Skocz do zawartości
antost

VW Passat B3 1,9 D- kopci i szarpie silnikiem

Rekomendowane odpowiedzi

Wtryski daj do pompiarza chyba że masz zegar tester do wtryskiwaczy,to że odkręciłeś przewody wysokiego ciśnienia od wtryskiwaczy świadczy tylko że paliwo podaję na wtryskiwacze.Druga sprawa sprawdz rozrząd i początek wtrysku.

Edytowane przez kajoj6661

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtryski daj do pompiarza

 

Chciałem na razie coś posprawdzać we własnym zakresie i nie wydać fortuny na naprawy.

Jakby coś z wtryskami albo pompą było nie tak, to nie jeździłby też kulawo po nagrzaniu? Nie kopciłby np.?

 

Może czujnik temperatury jakiś?

 

EDIT:

Po rozgrzaniu widzę jednak, że też nie ciągnie jak powinien.

Coś zamulone jest to auto.

 

Stary filtr paliwa też mógłby takie objawy powodować?

 

 

 

EDIT 2:

Filtr paliwa już jest nowy, niestety nie pomogło :(

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ubytek płynu chłodniczego jak tak i kopci na niebiesko to najprawdopodobniej walnięta uszczelka pod głowicą

A raczej objawy padającej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1Y nie ma się co psuć. Może jednak warto sprawdzić rozrząd. Otwórz okienko w obudowie sprzęgła i ustaw na "zero" na kole zamachowym, potem dekiel zaworów w górę i sprawdź czy rowek na końcu wałka rozrządu od strony sprzęgła jest ustawiony równolegle do płaszczyzny przylegania dekla. Do sprawdzania powinno się używać specjalnego przyrządu, tzw liniału, w praktyce kiedyś wspomagałem się odpowiednio spreparowanym pilnikiem płaskim. Razem z ustawieniem rozrządu warto sprawdzić ustawienie wtrysku. Do tego trzeba mieć czujnik zegarowy z odpowiednią przedłużką, jak parę postów wcześniej napisał ormowiec . To jedyna skuteczna metoda sprawdzenia ustawienia wtrysku na wyłączonym silniku. Z braku zegara można sprawdzić pokrycie znaków na kole pompy i tarczy przedniej (mocowaniu kołnierza pompy), ale precyzja jest żadna :-( (jeśli w ogóle są te znaki). Przesunięcie rozrządu i pompy (opóźnienie) względem wału korbowego oznacza z reguły obcięcie ząbka w kółku napędzającym pasek rozrządu. Ten ząbek ustala położenie kółka względem wału. W motorach AAZ i 1Y takie rzeczy czasem się zdarzają.

Edytowane przez aardvark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płynu chłodniczego nie bierze, UPG bedzie ok.

 

Na razie za bardzo ciągnie po nerach, żeby grzebać przy aucie.

 

Sprawdzę ten rozrząd jak będzie jakiś dzień z normalną pogodą.

 

Macie jakiś obrazek gdzie są znaki i jakie, do ustawienia rozrządu w 1Y ?

 

Poza tym pisałem o kiepskim odpalaniu i pracy na zimno, ale zorientowałem się że za krótko grzałem świece.

Odpalałem zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec, ale teraz jak czekam jeszcze kilka sekund, to cyknie przekaźnik i chyba dopiero wtedy świece są do porządku zagrzane.

Po takim odpaleniu, zapala szybciej i pracuje dużo lepiej.

 

Ciekawi mnie tylko to, czemu troche brakuje mu mocy jak jest już ciepły.

 

A przestawienie kąta wtrysku pompą jak wygląda?

Jakieś śruby trzeba poluzować i pchnąć pompę ciut do silnika podobno, tylko nie wiem które.

 

Tak wygląda moja pompa:

 

2013-11-30-341.jpg

2013-11-30-340.jpg

2013-11-30-339.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie sprawdzanie "klekota" powinno się zaczynać od kontroli stanu świec żarowych, pomiaru kompresji i sprawdzenia wtrysków u pompiarza. Warto też sprawdzić działanie Choke, czyli urządzenia które przy zimnym rozruchu przyśpiesza wtrysk i zwiększa dawkę startową paliwa. Niezbyt wyraźnie widać, ale po 3 fotce coś mi się widzi, że może być elektryczne (u mnie jest na lince, manualne) Nie mam żadnych fotek, za to widziałem gdzieś na forum link do jakiejś książki typu Sam Naprawiam w PDFie, w B3 montowali 1Y, więc opisy będą zgodne na 100%, opis regulacji wtrysku też tam jest. Póki pogoda nie służy, to parę :piwo: i do lektury!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności