Skocz do zawartości
MrZi

Klapka wlewu paliwa i sezon zimowy

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie, czy ktos z Was ma problem z otwieraniem klapki wlewu paliwa? Ja ostatnio podjechalem pod stacje aby dolac troche oliwy i o dziwo klapka nie chciala sie owtorzyc. Pojechalem do garazu, auto stalo cala noc i dzien w cieplym i nic.

Slychac tylko podczas otwierania ze zamek chodzi ale nie chce sie owtorzyc. Klapka powinna sie odchylic.

Wie ktos moze dlaczego i czy jest jakies inne wyjscie awaryjnego otworzenia klapki ( pomijajac drastyczne metody)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem wiosną.

Nie wysuwał się bolec, który wypycha klapkę.

Pod prawą tapicerką bagażnika (kombi) jest dojście.

Można cięgno poruszyć ręką.

Ogólnie wyjąłem i włożyłem mechanizm.

Do dziś chodzi jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy podlega to gwarancji w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeszcze gwarancję to podlega.

Jak wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wizyta w ASO.

Zczytalem VCDS bledy i co powiecie na to?

 

Address 09: Cent. Elect. Labels: User\3C0-937-049-30-H.lbl

Part No SW: 3C8 937 049 E HW: 3C8 937 049 E

Component: Bordnetz-SG H54 2602

Revision: 00H54000 Serial number: 00000008325927

Coding: E3E20F8B00041A0047978F0017000000000BFB476440014D170000000000

Shop #: WSC 05124 000 00000

 

Part No: 3C8 955 119

Component: Wischer 140508 022 0602

Coding: 00046997

Shop #: WSC 05124

 

Part No: 1K0 955 559 AH

Component: RLS 120608 054 0402

Coding: 00471277

Shop #: WSC 05124

 

2 Faults Found:

02071 - Local Databus

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 2

Reset counter: 82

Mileage: 11740 km

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

OFF

Voltage: 12.15 V

OFF

OFF

OFF

OFF

OFF

 

01520 - Rain and Light Recognition Sensor (G397)

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100100

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 6

Reset counter: 109

Mileage: 11740 km

Time Indication: 0

 

Freeze Frame:

OFF

Voltage: 12.15 V

OFF

OFF

OFF

OFF

OFF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że podlega gwarancji. jeśli masz problemy z mrozami to może każ to przesmarować bolec wazelinką ;) będzie lepiej wchodził i wody się nie bał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam: bolec z wazelinką lepiej wchodzi :lol :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam odwrotny problem z klapka :) po tankowaniu nie moge jej zamknac. kilkadziesiat prob i dopiero sukces. Dodam tylko ze auto stoi caly czas w cieplutkim garazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, auto odebrane z ASO, stwierdzili ze wlew zamarzl, cos sie wyczepilo i dlatego sie klapka nie otwierala. Przesmarowali bolec itp.

Koszt 52zl.

Dziwne, nie chodzi mi o koszt tylko o sam fakt czyja to byla wina? Jak sie to moglo wyczepic? Co jesli bylbym gdzies w dluzszej trasie i zabrakloby paliwa?

Wynika z tego ze nawet jesli auto jest na gwarancji to takie rzeczy jej nie podlegaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze kolego że cecoki tak mają, ja wczoraj na stcji, naciskam przycisk, zadowolony wysiadam, łapię za pistolet, a klapka zamknięta, nacisnąłem jeszcze kilka razy ten przycisk i w końcu się otworzyła, tylko że u mnie wczoraj było -18 stopni i klapka po prostu przymarzła :( Powiem Wam, że wcześniej miałem b5 i wydaje mi się że cecok troszeczkę gorzej sprawuje się w zimie niż b5, chodzi mi o to że jest sporo niższy, ta pechowa klapka, nie wiem jak u Was, ale jak jadę w dalszą trasę i jest mróz dodatkowo pada śnieg, to mam mały problem z wycieraczkami i przednią szybą, poprostu nawiew na szybę nie dmucha na jej podstawę, tylko dopiero jakieś 5-10 cm od niej, a co za tym idzie, jeżeli wycieraczki nie działają ciągle, to po prostu dół szyby i pióra zamarzają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pikopiko, nie widziałem tego wątku, poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat...

 

Kiedy ostatnio były duze mrozy miałem problem z otwieraniem drzwi kierowcy (nie otwierały się z zewnątrz i musiałem otwierać je od srodka - najczęściej przez okno :-)) ale co gorsza nie otwierała się klapka wlewu paliwa.

Postanowiłem podziałać suszarką do włosów, ale bez większych efektów. Wkurzony walnąłem pięścią w klapkę i odskoczyła... Nie chciała się jednak już zamknąć... (bolec schowany). Uznałem to już za mniejszy problem, ale w weekend podpatrzyłem jak to wygląda u sąsiada i okazało się, że boelc powinien być wysunięty. Zacząłem grzebać śrubokrętem i bolec wpadł do środka :-(

 

Pytanie: co mogło się stać i jak to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie mam odwrotny problem z klapka :) po tankowaniu nie moge jej zamknac. kilkadziesiat prob i dopiero sukces. Dodam tylko ze auto stoi caly czas w cieplutkim garazu.

U mnie to samo się raz zdarzyło tej zimy przy dużym mrozie. Wogóle nie szło jej zamknąć, dopiero jak auto odtajało w garażu udało się bez kłopotu. Z otwieraniem narazie bez kłopotów u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie: co mogło się stać i jak to naprawić ?

 

zepsułeś ;)

 

a tak na poważnie to do bagażnika wchodź, zdejmij boczek i już będziesz miął trochę lepszy dostęp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale problem, poprostu jest fest zimno i najnormalniej w swiecie zamarza ten malutki mechanizm i klapka tez przymarza. Ktos pisze ze wyjechal z garazu wiec nie mogla byc zamarznieta. Mialem to samo ale z garazu do stacji bylo kilka minut na wielkim mrozie i wystarczylo. Rozwiazanie: kupic odmrazacz jak do zamkow i po problemie, zawsze na stacji psiknalem nim po wlewie i chwile potem odskakiwal. Proste nie? Nie trzeba zrywac tapicerki czy jezdzic do serwisu, a juz niedlugo wiosna i pare dlugich miesiecy bez zamarzania:) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś ruszyłem z otwartą klapką.

Myślę sobie, że wiatr ją zatrzaśnie.

No i tak uderzył, że bolec wcięło.

Wszystko rozebrałem, złożyłem do kupy i śmiga już ponad rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po myciu samochodu przy -5 miałem podobną przygodę na stacji. Wcześniej wytarłem wszystkie uszczelki z wody, nasmarowałem specjalnym syfem, żeby nie przymarzały itp. No i uszczelki faktycznie nie przymarzły, wszystkie drzwi i bagażnik dało się otworzyć... Tyle, że o klapce wlewu paliwa zapomniałem. :D Owszem mechanizm chodził, ale klapka ani drgnie. Miała taki piękny lodowy zaciek przy łączeniu klapki z błotnikiem.

Trochę pracy kartą kredytową i lód się skruszył. :P Karta dalej działa. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorki że sie przyłącze do tego postu ale mam taki problem iż

nie dawno na stacji benzynowej normalnie otworzyłem przyciskiem wlew paliwa wy szlem zatankowałem zakręciłem korek i zamykam klapkę a tu pstryk i klapka odstaje proszę o pomoc bo nie wiem co to za ustaka da się to jakoś uratować z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się pod temat.

Miesiąc temu kupiłem Passata b6 z 2006 z urwanym zamknięciem klapki. Chce kupić tą klapkę i znalazłem od sedana a ja mam kombi i nie wiem czy będzie pasować, i nie wiem jak rozebrać tą klapkę żeby nic nie urwać.

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności