Skocz do zawartości
dawid19vd

Dziwny "szum, szmer" podczas jazdy gdy auto sie 'unosi'

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kolejny problem z moim "ukochanym" autkiem:wsciekly

A mianowicie podczas przyspieszania zaczyna głośno szumieć, tyrkotać.

Dzieje się gdy auto 'unosi się' gdy jest dociśniete do drogi (zjazd z gorki czy na prostej drodze) to wszystko ok.

Edytowane przez dawid19vd
2.2a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie opony zimowe. Mam to samo. Podejrzewam, że jakiś plastik wpada w drgania, może dolna osłona silnika, bo właśnie przy unoszeniu to się objawia. No i trochę prędkości musi być, tzn głównie w trasie ok 100km/h to się objawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak powyżej 90km/h zaczyna szumieć. Jutro zdejmę osłonę i przejadę się bez zobaczymy i dam odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nic z tego z osłoną czy bez jest to samo. Bylem w warsztacie i znów nie wiadomo co to. Odpalili auto na podnośniku, i podczas przyspieszania sie to dzieje jedynie gdy auto ciągnie. Podejrzewają, że to mechanizm różnicowy albo lozysko w piaście. Nie sztuka wymienic pol auta ale znalezc usterke od razu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

David, jak ustalisz i wyeliminujesz przyczynę, podziel się tym proszę na forum. Ja też mam podobny przypadek. Podobnie jak Ty myślę, że może wpada w rezonans jakiś plastik. Osłonę pod silnikiem już wykluczyłem. Myślę, że grę wchodzą przeguby napędowe, co do łożyska - nie jestem pewien. Na 100% nie opony.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozwiązłem swój problem ze zjawiskiem opisanym przez Was. W serwisie sprawdzili łożyska, półosie, skrzynię i inne elementy łącznie z tarczami i klockami. Po informacji z serwisu, że z autem jest ok byłem juz mocno :zeco , że pojawił sie problem i nikt nie może go rozwiązać.

Dopiero w zakładzie oponiarskim dokonano wnikliwej oceny opon zimowych (z ubiegłego sezonu) i wyszło że 1 szt z przodu (która w ubiegłym roku jeździła z tyłu) jest mocno wyząbkowana. Po wymianie opon auto jeździ jak nowe.

 

Przy letnich oponach miałem identycznie i już wtedy Pan z dużego serwisu oponiarskiego powiedział mi, że Passat (szczególnie Kombi) ma tendencje do ząbkowania opon i dlatego nie wszystkie marki i modele opon sie nadają do tego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to nie opony. w zeszłym sezonie nowe letnie - jak był tak jest szum, w tym sezonie nowe zimowe - jak był tak jest "szum". może w zimę mniejszy ale jest odczuwalny. może dlatego ze nie depcze się tak gazu jak w lato. poza tym w zimę plastiki inaczej pracują i może stąd to inaczej słychać.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to też nie opony, na 100% co innego jest przyczyną (u mnie). Zastanawiam się nad poduszką skrzyni biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawid, Kolego jak sobie poradziłeś z tym szumem i szmerami w Twoim pasku ??? Z góry dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość a440

czy ktoś może doszedł do tego co było przyczyną i czy w ogóle jest jakaś usterka możliwa do zlikwidowania, dodam że u mnie ten denerwujący dźwięk przypomina ocieranie opony o nadkole lub najechanie na ciągłą linię pobocza

 

kwestia opon odpada - mam już 2-gi komplet nowych opon i dalej to samo, plastiki lub elementy zawieszenia raczej tez nie mają na to wpływu, sprawdzałem wielokrotnie, nie ma na to wpływu skręcenie kół, tylko tak jakby przeciążenie i praca silnika przy przyśpieszaniu w połączeniu z nierównościami na drodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieszczelny uklad turbo zjezdzasz z gorki nie dodajesz gazu niskie cisnienie jedzieszz na prostej ..... moze w tym tkwi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub się kończy :)

Ja jeszcze się za to nie zabrałem, ale mam dokładnie takie same objawy (szum, takie ocieranie przy uniesieniu się auta ku górze podczas jazdy, np. na garbie wzniesienia/górki).

Info potwierdzone przez zaprzyjaźnionego mechanika :)

Jeszcze nie wymieniłem przegubu, bo dopiero to zrobię wraz z wymianą dwumasu.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przegub się kończy :)

Ja jeszcze się za to nie zabrałem, ale mam dokładnie takie same objawy (szum, takie ocieranie przy uniesieniu się auta ku górze podczas jazdy, np. na garbie wzniesienia/górki).

Info potwierdzone przez zaprzyjaźnionego mechanika :)

Jeszcze nie wymieniłem przegubu, bo dopiero to zrobię wraz z wymianą dwumasu.

 

tzn że moje przeguby kończą się od ponad 60k km (teraz ok. 160k km na zegarze) i nadal dźwięk jest taki sam i przegub się nie rozlata? myślę, że sprawa jest gdzieś indziej, przegub przegubem (mam luzy na wewnętrznych potwierdzone stukaniem przy zmianie obciążenia: gaz - brak gazu - gaz), ale u mnie dźwięk jest taki sam, taka sama częstotliwość, głośność, pojawia się przy unoszeniu... prędkość raczej mało go zmienia. stawiam na plastiki, dokładnie jak kolega wyżej napisał, tylko które... jest ich trochę...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a przegub zewnętrzny czy wewnętrzny, Ci się kończy??

 

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

 

bartekpion a ty masz chlapacze u siebie z przodu bo ja słyszałem ze taki dźwięk mogą wydawać chlapacze jak są podgięte, ja mam i dziś planuje je zdjąć i zobaczę czy pomoże. Z tym przegubem to też nie głupia sprawa bo jak ruszam w prawo i cisnę gaz to coś tam mi delikatnie puka może to też przyczyna mam 120 000 najechane. Będe próbował i dam znać. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie ociera to przypadkiem obudowa amortyzatora lub sprężyna w wahaczu? Bo jeżeli "tarcie" słychaś tylko podczas wznoszenia to musi to być związane z elementem odpowiedzialnym za to wznoszenie. Tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a przegub zewnętrzny czy wewnętrzny, Ci się kończy??

 

---------- Post added at 08:48 ---------- Previous post was at 08:43 ----------

 

bartekpion a ty masz chlapacze u siebie z przodu

 

nie mam chlapaczy, prawdopodobnie nigdy nie było. sprostowanie do przegubu - przyjąłem, że mowa o wewnętrznych (często lecą i są stuki opisane przeze mnie wyżej). zewnętrzne u mnie są ok (wymiana osłon przegubów więc sprawdzane osobiście).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko koledzy przegub wew objawia sie tylko przy jezdzie na wprost przy okreslonej predkosci no i przy zmianie obciazenia jest stuk zew stuka wiec co ma to zwiazek z tarciem przy dodawaniu gazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja się wyzbyłem tego dźwięku, u mnie była to wina przegubu zewnętrznego lewego, po wymianie jak ręką odjął.

Pomogły mi wątki z tego forum http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=53808&page=2 mam nadzieje że i Wam pomogą. Pozdrawiam

 

---------- Post added at 08:59 ---------- Previous post was at 08:56 ----------

 

Niby nie pukał luzy też miał bardzo małe ale coś jednak było z nim nie tak.

Kupiłem zamiennik 185 zł

Oryginał w servisie 750 zł ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,w moim przypadku również mechanicy twierdzili iz przegub nie ma nic do rzeczy (po sprawdzeniu fachowym okiem doszli do takiego wniosku ) . Uparcie wymieniłem lewy zewnętrzny i jest wszystko ok .Dodam iż objawy miałem identyczne jak Lucasso-21Popzdrawiam i dzięki za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności