś płaskim śrubokrętem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc postanowiłem wyciągnąć cała prawa tapicerkę więc w Passacie CC robi się to w ten sposób. U góry tapicerki są 3 kołki do wyciągnięcia, najlepiej użyć do tego płaskiego śrubokręta, nastepnie do łatwiejszego dostępu polecam wyciągnąć materiałowa podłoge z bagażnika,następnie do odkrecenia jest jeden torx oraz jeżeli ktoś ma zaczepy na siatkę transportowa to również należy jeden zaczep odkręcić który równiez jest na 2 śruby typu torx, następnie zostaje nam jeden kołek który ukryty jest pod plastikiem zamykania klapy bagażnika więc należy podwazyc delikatnie ten plastik , jedt on zamocowany na zaczepach. U mnie bolec wpadł do środka ponieważ wyczepil się z mechanizmu, szybkie złożenie, nasmarowanie wazelina i wszystko złożyć do kupy. Łączny czas to około 30 min , poziom trudność: nawet laik da radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta klapka a raczej jej mechanizm to rzeczywiscie jakas porażka w zimie. dzis sam miałem z nią przygode. jadąc rano do pracy przy -9st chciałem napoic konia, podjechałem pod dystybutor pociągnałem za przycisk i na tym sie skończyło moje pojenie. siłownik było słychac że działa ale nic poza tym, klapka nie odskakiwała. w pracy wyjąłem ten duzy dekiel tapicerki akurat tam mam gasnice i namacałem że cięgło odłączyło sie od siłownika, ale zanim do tego doszedłem wysunałem reką całkowicie cięgło na zewnątrz(troche sie przestraszylem że juz go nie włoze bez zdejmowania tapicerki ale jednak po palcu wchodzi w dziurke bez problemu). gdy wyjąłem to cięglo klapka odskoczyła ale okazało sie jeszcze że pękło to czarne zakończenie/rygielek i sam drut nie koniecznie chce sie trzymać tego czarnego plastiku , są tam dwa wypustki na rużnej wysokosci. skleiłem ten plastik kropelką, poskladałem w całosc, posmarowałem,wsunąłem w dziurke, zaczepiłem o siłownik i kilkunastokrotnie sprawdzajac w ciągu dnia jak narazie wszystko działa, ale ciekawe jak długo.... dobrze ze stało sie to na tzw miejscu a w pracy miałem czas na grzebanie przy tym w ciepłej hali, gorzej gdyby sie to stało gdzies w trasie nie mając za wiele paliwa by jechac dalej i wkur.... grzebać w taki mroz gdzies na tance z boku, a wkurzenie wiadome ,zawsze nie słuzy i pewnie uszkodzeń było by więcej.

na wszelki wypadek zaopatrzyłem sie na alle w zastępczy siłownik razem z ciegłem gdzie można juz kupić za całe 9zł

Edytowane przez wiesiok81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo... W poniedziałek podjeżdżam na stację i klapka nie odskakuje. Miałem jeszcze trochę paliwa więc pojechałem dalej do domu. We wtorek zdemontowałem tapicerkę wg Twojego opisu Kamil, patrzę i nic nie widzę, żadnych silniczków, żadnych drucików - goła blacha. Dopiero po chwili załapałem, że cały mechanizm jest dalej w tej wnęce i go nie widać. Pomacałem trochę na ślepo, wsadziłem telefon, zrobiłem zdjęcia i okazało się, że ten drucik odczepił się od silniczka.

 

IMG_0369.jpg

 

Połączyłem te elementy, początkowo nie chciały jakby załapać i co nacisnąłem przycisk otwierania klapki to się rozłączyły, ale po którejś tam próbie udało się chyba dobrze je połączyć. Sprawdziłem kilka razy i póki co działa.

IMG_0367.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie to samo... W poniedziałek podjeżdżam na stację i klapka nie odskakuje. Miałem jeszcze trochę paliwa więc pojechałem dalej do domu. We wtorek zdemontowałem tapicerkę wg Twojego opisu Kamil, patrzę i nic nie widzę, żadnych silniczków, żadnych drucików - goła blacha. Dopiero po chwili załapałem, że cały mechanizm jest dalej w tej wnęce i go nie widać. Pomacałem trochę na ślepo, wsadziłem telefon, zrobiłem zdjęcia i okazało się, że ten drucik odczepił się od silniczka.

 

[ATTACH=CONFIG]150069[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]150070[/ATTACH]

 

Połączyłem te elementy, początkowo nie chciały jakby załapać i co nacisnąłem przycisk otwierania klapki to się rozłączyły, ale po którejś tam próbie udało się chyba dobrze je połączyć. Sprawdziłem kilka razy i póki co działa.

 

Też ich na początku nie zauważyłem i zastanawiałem się jak mam naprawić coś czego nie widzę ale dopiero po głębszym zajrzeniu do środka ujawnil sie silniczek i bolec. U mnie dokładnie w tym samym miejscu się wypielo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos bedzie tak mily i objasni mi jak dziala ten mechanizm ;) dzis dopadl mnie problem ze klapka sie nie zamyka ^^ 

Z tego co widze jest jakis silniczek ktory steruje ta "dzwignia" ktora sie wysuwa i chowa. Lecz moje pytanie odnosnie blaszki metalowej ktora jest po otwarciu klapki wlewu czy dopychajac klapke ta blaszka sie zwiera i powoduje wysuniecie tej blokady w jaki sposob to dziala? U mnie slychac ze silniczek pracuje wiec podejrzewam ze cos sie wyczepilo jutro bede zabieg jakis robic tylko nurtuje mnie ta blaszka i sama zasada dzialania ktos cos pomoze?

Oraz w ktore miejsce wchodzi wezyk odpowietrzajacy ktory jest widoczny gdy otworzymy klapke widac czarna koncowke on jest gdzies mocowany na dole?

Edytowane przez comingsoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności