Skocz do zawartości
beenedykt

Czy to już termostat?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

No właśnie, czy to już termostat padł? Czy to raczej normalna przypadłość?

Passat 1.9tdi 105km 2008r. Zima przybyła, zaczęły się zimne dni więc i ogrzewanie w aucie trzeba włączać. I teraz tak. Jak jadę to jet ładnie wszystko w porządku, ogrzewanie działa, temperaturę trzyma. ( chociaż w moim mniemaniu jakoś powoli ją łapie). Jak tylko dłuższy postój - Kilka min.

Temperatura spada:( Gdy się ruszy znowu wszystko wraca do normy.

Wcześniej jeździłem B5 1.8T i tam nie było takich problemów.

Temperatura, czy na postoju, czy w czasie jazdy zawsze taka sama.

Pytałem się znajomego co ma B6, tylko że 2.0tdi, i też mówi że jakoś wolno mu łapie temperaturę. U mnie auto 2lata więc nie chcę mi się wierzyć że to termostat. Ale że znawcą nie jestem, więc se myślę że pytam się fachowców:) Czyli was:))) Czy to termostat? Czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w B5 TDI PD. Wymieniłem termostat i temperatura wolniej spada ale nadal wskazówka idzie w dół gdy samochód chodzi na wolnych obrotach. Mechanik mi mówił ze mam trochę przymuloną nagrzewniczkę ale póki grzeje niczego nie dotykam pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że to termostat, dla silnika 1.9TDI to koszt około 50zł Wahlera w IC. A jak to nie pomoiże to pewnie czujnik temperatury.

Pozatym tez mam 1.9TDI 105 KM i też mi sie dośc wolno nagrzewa, no ale taka jest przypadłość diesli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beenedykt sprawdz bo moze masz ogrzewanie postojowe. Jak nie dziala wtedy ciezko uzyskac odpowiednia temp silnika. Po otworzeniu maski powinna byc naklejka WEBASTO zaraz obok zamka klapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat, wiec sie podlacze.

Ja zaobserwowalem ze jak jade w sznurku do Warszawy caly czas tak ok 60 km/h to temperatura jest na na tej ostatniej kresce przed pionem, czyli pewni jakies 80-85 stopni.

Dopiero jak zaczne troche przyspieszac czy w miescie jezdzic to wtedy robi sie 90.

 

I tak mysle czy to po prostu jazda ze wolno na malych obrotach i dodatkowo zimnpo na dworze wiec sie chlodzi czy cos dolega.

Na komputerze zadnych bledow, czujnik temperatury wymieniony byl pewnie jakos rok temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się, że tak ma być:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie silnik łapie wam temperaturę ?

Mam też podejrzenia że padł mi termostat, wczoraj wieczorem odpalilem Passata 2.0 TDI temperatura na wyświetlaczu -5C i jechałem nim 30 minut. W tym czasie temperatura silnika doszła do 70C. Dystans przejechany to tak około 15km i nie stałem w żadnym korku. Cały czas płynna jazda.

Edytowane przez hsv!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 30 min jazdy na pewno powinna osiągnąć 90stopni . Odpal paska rano i po jakiś 5-10 minutach sprawdź węże od chłodnicy jak będą ciepłe to termostat do wymiany .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano temperaturę 90 stopni mój pasek osiągnął dopiero po 40 minutach jazdy przez miasto czyli około 10 km. Pomimo tego że parkuje w garażu. Trokadero dzięki za podpowiedź sprawdzę jak to wygląd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem swojego , -13,5 na zewnątrz 70 stopni po 20 minutach , klima ustawiona na 22 stopnie , po 30 minutach 90 stopni Trasa Pruszków-Bronisze 50% korka odległość 14 km . Mój stoi pod chmurką .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że te typy tak mają,

dzisiaj na dworze -14° Pasek temperaturę 90° osiągnął dopiero po 40 min jak wyjechałem z korków. Trochę się uspokoiłem, bo już myślałem że znowu trzeba coś naprawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez podobnie. Dzisiaj -22 :dobrze przejechałem około 10 km i wskazówka lekko tylko drgnęła. Ogólnie w te mrozy (robię krótkie odcinki) auto nie rozgrzewa się do 90. Za to po minucie, może dwóch już ciepłe powietrze z nawiewów leciało.

 

Inna sprawa - rano miałem info, że brakuje płynu do spryskiwaczy czyli podejrzewam, że zamarzł - Lidl do -22 :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dziwne ze tak długo się nagrzewa, wydawało mi się ze te silniki powinny mieć dogrzewanie silnika, nie mówię o webaście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hsv! ja parkuję na dworze, więc auto jest bardzo wymrożone. Ale rzeczywiście ciężko mu osiągnąć temp. 90°. Jeżdżę odcinki po maks 30-40 km i temp dochodzi do 70°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może warto zakryć chłodnice kartonem tak jak się to robiło kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego rewolucyjnego nie napiszę :) U mnie też się po mału nagrzewa. W warunkach miejskich to trzeba śmignąć ze 30min=12km conajmniej żeby się do 90st nagrzał albo i nawet dłużej.

 

Też myślałem, że coś się spierd...o ale chyba ten typ tak ma :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej jeździłem B5 1.8T i tam nie było takich problemów

 

nie można porównywać benzyny z dieslem. Tym bardziej nowoczesnym tdi. Ma dużo wyższą sprawność, czyli mało energii jest zamieniane na bezpowrotnie tracone ciepło. Jeśli chłodnica jest zimna przy niepełnej temperaturze to termostat jest w porządku. Przykrycie kartonem chłodnicy nic nie da.

U mnie też podczas postoju w korkach temp spada i jest to silnie uzależnione od szybkości dmuchawy i temp. ustawionej na panelu.

Mam webasto i w korkach przy -10stC chodzi prawie cały czas, żeby utrzymać temp. na poziomie 90stC. Z wyjętym bezpiecznikiem od podgrzewacza temperatura silnika nie utrzyma się na 90st przy -10 na wolnych obrotach. Zwłaszcza jak daję pełny nawiew na nogi coby sobie buty wysuszyć ;)

Pozdrawiam i oby do wiosny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje że właśnie przez to ze to jest silnik nowej generacji nie powinien mieć takich problemów z grzaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wlasnie przykrycie chlodnicy poprawia cala sytuacje podczas mrozow panie Tomek_glw. U mnie podczas zjazdow ze wzniesien czyli ze zdjeta noga z gazu temp spadala do ok 60-70 st a teraz spada tylko do 80-85 a to duza roznica bo silnik w temp 60 st jest niedogrzany co pozniej skutkuje problemami. Karton mozna latwo wsunac po podniesieniu maski i umieszczeniu go pomiedzy chlodnica a intercoolerem. Jest tam szczelina ok 5mm przykryta z gory cienkim paskiem gumy. Oczywiscie tez szybciej sie nagrzewa poniewaz nie ma bezposredniego uderzenia zimnego powietrza na blok silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności