Skocz do zawartości
tomek3232

Nierówna praca silnika po odpaleniu na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, może i to problem z dostarczaniem oleju jak jest zimny... ale fis nie krzyczy o ciśnieniu, a manometr pokazuje że ciśnienie jest... więc nie wiem czy jest sens pakować kolejne 600zł w pompę oleju :mlask chętnie bym poznał przyczynę za każde rozsądne pieniądze, ale nie będę przecież wymieniać połowy silnika :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie ma sensu pakować kasy, bo pompa jest OK.

Niestety czujnik nie wskaże drożności kanałów doprowadzających olej do szklanek i zaworów.

Nie chcę nic sugerować, ale można spróbować płukanie silnika.

 

Ja się też nad tym zastanawiałem w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że plukałem już 2 razy przed zmianami :fajny

Liqui Molly i Motulem, nie ma sensu się zadręczać :bleble

Jak mam wydawać kolejne sianko na próby to już mi się nie chce, może po prostu brakuje mu cięższej nogi :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi 3-5 sekund równiutko, potem kilka razy się lekko przydławi od 5-10 sekundy i dalej już dobrze i równo chodzi, cały dzień odpala bez zastrzeżeń.

Ta kolejność zawsze występuje?

Chyba że zostawię go na dłużej niż 10 godzin na mrozie.

A po 10 godzinach jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arek przeczytaj dokładnie co pisałem wcześniej.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 20 letnim mietku po 480 tys przebiegu przy -23 stopniach tak się nie działo.

 

Ma inny układ wtryskowy i dlatego.

 

Czyli nie ma co się zamartwiać wszystko jest w porządku.

Po prostu nasz typ tak ma.

W serwisach mówią, że podczas mrozów może nie równo klepać silnikiem, ale tylko w pierwszych sekundach i jest to normalne.

 

Myślę, że wpływ na takie zachowanie silnika ma też jego przebieg.

Dziwi mnie tylko to, że u ciebie pojawia się później - to też jakaś zagadka.

 

Możesz umieścić jakieś nagranie z odpalaniem silnika?

Edytowane przez Abe's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam tak samo. Mialem tak przy -18 mialem tak tez dzisiaj przy +1. Diesel przy minusach jak zreszta gazdy silnik cierpi na zimno i nic na to nie zaradzimy. Ja sie tym nie przejmuje zbytnio, bardziej mnie ciekawi czemu faluje obrotami na cieplym. Jak sie nagrzeje porzadnie to potrafi mi falowac na postoju. EGR i Przeplywka w porzadku po czyszczeniu, dolot nie zawalony.

Jak to jest tak cykliczne u Was to logi przy odpaleniu trzeba porobic. Ja nie robilem i przy falowaniu tez nie bo to sporadyczne i nie jezdze caly czas z kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest tak cykliczne u Was to logi przy odpaleniu trzeba porobic

U mnie jest wszystko dobrze z obrotami tylko tak jakby nie palił na wszystkie gary, ale to tylko przez pierwsze parę sekund i to przy dużych mrozach.

 

Może to kwestia paliwa - może jakiś V-Power wypróbować? Choć już dużych mrozów nie zapowiadają to nie sprawdzę czy się poprawi to telepanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz umieścić jakieś nagranie z odpalaniem silnika?

Mogę, ale np. po 5 godzinach nie odpalania nic niepokojącego nie widać i nie słychać, dlatego każdy ma problem z diagnozą :bleble

Dzisiaj z ciekawości przestawiłem mu synchronizację kąta wtrysku na wałku było -0,6 a zrobiłem +1,1 - jeden człowiek mi poraził żebym się tym pobawił i zobaczył co będzie się dziać:fajny

Jutro z rana coś nagram przed wyjazdem do pracy

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przypomniałeś mi o synchronizacji kąta wtrysku.

Kiedyś latem też przestawiałem kąt i powiem Ci, że była delikatna różnica.

Tylko nie pamiętam czy na plus to będzie lepiej palił czy na minus.

Ja ustawiałem tak żeby na FISie pokazywał jak najniższe spalanie na biegu jałowym i na rozgrzanym silniku wskazuje 0,4l/h, a na VAGu kąt jest na -0,5.

Może to ustawienie sprawia, że wtedy silnik ma tendencje do nierównej pracy jak mu ciężko podczas mrozów.

Jak ustawimy na dodatni to może wtedy równiej będzie odpalać, ale wskazanie na FISie będzie wyższe 0,5-0,6l/h zależy jak bardzo przestawimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie przy -0,6 miałem 0,5l/h, a po przestawieniu na +1,1, pierwszy raz ujrzałem 0,4l/h na wyświetlaczu :bleble i tak się waha 0,4-0,5l, vag niezmiennie pokazuje 0,4l/h, narazie auto dobrze jedzie ale przed programem chciałem doprowadzić wszystko do perfekcji i dlatego tak męczę ten temat :mlask

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zobaczysz różnicę.

Po tym co piszesz można stwierdzić, że na podstawie wskazań FIS można właściwie ustawić kąt,a nie na podstawie danych z VAG.

Jutro się przekonasz.

 

Na nagraniu widać, że silnik jest nie wychłodzony, a temperatura grubo powyżej zera także nie słychać telepania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto stało 5 godzin więc przy dzisiejszej temp. powietrza wystygło do 28 stopni na czujniku cieczy.

Słuchaj ja sobie poprzestawiam ten kąt codziennie np. o 0,5 na Vagu w zakresie jaki podaje -3 ...+3 i bede miał pełny obraz czy to coś pomaga czy nie.

Przy próbie dla jaj +6,6 klepie troszku

Nie twierdzę żeby ustawiać synchro na podstawie spalania na Fisie bo po co się tak męczyć, skoro posiłkując się VAG-iem ustawimy 3 razy szybciej i bardziej precyzyjnie:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba popróbować i sprawdzić jakie jest najlepsze ustawienie.

 

P.S. Jak za bardzo przeciągniesz regulację to wyrzuci błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo że "za bardzo przestawiony" od normy to nawet nie odpali na zimnym, abo strasznie kulawo :luka Dzisiaj po nocy stania (po przestawieniu synchronizacji na wałku z -0,6 na +1,1) nic nie szarpie, nie przerywa po odpaleniu itp. - odpalił jak powinien bez zająknięcia. Może dlatego też, że było ciepło w nocy ok 3-4 stopni.

Narazie zostawiam tak jak jest, może zdarzy się zimniejsza noc to będę ruszać walkiem dalej :passatfan

http://www.izabell.home.pl/mvi.avi

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to jest normalka silnik nie rozgrzany i nie pali tak jak powinien.Ja mam to samo.Zaczyna od 1000-1100 i po kilku już normalnie.Pozd : matys187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem to jest normalka

Takich opinii już kilka słyszałem, że diesel, że zimny, że nic się nie dzieje skoro po chwili już ładnie równo chodzi i nie kopci. Ale.... znajomy 115 konny sharan AUY odpala na każdym mrozie bez takich objawów, a ma 120 tys km więcej niż mój więc to daje do myślenia czy normalne :fajny Jak narazie same pozytywne odczucia po zmianie synchronizacji:dobrze pracuje równiej i ma zdecydowanie lepsze odejście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jednak trochę lepiej trybi przy -15 :-) Ale i tak jest grono osób by chciało żeby im tak odpalał, niż hehłać czy 30 - 20 sekund bo tak mają, a my się tu stresujemy publicznie że w miarę normalnie odpala :fajny przestaw, chociaż teraz pewnie i tak nie zobaczysz różnicy bo ciepło jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pomóc wymiana czujnika cieczy chłodzącej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności