Skocz do zawartości
k0b3

Jak wyłaczyć czujnik deszczu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem, potrzebuję wyłączyć czujnik deszczu. Denerwuje mnie jego działanie jest niedokładny. Chciałbym mieć możliwość manualnego ustawienia częstotliwości działania wycieraczek, tak jak to jest w paskach bez tego "bajeru".

Wyłączyłem go w VAG w sieci pokładowej ale on nadal działa. Wiecie co i jak zrobić żeby go wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trzeba zmienic ktorys przekaznik ale nie wiem ktory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to gdzies czytalem, tylko to dotyczyło paska b5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Golfie 5 wyciagnalem bezbiecznik nr. 17 i mialem manualne ustawienie sekwencji wycieraczek. Oprocz tego swiatla w automacie swiecily caly czas. Nie wiem jak jest w pasku, moze podobnie, musialbym sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze bezpiecznik nr 17 odpowiada w Pasku za alarm, lub ABS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jest pytanie proste, a zarazem podchwytliwe, czy na tyle skomplikowane, że nie rozumiem istoty sprawy, ale u mnie wystarczy przełączyć dźwignię od wycieraczek w inną pozycję np. 2, 3, 4. Tylko w pozycji 1 wycieraczki działają gdy dostaną sygnał z czujnika. Natomiast pokrętłem umieszczonym na dźwigni wycieraczek zmieniam poziom czułości czujnika deszczu.

Edytowane przez servee79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy to jest pytanie proste, a zarazem podchwytliwe, czy na tyle skomplikowane, że nie rozumiem istoty sprawy, ale u mnie wystarczy przełączyć dźwignię od wycieraczek w inną pozycję np. 2, 3, 4. Tylko w pozycji 1 wycieraczki działają gdy dostaną sygnał z czujnika. Natomiast pokrętłem umieszczonym na dźwigni wycieraczek zmieniam poziom czułości czujnika deszczu.

Koledze chodzi właśnie o to, żeby w pozycji 1 czujnik nie był aktywny, a wycieraczki działały jedynie w trybie czasowym z możliwością regulacji częstotliwości pracy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chętnie wyłączył bym czujnik deszczu. Strasznie mnie wnerwia, jest mało dokładny-czuły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przerabiałem tego w Passacie ale w A6 2006r gość wymienił szybę czołowa bez czujnika i wywalało błąd - zmieniłem kodowanie i po sprawie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no szyby to mi się nie chce za bardzo wymieniać. A poza tym sama szyba nie ma nic z tym wspólnego, wystarczyłoby zablokować sam czujnik w siecie pokładowej i pewnie wymienić jakiś przekaźnik, ale nieststy nie wiem jaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem o konieczności wymiany szyby tylko podałem życiowy przypadek, szukaj w kodowaniu, powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

09 Sterwonik elektryki

masz na zdjęciu BYT 0 BIt 6

 

cec01.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odbierałem nówkę golfa z czujnikiem deszczu, więc o to zapytałem.

Otóż jak włączymy wycieraczki na pierwszą pozycję do góry to są w trybie auto.

Wystarczy wykonać jakąkolwiek zmianę przełącznikiem u góry (tym od zmiany odstępów w czasówkach) i funkcja auto przestaje być aktywna.

Jak dobrze zapamiętałem - do czasu kolejnego włączenia stacyjki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wystarczy wykonać jakąkolwiek zmianę przełącznikiem u góry (tym od zmiany odstępów w czasówkach) i funkcja auto przestaje być aktywna.

no chyba nie to raczej sluzy do ustawienia czułości tego czujnia a nie do jego wyłączenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W golfie działa tak jak napisałem.

W passacie nie mam czujnika, więc nie powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się orientuje to automat działa tylko w pozycji 1 ale z przesuniętym na maksa w prawo ustawieniem czasowy. Jeżeli przestawię czasówkę na środek lub maksymalnie w lewo automat już nie działa.

 

ps. jeśli się nie mylę to nawet w instrukcji obsługi jest tak opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Otóż jak włączymy wycieraczki na pierwszą pozycję do góry to są w trybie auto.

Wystarczy wykonać jakąkolwiek zmianę przełącznikiem u góry (tym od zmiany odstępów w czasówkach) i funkcja auto przestaje być aktywna.

 

Może to jakiś nowy sterownik i właśnie tak działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
09 Sterwonik elektryki

masz na zdjęciu BYT 0 BIt 6

 

Własnie wyłaczyłem go w tym miejscu, a on dalej działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdejmij plastikową osłonę przy mocowaniu lusterka i wypnij kostkę z trzema przewodami.

Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdejmij plastikową osłonę przy mocowaniu lusterka i wypnij kostkę z trzema przewodami.

Nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi.

 

wypinał ktoś tą kostkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności