Skocz do zawartości
beenedykt

Czy to już termostat?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam webasto i w korkach przy -10stC chodzi prawie cały czas, żeby utrzymać temp. na poziomie 90stC. Z wyjętym bezpiecznikiem od podgrzewacza temperatura silnika nie utrzyma się na 90st przy -10 na wolnych obrotach. Zwłaszcza jak daję pełny nawiew na nogi coby sobie buty wysuszyć

Pozdrawiam i oby do wiosny

U mnie jest dokładnie tak samo.

Termostat sprawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak popiolek4 mówi jemu pomogło, a na pewno włożenie kartonu nie zaszkodzi, warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie przykrycie chlodnicy poprawia cala sytuacje podczas mrozow panie Tomek_glw

 

Panowie nie róbcie sobie jaj. Passat to nie Żuk czy stary Polonez.

Temperatura spada na zjezdzie do 60-70 st ale za to jak przyśpieszysz pod górę to b.szybko wzrośnie. Blok silnika również odprowadza ciepło - jego kształt i budowa są odpowiednio zaprojektowane. Zatykając wlot do komory narażacie motor na chwilowe - może nawet niewidoczne punktowe przegrzania w czasie intensywniejszego przyśpieszania.

Spadek temperatury na przy zjeździe do 60-70 st na pewno silnikowi nie zaszkodzi, jeśli tylko nie będziesz butował od razu na max obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój problem wygląda następująco;

po przejechaniu dystansu 15 km w mrozie 7-8 stopni poniżej zera, pokazuje mi temperature silnika 70-80 stopni, po zatrzymaniu samochodu i wyłączeniu silnika spod maski dobiega dżwięk pracującego wentylatora. dodam, że dwa dni temu byłem na serwisie na przeglądzie i podłączenie do VASA nie wykazało żadnego błędu. Dzwoniłem do Pana z serwisu, oczywiście zaprosił mnie na wizytę, znów trzeba pokonać dystans 50 km i usłyszałem opinie, że możliwe, że jest uszkodzony czujnik temp przy silniku. Co o tym sądzicie, ma ktoś coś podobnego u siebie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też to się parę razy zdarzyło, tyle że w lecie. Chłodnica zimna, silnik zatrzymany a wentylatory buczały sobie jeszcze przez 5 minut. Też nie wiem co to było, może faktycznie szwankuje jakiś czujniczek ale w Vagu błędów brak.

Ostatnio zauważyłem, że jak wypala się DPF to chodzą też wiatraki - może ma to jakiś związek z tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mój problem wygląda następująco;

po przejechaniu dystansu 15 km w mrozie 7-8 stopni poniżej zera, pokazuje mi temperature silnika 70-80 stopni, po zatrzymaniu samochodu i wyłączeniu silnika spod maski dobiega dżwięk pracującego wentylatora. dodam, że dwa dni temu byłem na serwisie na przeglądzie i podłączenie do VASA nie wykazało żadnego błędu. Dzwoniłem do Pana z serwisu, oczywiście zaprosił mnie na wizytę, znów trzeba pokonać dystans 50 km i usłyszałem opinie, że możliwe, że jest uszkodzony czujnik temp przy silniku. Co o tym sądzicie, ma ktoś coś podobnego u siebie???

Czy ten dźwiek dochodzi z okolicy prawej lampy?? Jeśli tak to mam to samo i jest to dogrzewacz, który przez 2 minuty po wyłaczeniu silnika się chłodzi. Także nie ma się co obawiac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dźwiek dochodzi z okolicy prawej lampy?? Jeśli tak to mam to samo i jest to dogrzewacz, który przez 2 minuty po wyłaczeniu silnika się chłodzi. Także nie ma się co obawiac

 

Dowiedziałem się, że w taki sposób objawia się wypalanie filtra DPF, jechałem z równa szybkością, komputer wykrył sobie warunki korzystne do wypalenia, a ja wyłączyłem silnik. Podobno wentylator po takim czymś chodzi jeszcze przez 15 min i potem się wyłącza. Jak bym zaraz wsiadł do samochodu i go zapalił, to by się wentylator wyłączył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten dźwiek dochodzi z okolicy prawej lampy?? Jeśli tak to mam to samo i jest to dogrzewacz, który przez 2 minuty po wyłaczeniu silnika się chłodzi. Także nie ma się co obawiac

 

Dogrzewacz chodzi sobie cichutko jak się wychładza. Wentylatorów chłodnicy nie da się z nim pomylić.

Czyli jednak tak jak mówiłem - wypalanie DPFa.

Więc wszystko ok :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Umnie dzisiaj podobny problem: (TDI 2.0 170 KM, 28 tys. przebiegu) wyjechalem z garazu w miasto,po okolo 15 minut jazdy, 0 stopni na dworze, wskazowka temeratury silnika osiagnela okolo 50 stopni. Po jezdzie wylaczylem auto i wychodzac ku zdziwieniu slysze szum wentylatora. Po dwoch minutach odpalilem auto i ponownie wylaczylem. Wentylator przestal pracowac. Nie wiem co robic, czy zawitac do ASO, czy tez sprawe zbagatelizowac, bo jak Koledzy wyzej pisza jest to normalne. Podwyzszonych obrotow na biegu jalowym nie bylo, tak jak to jest przy wypalaniu filtra. Auto jest na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Pasek(2.0 TDI-CR 170KM) ma podobnie. Temperatura na zewnątrz minus 7, a silnik po ok. 30 kilometrach ma zaledwie 70 stopni. Byłem z tym w ASO sugerując być może uszkodzony termostat.

Powiedzieli mi, że wszystko jest ok. więc nie ma podstaw do wymiany termostatu, czujnika czy czegokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam taki problem który się dopiero ujawnił przy niższych temperaturach. Wczoraj i dziś pokonywałem trasę około 80km prędkość 50-120km/h Ku mojemu zdziwieniu temperatura na wskaźniku na długich szybkich odcinkach wynosiła 55-60*C a przy przejeżdżaniu przez wsie gdzie zwalniałem do przepisowych prędkości temperatura wzrastała do 70-90*C

W pewnym momencie podczas jazdy na prostym odcinku z prędkością 90-100km/h temperatura nawet balansowała przez jakiś czas 80-90*C a następnie znów spadła do 60*C.

Czy potwierdzacie ze może być to wina padniętego termostatu ?

Jeśli tak jakiej firmy kupić termostat i czy to jest sam wkład czy termostat wraz z obudową jak to jest w niektórych markach aut ?

 

Może któryś z kolegów ma możliwość podejrzenia w etce jaki typ termostatu powinienem kupić ?

Edytowane przez DoktorPio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem ten sam problem, im szybsza jazda temperatura spadał. Sprawdź węże czy dolny i górny od chłodnicy jest ciepły jeśli tak to na 100 termostat. Nie kupuj tylko zamiennika, bierz oryginał. Przerabiałem temat z zamiennikami i żaden nie pasować aby go zamontować w króćcu (inne rozstawienie widełek) jak znajdę w garażu stary to wstawię zdjęcie

[ATTACH=CONFIG]71147[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]71148[/ATTACH]

Tam gdzie strzałki wchodzą nie wiem jak to nazwać "wpusty" od króćca wodnego. Zamienniki mają mniejszy rozstaw i nie można ich przekręcić w króćcu aby siedziały na swoim miejscu. U mnie powodem chłodzenia silnika była walnięta uszczelka w termostacie (widać na pierwszym zdjęciu) obieg był cały czas otwarty. Numer termostatu to 03G121113A

Edytowane przez caro444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo proszę o pomoc jaki to typ termostatu może ktoś mający ETKE podejrzy jaki model termostatu mam kupić ?

Powiadasz kolego żebym nie brał zamiennika, a z drugiej strony się zastanawiam kto jest producentem termostatów dla VW

Może pamiętasz ile kosztował oryginał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu kupiłem na allegro za 60zł w ASO około 100zł. W liku poniżej zamieszczam wydruk z Etki. Jak musiałem wymienić WAHLER nie pasuje mimo że w sklepach po numerze z etki wyskakiwał im zamiennik. Sprzedawcy sami się dziwili że rozstaw w "grzybku" się nie zgadza uwierzyli jak przywiozłem zdemontowany oryginalny termostat wtedy oddali kasę

https://rapidshare.com/files/4017324387/termostat.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

ten sam problem

zapalam silnik rano jadę temp. rośnie do 90

ale ostatnio jechałem temp ok. 70 st. zatrzymałem się na około 10 min silnik pracuje ogrzewanie tez i temp spadła do 60 st.

jak tylko ruszyłem zaczęła rosnąć. i teraz nie wiem czy termostat czy czujnik temp.

poprzednio miałem 1.8 t i nigdy takich cudów nie bylo

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy dolny wąż jest ciepły, jeśli tak to termostat puszcza. W przeciwnym wypadku vag błędy pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, auto się sprawuje super. Ale vag pokazuje na nagrzaniu przy stabilnej jezdzie 82 stopnie (wskazowka na liczniku jest ok - 90 stopni). Czy warto wymieniac termostat?

 

A jesli tak to czy TERMOSTAT BEHR AUDI SEAT SKODA VW 1.186.87.302 WAW za 39PLN to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki, auto się sprawuje super. Ale vag pokazuje na nagrzaniu przy stabilnej jezdzie 82 stopnie (wskazowka na liczniku jest ok - 90 stopni). Czy warto wymieniac termostat?

 

A jesli tak to czy TERMOSTAT BEHR AUDI SEAT SKODA VW 1.186.87.302 WAW za 39PLN to dobry wybór?

 

ale wskazowka pionowo stoi czy nawet po dluzszej jezdzie nie moze dojsc do pionu?

bo jesli stoi pionow a VAG pokazuje co innego to nie przejmuj sie bo wskazowka nie idzie plynnie tylko skokami.

gdzies na forum bylo opisane jak zrobic plynny postep wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki jest koszt termostatu dla silnika 1.6 102KM oraz czujnika temperatury. Dzięki za namiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności