Skocz do zawartości
dominik7

Amortyzatory przód - gdzie wkłady a gdzie całe kolumny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Mam zamiar wymienic wszystkie (tylnie z oslonami juz mam:fajny).

Jak jest z przednimi? Wiadomo że cała kolumna dobrej firmy kosztuje...

Bardzo proszę o link do jakiegos katalogu bądź foto poglądowe całej kolumny, i kolumny na wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co masz na myśli cała kolumna? Amor wymieniasz w całości, nie ma wkładów jako takich. Cała kolumna to amor ze sprężyną, osłoną, kotwicą, łożyskiem i miską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie. kupujesz amor, odboje, łożyska a resztę przekładasz ze starej kolumny czyli sprężynę i nie wiem co tam jeszcze Ci zostanie bo nie pamiętam już. ale najważniejsze Ci napisaliśmy z ormowcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o różncę między tym:

http://moto.allegro.pl/a-8818h-amortyzator-volkswagen-passat-i1343884810.html

a tym:

http://moto.allegro.pl/bilstein-amortyzator-przedni-vw-passat-d-td-olej-i1298567263.html

 

Poduszki osłony i odboje to swoją drogą (chyba wszystko do wymiany).

 

Tak przy okazji, to mam pytanie odnośnie stabilizatora - wymienia się tylko te łączniki które są montowane do wahaczy, czy też jakieś inne są ?

Edytowane przez dominik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaszła jakaś pomyłka, bo na tej fotce to nie jest amor od passata (ani przód ani tył). Ten blistein już bardziej go kształtem przypomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amor wymieniasz w całości, nie ma wkładów jako takich.

Otóż są. Ja miałem wkłady w B3. Nie wiedziałem przed wymianą że mam takowe i zastąpiłem je tymi z korpusem. Żeby sprawdzić jakie masz musisz zajrzeć pod osłonę amorka i sprawdzić czy na amorku jest nakrętka, jak jest tzn masz wkłady jak nie ma tzn masz amorki nie rozbieralne do których wkładów już nie założysz.

Tak przy okazji, to mam pytanie odnośnie stabilizatora - wymienia się tylko te łączniki które są montowane do wahaczy, czy też jakieś inne są ?
wymienia się dwie gumy w łącznikach, cztery przy wachaczu i dwie trzymające drążek przy "wózku"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli to są te 4, tak?
to są te 6

 

żeby te wymienic to chyba trzeba wyjmowac cały stabilizator
wyjmować stabilizatora nie trzeba ,bo te gumy są przecięte i nie musisz ich przeciskać przez cały stabilizator ale za to odkręcić "wózek/sannki/ławę/" to już chyba trzeba.W warsztacie jest to chyba bardzo ładnie opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To nie jest pomyłka.

Takich amorów do B3 jest kupe na Alledrogo.

Tak czy inaczej kupie całe amory.

Ech...trochę wyjdzie z poduszkami i odbojami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w B3 też były wkłady... wymieniłem wtedy na KYB i było super..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasku '89 rok były wkłady.

Jak chcesz zobaczyć co masz,to podnieś osłonę i zobacz czy jest nakrętka w miejscu gdzie wychodzi tłoczysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma wkładów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wkłady. Te w linku są w dobrej cenie, ale czy warto takiej firmy w ogóle zakładać??? Czy lepiej dołożyć i kupić innej firmy. Czy ma ktoś jakieś namiary, na dobre i w miarę tanie? Czy ktoś jeździł na Optimalach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobiliście mnie :D powiem że pierwszy raz słyszę żeby były wkłady, w B3 i B4 miałem jeszcze fabryczne amorki i były w całości tak jak pisałem wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ja u siebie załozyłem podobny do tego.. oczywiście tez bilsteina tyle ze gazowe i wyszły mnie 450 zł za 2 amorki .. ale jazda jest całkowicie inna ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były/są takie rozwiązania samych wkładów do amortyzatorów, ale nie wiem w jakich samochodach. Wymienia się to, co się zużywa - tłoczysko z cylindrem. A stara zostaje rura amortyzatora z mocowaniem, która zapewnia sztywność. Wyciąga się stary wkład, na jego miejsce wchodzi nowy, zakręca się taką nakrętką i amorek jest jak nowy, a przy tym cena niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie samych wkładów dobrze jest wpuścić w kolumnę 5-10cm3 oleju silnikowego. Wkład lepiej oddaje ciepło to raz, a dwa to to, że później łatwiej go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiem że pierwszy raz słyszę żeby były wkłady, w B3 i B4 miałem jeszcze fabryczne amorki i były w całości

Dużo ludzi myśli że są w całości i wyrzuca te fabryczne amorki ;)

 

Fabrycznie nie ma wkładu jak na linkach wyżej, odkręca się nakrętkę, wylewa się olej, wyciąga bebechy amortyzatora i dopiero montuje się pełny wkład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fabrycznie nie ma wkładu jak na linkach wyżej, odkręca się nakrętkę, wylewa się olej, wyciąga bebechy amortyzatora i dopiero montuje się pełny wkład

 

W B4 również ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności