Skocz do zawartości
k0b3

Jak wyłaczyć czujnik deszczu?

Rekomendowane odpowiedzi

a czujnik w Oplu Insugni reaguje na migotanie słońca pomiędzy drzewami ... to jest bajer

 

Ale czujnik deszczu, czy zmierzchu? ;) Bo na migotanie słońca między drzewami to pasowałby czujnik zmierzchu. Za każdym razem na szybko by włączał i zaraz wyłączał światła... I tak w kółko, aż nie przestanie słońce "migotać". :-D

Fajny musiałby być taki efekt, jak by się jechało przed kimś takim. Jak policja na sygnale. :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszę może nie w tym dziale z góry przepraszam lecz szukałem na forum i nic nie ma. Czy może ktoś mi powiedzieć czy mam czujnik deszczu w passacie b6 comfortline i jak się go włącza jak jest. Proszę o info. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Piszę może nie w tym dziale z góry przepraszam lecz szukałem na forum i nic nie ma. Czy może ktoś mi powiedzieć czy mam czujnik deszczu w passacie b6 comfortline i jak się go włącza jak jest. Proszę o info. Dziękuję

 

Wstaw foto jak masz przyklejone lustro do szyby. Jest tam taka duza ramka na szybie ok 5x5cm i jakie mas hologramy na manetce od wycieraczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20140326_174155.jpg

Sorki że tak późno ale wstawiam, ale chyba jednak nie ma czujnika :(

20140326_174215.jpg

Edytowane przez krzysiekkrol97
dodanie opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki że tak późno ale wstawiam, ale chyba jednak nie ma czujnika

masz racje, czujnika deszczu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u was, ale ja uważam że akurat czujnik deszczu w passacie jest dopracowany w 100%.

Nie chce mi się iść do auta sprawdzić jak to jest zbudowane, ale może masz za krótką wycieraczkę, i nie przemywa pola czujnika na szybie, stąd czujnik źle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez czujnik deszczu to super sprawa, i działa dobrze jak działa...........

ale czesto mam tak że czujnik deszczu nie działa po uruchomieniu silnika w deszczu, wycieraczki w pozycji auto sie wogóle nie włączaja. Musze wyłączyć zapłon i ponownie włączyć, i za pierwszym lub kolejnym razem zaczyna działać i działa cały czas poprawnie az do zgaszenia auta.

Czemu tak może być? nie znalazłem żadnej prawidłowości!

Natomiast prawie zawsze wycieraczka mi macha 2 razy w słoneczny dzień na bramkach autostradowych. Od podświetlania kamer??

Macie podobne zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak nie jest, działa prawidłowo i jeszcze nie zaobserwowałem jakichś odstępstw, podobnych do tych, co opisałeś. Może lepiej na co dzień jeździj z dźwignią o poziom niżej (czyli wycieraczki wyłączone) i jak zaczyna padać, to przełącz z powrotem na sterowane czujnikiem deszczu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale czesto mam tak że czujnik deszczu nie działa po uruchomieniu silnika w deszczu, wycieraczki w pozycji auto sie wogóle nie włączaja. Musze wyłączyć zapłon i ponownie włączyć, i za pierwszym lub kolejnym razem zaczyna działać i działa cały czas poprawnie az do zgaszenia auta.

 

Zazwyczaj po odpaleniu auta wycieraczki mimo pozycji AUTO się nie załączają. Jak ruszysz autem to dopiero zaczynają wycierać (wiem wiem, żeby ruszyć trzeba wytrzeć szybę). Ja wtedy robię manetką w dół jednorazowo i wracam do pozycji auto (jak pada). Normalnie w słoneczny dzień jeźdzę w poz. 0 (wycieraczki wyłączone). W sumie to z ciekawości sprawdzę, czy przy bramkach się włączą wycieraczki (poz. auto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w instrukcji, w autach z czujnikiem deszczu i ustawionej pozycji Auto, gdy pada deszcz i szyba jest cała w kroplach pierwsze "przetarcie" szyby następuje dopiero po przekroczeniu 16 km/h ;) dlatego przed ruszeniem auta trzeba samemu przeczyścić szybę (manetka w dół lub 2 poz. w górę)

 

Dodatkowo przełącznik na manetce, w autach z czujnikiem deszczu nie służy do ustawienia "okresowości" wycierania przedniej szyby, a do zmieny czułości czujnika (taki niby vcds przez manetkę). W autach bez czujnika deszczu ten przełącznik sluży do ustalenia według siebie konkretnych odstępów między wycieraniem przedniej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u was ale ja dzis zauważyłem u siebie taka sytuacje pochmurno, manetka w pozycji auto deszcz nie pada a wycieraczki co jakis czas smigna raz lub dwa czy to juz problem czy moze trak powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzadko, bo rzadko, ale mi się zdarza. Wyłączam więc wycieraczki jak nie pada (logiczne:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,odkopię trochę,mam czujnik deszczu ,który działał w sumie nie źle tyle że był jakby w połowie odklejony.Można było sobie zostawić wycieraczki na auto i zapomnieć aż do pojawienia się kropli na szybie, wtedy wycieraczki włączały się samoczynnie.Jedyna rzecz ,która mnie denerwowała to słaba reakcja na duże krople niezależnie od ustawienia regulatora ,mżawka i drobny deszcz ok.

Niestety ostatnio szyba zginęła bohaterską śmiercią od kamienia i została wymieniona w firmowym serwisie "szybowym",panowie wkleili czujnik jak trzeba na nowy żel jest pięknie tylko wycieraczki odpalają nawet na suchej szybie są strasznie nadwrażliwe .Na ustawieniu regulatora od połowy w prawo praktycznie nie wyłączają się wcale (pozycja auto). Szybę już wyczyściłem ,odtłuściłem i wymieniłem wycieraczki na nowe (Bosch)Jak myślicie da się coś z tym zrobić czy to taki jego (czujnika) urok , a może odszarpać dziada w połowie tak jak było wcześniej?:wsciekly

Edytowane przez arkady4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pogrzebać VCDSem i ustalić doświadczalnie przezroczystość szyby. Jest tam ze 4-5 wariantów o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego ,może mi ktoś podpowiedzieć gdzie szukać tych wariantów jeśli B5 ma takowe:niewiem?

No dobra wiem że to nie ten dział ,ale może ktoś jednak mi podpowie??

Edytowane przez arkady4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat, kupilem passata i mam problem z wycieraczkami, bo jak cykme jedna pozycje w oge to przetrze mi szybe raz i nic sie nie dzieje, nie przeciera juz wogole. Przeczytalem na forum ze tak sie dzieje jezeli szyba byla wymieniana i zle jest wklejony na zelu czujnik od deszczu (babelki powietrza) patrzylem u siebie, bąbelków nie ma, ale sa tam takie dwa paproki (widoczne na zdjeciu), mozliwe ze przez to nie działa? Teraz nie wiem czy ogolnie taki czujnik deszczu posiadam? To jest czujnik deszczu, na zdjeciu??

 

2016-02-06 17.02.34.jpg

2016-02-06 17.02.34.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij od dokładnego umycia szyby w tym miejscu. Płyn do mycia szyb w jedną, ręcznik papierowy w drugą i czyścisz. Mycie na myjniach automatycznych i ręcznych i zlewanie auta woskiem wpłynie i / lub nabłyszczaczem powoduje że na szybie tworzy się film, który skutecznie uniemożliwia tworzenie się kropel na szybie. Jeśli to nie pomoże, to podłącz komputer i sprawdź czy i jakie są błędy. Niestety może być też tak, że żel nie przylega i będzie konieczność jego wymiany. Nowy kosztuje sporo, ale nie ma alternatywy, chyba że nowy czujnik z aliexpress

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj podpiolem kompa i bledu od czujnika nie ma zadnego. czyli czujnik w aucie mam? tak? ok grzebie dalej. zel na allegro widzialem za 60zl, ale pierwsze sprobuje umyc szybe, tak jak pisales

 

Niestety mycie szyby nie pomoglo, co polecacie? wymienic ten zel??

Edytowane przez buroczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy czujnik deszczu jest jakoś powiązany z czujnikiem zmierzchu i jak padnie czujnik deszczu to nie dzieła czujnik zmierzchu i odwrotnie ? czy nie mają na siebie żadnego wpływu ?

 

U mnie nie działa czujnik deszczu za to zmierzchu działa bardzo dobrze i zastanawia mnie czy nowy rozwiąże problem komp nie pokazuje żadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy czujnik deszczu jest jakoś powiązany z czujnikiem zmierzchu i jak padnie czujnik deszczu to nie dzieła czujnik zmierzchu i odwrotnie ? czy nie mają na siebie żadnego wpływu ?

Mnie sie wydaje że jest powiązany jakoś przynajmniej u mnie jak pada deszcz coraz intensywniej a mam manetkę w auto to zapalają sie światła mijania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności