Skocz do zawartości
dawid19vd

Dziwny "szum, szmer" podczas jazdy gdy auto sie 'unosi'

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie!

Mam Paska 2.0 TDI 140km BMP z 2006 (modelowy 2007). Mam wyżej opisane objawy z tym ze ,,chrobotanie'' przy przyspieszaniu miedzy 1500-2100rpm na kazdym biegu. Wymieniłem już połowę auta i nic.

Koledzy POMOCY!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeguby wymieniałeś ? ile tam masz przelotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie 180tys!

W czwartek jestem u mechanika! Panowie, przy zamowieniu wewnetrznego przegubu Gosc zapytal mnie jaki typ posiadam bo podobno sa dwa typy przegubow! Czy wiecie jakiego mam sie spodziewac???

Chrobotanie jest nie do zniesienia!!! Przy przyspieszaniu i przy jezdzie na stalych obrotach (np. tempomat lub bez) ale tylko miedzy 1400-2100rpm a przy tak ok. 2000rpm slychac jeden czasem i wiecej glosniejszych chrobotkow i nawet czuc sekundowa strate mocy przy tych pojedynczych chrobotkach. Auto zaje... a tu taka ch....nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem opisywane przez was objawy, tzn. dziwny szum (chrobotanie) przy przyspieszaniu i jednoczesnym unoszeniu pojazdu. Przyczyną okazała się wyeksploatowana tuleja wachacz. Po wymianie problem zniknął. Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy mamy na forum polecane przeguby do dsg 2006 silnik bmp ...musze wymienic lewy zew i wew i nie mam pojecia co zakupic ...prosze o rady

poza tym po przeczytaniu kilku tematów na temat chrobotania na wziesieniach i przy przyspieszaniu potwierdzam ze to sprawka przegubu lewego- zdjalem kolo i okazalo sie ze gumy zew i wew rozszczelnione i przegub do wymiany. Moze ktoś polecić częsci???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim przypadku jeżeli chodzi o "chrobotanie" podczas przyspieszenia gdy samochód się unosił też rozwiązaniem okazała się wymiana przegubów zewnętrznych nabytych na allegro link poniżej.

Dodatkowo przy ruszaniu przy skręconych kołach dobiegały lekkie stuki dlatego łatwiej było uszkodzenie ustalić.

 

http://allegro.pl/skf-przegub-zewnetrzny-vw-golf-v-passat-b6-2-0-tdi-i3263724136.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! Czy mamy na forum polecane przeguby do dsg 2006 silnik bmp ...musze wymienic lewy zew i wew i nie mam pojecia co zakupic ...prosze o rady

poza tym po przeczytaniu kilku tematów na temat chrobotania na wziesieniach i przy przyspieszaniu potwierdzam ze to sprawka przegubu lewego- zdjalem kolo i okazalo sie ze gumy zew i wew rozszczelnione i przegub do wymiany. Moze ktoś polecić częsci???

 

Witam. Jeśli chodzi o przegub zewnętrzny to ja kupiłem SKF z indeksem VKJA 3028 (BMP z DSG). Póki co śmiga bez zastrzeżeń. Wewnętrznego nie wymieniałem więc trudno mi coś doradzić. Kupowałem w sklepie internetowym e-autoparts.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy we wszystkich opisywanych tu przypadkach wymiana przegubu zew. pomogła? Jak tak to musze wymienić lewy i prawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem dokładnie takie same objawy - "chrobotanie gdy samochód się unosił". Niedawno pękła mi sprężyna i po wymianie lekko się podniósł = "chrobotanie przez cały czas". Kupiłem całą półoś używaną, bo już nie miałem pomysłu. Wina była po stronie przegubu wewnętrznego. Nadmienię, że wcześniej mój mechanik zarzekał się, że przeguby są OK i po wymianie nie mógł w to uwierzyć że jest cisza w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mnie w Touranie męczy to samo. Słychać buczenie przy przyspieszaniu, od 3 do 6 biegu. Dźwięk faktycznie trafnie opisany jak po najechaniu na linię, trochę może bardziej chrobotanie. I oczywiście bardziej po wzniesieniu auta. Odstawiłem samochód do mechanika. Miał mi zrobić przeguby.

Zamiast tego wymienił mi jakieś łożysko oporowe. Pokazywał mi i fatycznie szurało. Kupił nowe za 280 zł w serwisie. Auto jest o niebo cichsze, ale...............nie o to mi chodziło.

Mechanik powiedział, że przeguby są ok i nie mogą mieć związku z moim problemem.

Odebrałem auto i nadal buczy przy przyspieszaniu:(

 

To co myślicie? Zacząć od lewego zewnętrznego????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć.

 

Mnie w Touranie męczy to samo. Słychać buczenie przy przyspieszaniu, od 3 do 6 biegu. Dźwięk faktycznie trafnie opisany jak po najechaniu na linię, trochę może bardziej chrobotanie. I oczywiście bardziej po wzniesieniu auta. Odstawiłem samochód do mechanika. Miał mi zrobić przeguby.

Zamiast tego wymienił mi jakieś łożysko oporowe. Pokazywał mi i fatycznie szurało. Kupił nowe za 280 zł w serwisie. Auto jest o niebo cichsze, ale...............nie o to mi chodziło.

Mechanik powiedział, że przeguby są ok i nie mogą mieć związku z moim problemem.

Odebrałem auto i nadal buczy przy przyspieszaniu:(

 

To co myślicie? Zacząć od lewego zewnętrznego????????????

 

No to jednak lewy zewnętrzny nie trafiony. Buczy nadal:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności