Skocz do zawartości
Gość iwan86

Wibracje / buczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego adrianalex, należy rozumieć żę w/w buczenie występuje tylko wtedy gdy samochód jest pod obciążeniem na biegu jałowym podczas gazowania buczenia nie ma ?

Podczas gazowania na biegu jałowym trochę jest to słyszalne lecz dźwięk dopiero daje się we znaki na obciążonym silniku podczas jazdy. Osłony na silniku nie mam, a obudowa filtra powietrza zdaje się, że jest sztywno zamontowana.

kolego polus położenie kierownicy nic nie zmienia czy to zmiana pasa czy też zakręty. Poduche jedną zmieniałem tą pod turbo lecz żądnej poprawy jedynie co to silnik nie lata jak na starej wyrobionej poduszce.

Edytowane przez adrianalex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak rolki napinacze i sprzęgło alternatora ??? GUT. ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd zmieniałem całkiem niedawno i nic się nie zmieniło. Sprzęgło alternatora według mechanika bez zastrzeżeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką poduszkę zamontowałeś?

 

Ja miałem problem z mega buczeniem. Przy 1400-1700rpm cały wydech drżał i buczał. Po złapaniu go ręką dźwięk ustawał. Wspawałem dodatkowy łącznik elastyczny 200x55 koło skrzyni i całe drgania wydechu ustały. Wieszaki wydechu mam nowe (bosal).

Buczenie zmalało, ale nadal dokucza. Po nowym roku mam taki plan :

 

- wywalić katalizator i wstawić downpipe

- zmienić rurę między downpipe a resztą wydechu

- zmienić tłumik środkowy na ori

- zmienić tłumik końcowy na eberspacher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podczas gazowania na biegu jałowym trochę jest to słyszalne lecz dźwięk dopiero daje się we znaki na obciążonym silniku podczas jazdy. Osłony na silniku nie mam, a obudowa filtra powietrza zdaje się, że jest sztywno zamontowana.

kolego polus położenie kierownicy nic nie zmienia czy to zmiana pasa czy też zakręty. Poduche jedną zmieniałem tą pod turbo lecz żądnej poprawy jedynie co to silnik nie lata jak na starej wyrobionej poduszce.

 

u mnie też jedna poducha była uszkodzona ale dopiero gdy wymieniłem obie na ori (ze szrotu ) buczenie ustało ,możę sprawdz jeszcze poduszkę która jest zamontowana z przodu pod chłodnicą , tam jest regulacja na silniku a poduszka powinna być centralnie na środku (możę podczas obciążenia się za mocno zapiera )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie też jedna poducha była uszkodzona ale dopiero gdy wymieniłem obie na ori (ze szrotu ) buczenie ustało ,możę sprawdz jeszcze poduszkę która jest zamontowana z przodu pod chłodnicą , tam jest regulacja na silniku a poduszka powinna być centralnie na środku (możę podczas obciążenia się za mocno zapiera )

Chyba też będe musiał poszukać ori poduszek na szrocie i zobaczyćjaki będzie wynik. A co do tej poduszki pod chłodnicą jak będę miał chwilę czasu to sprawdzę. Bo jakoś specjalnie jej nie ustawiałem podczas wymiany jednej poduchy pod silnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem _ostatnio kolega mi powiedział, że mi mój pass_t z 99 w tedeiku coś inaczej brzmi

po odsłuchaniu przyznaję mu racje jakby takie równomierne buczenie niezbyt głośne

może ktoś się już z takimi objawami spotkał_ dajcie odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam problem z buczeniem w moim B5 AVB. Niskie, upierdliwe tony w pełnym zakresie obrotów.

Liczyłem, że wymiana filtrów pomoże, niestety nic nie dała.

Wydech sprawdzony przez dwóch tłumikarzy, stan idealny.

Nowa poducha pod silnikiem (Corteco), szarpanie wyeliminowane, buczenie zostało.

Na pewno dźwięk nie pochodzi od kół bo przy wrzuceniu luzu znika. Buczy na postoju na jałowym, przy obciążeniu staje się bardziej dokuczliwy.

 

Załączam dwa nagrania:

Pierwsze podczas jazdy, z wnętrza samochodu, dźwięk słychać przy przyspieszaniu.

Drugie spod maski na postoju, basowy pomruk słyszalny od połowy filmiku, kiedy zbliżyłem tel w okolice filtra powietrza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rezonans wpadały przednie, plastikowe nadkola szczególnie na niskich obrotach(takie niskie buczenie) a nawet reflektor wpadał w jakieś wibracje. Można dokładnie posprawdzać osprzęt może coś jest żle zamocowane i dźwięk się przenosi po karoserii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jak wielu innych i mnie dopadł problem z denerwującym buczeniem w pewnych momentach... Przerabiałem już wszystkie plastiki i tym podobne elementy pod maską i nic to nie dało U mnie problem pojawia się głównie pod obciążeniem przy przyśpieszaniu w pewnym zakresie obrotów i to najdziwniejsze podczas zatrzymywania tzn jeśli by mocniej zahamować tak ze przód lekko już nurkuje to do momętu odpuszczenia lub całkowitego zatrzymania coś buczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo banalna sprawa może być z tym buczeniem choć nie koniecznie :)

Sprawdźcie sobie mocowania pokrywy silnika, czy przypadkowo nie jest któreś oberwane i podczas pracy silnika może wydawać takie dziwne odgłosy :) Ja miałem takie objawy i okazało się że jedno mocowanie jest oberwane i cała obudowa się trzęsła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie buczało w określonym przedziale obrotów, powodował to wibrujący pasek klinowy, wibracja widoczna na odcinku alternator-pompa wspomagania. winna była rolka (sprzęgło) alternatora. po wymianie rolki cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo banalna sprawa może być z tym buczeniem choć nie koniecznie :)

Sprawdźcie sobie mocowania pokrywy silnika, czy przypadkowo nie jest któreś oberwane i podczas pracy silnika może wydawać takie dziwne odgłosy :) Ja miałem takie objawy i okazało się że jedno mocowanie jest oberwane i cała obudowa się trzęsła.

 

Mógłbyś dokładniej opisać te objawy? Mówiąc mocowanie masz na myśli te gumowe podkładki pod plastikową pokrywą silnika, czy pianki wygłuszające? U mnie obudowa się trzęsie (w przeciwieństwie do samego silnika, który na jałowym nie drga ani trochę), pianki pod spodem się poodklejały.

 

Wymieniłem zużytą poduchę pod silnikiem, ale nie pomogło i wciąż walczę z buczeniem.

W nowym roku czeka mnie wymiana rozrządu, zwrócę uwagę żeby mechanior spojrzał też na rolkę alternatora.

Ostatnie oględziny wykazały, że do wymiany jest prawa poducha pod skrzynią, ale sam już nie wiem czy to może być przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa silnika ta plastikowa jest przymocowane w trzech miejscach. Popatrz czy może któraś jest oberwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić rolkę alt. nie trzeba mechanika, wystarczy maskę podnieść i spojrzeć na pasek wieloklinowy i napinacz paska. pasek powinien chodzic równo bez wibracji żadnych (odcinek między alt. a pompą) rąk nigdzie nie trzeba wkładać aby sprawdzić. mechanikom nie wierze i trzeba ich traktować z dystansem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo wiesz jak sie sprawdza sprzęgło alternatora. Bo to co podałeś to można jedynie stwierdzić czy pasek nie skacze i nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale pasek bedzie skakał wlasnie od tego, no tak mozna jeszcze zdjac pasek i wtedy sprawdzic rolke blokujac wirnik i krecic rolka, w jedna strone kreci w druga blokuje

Edytowane przez 333michasz333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdjac pasek i wtedy sprawdzic rolke blokujac wirnik i krecic rolka, w jedna strone kreci w druga blokuje

I to jest dobra porada :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taka plecionka kwalifikuje się do wymiany ??. Kiedyś było cicho. Po wymianie poduszek buczy. Obstawiałem że to poduszki Febiego buczą bo nie są oryginalne. Ale doczytałem że plecionka też może robić kipisz. Zrobiło się sztywniej i plecionka może nie daje rady.

 

20150120_140452.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy taka plecionka kwalifikuje się do wymiany ??. Kiedyś było cicho. Po wymianie poduszek buczy. Obstawiałem że to poduszki Febiego buczą bo nie są oryginalne. Ale doczytałem że plecionka też może robić kipisz. Zrobiło się sztywniej i plecionka może nie daje rady.

 

[ATTACH=CONFIG]127456[/ATTACH]

O, sam jestem ciekawy co koledzy powiedzą bo mam w podobnym stanie plecionke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności