Skocz do zawartości
Gość iwan86

Wibracje / buczenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iwan86

To juz mnie wszystko przeroslo,

Kupilem Paska 1.9 TDI 98 rok 110 AFN w Kombiaku, mialo byc tanio i przyjemnie a okzalo sie totalnie odwrotnie.

 

Podpowiedzcie mi cos bo juz nie mam pomyslow i pieniedzy.

Mowiac w skrocie auto mam od polowy Sierpnia a w do tego momentu wlozylem w niego dokladnie liczac, na wszystko faktury 10821zl!!! Paranoja.

 

Problem dotyczy jednak buczenia i drzenia, otoz najpierw zdecydowalem sie na wymiane lacznika elastycznego, myslalem ze bedzie okej - NIE BYLO!

Zakup[ilem wiec caly nowy Katalizator wraz z lacznikiem, wstawilem caosc i co dalej LIPA! POmyslalem ze poduchy, zakupilem 4 nowe najpierw mega gowno o nazwie hans prise i wyrzucona kasa, nastepnie 4x Corteco. PO wymianie poduch dalej Buczy i wibruje. Do tego doszly problemy z wrzucaniem biegow - opor. Stwierdzilem ze w takim razie juz nic innego nizeli dwumas plus sprzeglo Zakupilem Caly KIT z jednomasa na czele od Valeo, pomyslalem rowniez ze zawiecha moze dawac w tylek badz turbina bo z tamtad dochodzilo buczenie, kupilem wszystko nowe turbo nowy zawias plus nowym komplet jednomasowego kola ze sprzeglem itd. Zalozone wszystko plus jeszcze wszystkie nowe tarcze i klocki! i CO DALEJ DRZY OKROPNIE POWIEDZIALBYM ZE JEST NAWET GORZEJ! w przedziale od 1000 do 1300 obrotow strasznie drzy i buczy dodatkowo jeszcze zimowki hucza i czuje sie jak w jelczu! NIE MAM JUZ POMYSLOW CO JEST NIE TAK, dodam tylko ze auto wydaje mi sie byc pomimo nowego turba slabsze.

 

Macie jakies rady co teraz....moze to przez popychacze ktore troche na zimnym stukaja...moze walek wytarty...masakra, dopiero co dwa miesiace temu robilem remont silnika na ktory wydalem ponad 4 tysiace, a glupie matoly nawet nie wymienily mi popychaczy, wymieniajac wszystkie tloki, panewki pierscienie...

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wsadziłeś w samochód dużo pieniędzy. Buczenie będzie występowało jak nie będzie szczelności na odcinku EGR- intercooler. Nasuwa się pytanie czy mechanik u którego robiłeś remont wszystko dobrze poskładał i czy sprawdził przyczynę tego buczenia. Moja mała rada. Sprawdź tłumiki czy nie są już wypalone i może to one powodują to buczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iwan86

Ok sprawdze i Dziekuje za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Współczuję Ci Kolego (ale horror + koszty i zero efektów) ale chyba dobrze kombinujesz. Jeśli na 100% sprawdziłeś i nie jest to wpadająca w rezonans obudowa filtra powietrza to może to być właśnie zużyty wałek (krzywki) rozrządu i szklanki. Zużycie tych elementów powoduje niecałkowite otwarcie także zaworów wydechowych a tym samym niekompletne opróżnienie z gazów komór spalania. Co to powoduje to opisał dość dokładnie na Forum Kolega "sipowitz" bo sam przerabiał ten problem. Także nie dawno jakieś 2 tygodnie temu przerabiał "problem buczenia" Kolega "banshee" - wymienił wszystko podobnie jak Ty. Wtedy napisałem mu o zużytym wałku i szklankach i to był właśnie ten problem (choć nie wykluczam że może być cos innego). Poczytaj tego posta:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=91701

Pozdrawiam i życzę wytrwalości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam taki problem, ze po odpaleniu auto chodzi na okolo 950obr a po kilku minutach spada na rowne 900 i strasznie drzy cale auto. Kiedy dodam delikatnie gazu drzenie ustaje i jest w srodku cisza. Spotkal sie ktos z takim objawem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Młody91

z obrotami to nie wiem, ale z drżeniem to prawdopodobnie koło 2masowe, miałem to samo i po wymianie ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podnieść obroty na vag-u,do około 930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie buda w rezonans wpada. u mnie tez czasem się tak dzieje chociaz 2 mas nowy jest i nie ma co panikowac. nowe te auta nie sa i coś tam zawsze będzie drżało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to zwykłe uchwyty gumowe na których wiszą tłumiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz porownanie do innego b5 afn kombi? Bo moze poprostu tak ma byc - przeciez to glosny i bardzo malo kulturalny silnik - taka ma konstrukcje i taki jego urok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam AJM i wierz mi, ze to nie jest normalne.. jutro jade na VAGa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyolbrzymiajmy już problemu kultury pracy silnika z tychże roczników.Mam AFN i w żaden sposób narzekać nie mogę,latem wyciszyłem dodatkowo osłonę silnika grubą okładziną z gąbki i efekt jest naprawdę zadowalający.Powodów nadmiernego hałasu w silnikach TDI jest bardzo wiele-od wtrysków począwszy,na wydechu skończywszy...trza dbać o paszczura i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja z kolei mam taki problem, ze po odpaleniu auto chodzi na okolo 950obr a po kilku minutach spada na rowne 900 i strasznie drzy cale auto. Kiedy dodam delikatnie gazu drzenie ustaje i jest w srodku cisza. Spotkal sie ktos z takim objawem?

objaw jak po wymianie pompy wtryskowej ,złe ustawienia.

inny model masz ,moge sie mylic ,ale taki objaw był w afn ,po wymianie pompy , na złych ustawieniach ,na postoju silnikiem rzucało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy VAG wykaze zle ustawienia pompy?

Tak,wykaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również drży na luzie i gdy dam lekko gazu, ustaje. Łączenia i gumy mechanik sprawdzał i sa wporządku. Jak wyjde z auta i np butem przycisne lekko do gory tłumik ten końcowy, to drzenie ustaje, a jak puszczę to wraca... Drżenie jakby metal o metal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też walczę z buczeniem od czerwca. drżenie się pojawia ale bardzo delikatne. Wywaliłem kata teraz, nowy łącznik elastyczny i może deczko lepiej ale dalej kicha;/ Wszystko niby sprawdzone, a jednak lipa jest :( nie bardzo mam już pomysły co można zrobić jeszcze. Objawów dwumasy nie ma szklanek też nie słychać. Od przodu auta jak się stanie jest ok cicho fajnie sobie mruczy, ale na wysokości drzwi kierowcy słychać takie stukanie czy nie wiem jak to nazwać i to się właśnie przenosi do środka;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a osłona aluminiowa nad tłumikiem sie trzyma? ,nie jest oberwana?

u mnie tak było i okazało sie ze to oslona nad tłumikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wydech cały przepatrzyłem i to nie tylko ja i wszystko niby ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad wydechem jest osłona aluminiowa, ja terz patrzyłem i nie widziałem ,a potem zobaczyłem, a terz juz mi na dwumas gadali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności