Skocz do zawartości
tomek3232

Nierówna praca silnika po odpaleniu na zimnym

Rekomendowane odpowiedzi

Po odpaleniu chodzi na 3 garach około 3 s.. Olej zmieniałem miesiąc temu 10w40 Mobil1 Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy wymieniałeś filtr paliwa?zacznij od podsawowych zasad prawidłowości działania diesla.na pompkach jedno trefne zatankowanie kiepskiego paliwa = problemy z układem zasilania.czyli nierówna praca itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr wymienialem około 5 tys km temu.. świeczki wymienione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr wymienialem około 5 tys km temu.. świeczki wymienione..
a dawka startowa i synchronizacja jak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej zmieniałem miesiąc temu 10w40 Mobil1 Super

Zalałeś to do PD'ka ?

Jeśli to Mobil Super S 10W40 to nie spełnia on normy VW 505.01 :zeco

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki mi polecili w sklepie.. to jaki pasuje do mojego ? mam taki sam silnik jak Ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki mi polecili w sklepie.. to jaki pasuje do mojego ? mam taki sam silnik jak Ty

Cokolwiek z normą VW 505.01

Ja osobiście jeżdżę na Motul Specific 5W40

Ale lepkość musisz sobie sam dopasować do swojego silnika bo nie znam jego przebiegu i nie wiem co tam miałeś do tej pory.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam teraz 198 tys przebiegu.. i wcześniej też to było lane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wcześniej też to było lane..

No to niestety ,,smarowałeś,, pompki nieprawidłowym olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co mogę teraz z tym zrobić ? może to powodować głośniejszą pracę silnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to co mogę teraz z tym zrobić ?

Jeśli pompki jeszcze dają radę to czym prędzej zmienić olej.

może to powodować głośniejszą pracę silnika ?

Jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję jeszcze raz przeczytać wątek od tego postu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1241937#post1241937

 

Kąt synchronizacji, a jakość oleju to dwie różne rzeczy, ale wpływają na pracę silnika przy pierwszych sekundach pracy.

 

Po zmianie oleju na 5w30 507.00 przy -5°C odpalał mi jak przy +10°C.

Także zastosowanie oleju też ma wpływ. Kąta synchronizacji na razie nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ADAM81

witam

z uwagi, że jestem nowy szukam informacji dopisując się do istniejącego postu,mam pytanie o sprzęgło i koło dwumasowe:

czy możliwe jest aby z uszkodzonego sprzęgła wypadły sprężyny a mechanik wydostał jedną przez otwór na rozrusznik tylko po wymontowaniu rozrusznika(nie rozpinał skrzyni od silnika)?

z góry dziękuję za szczere wypowiedzi.

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem od wczoraj z moim Paskiem, a mianowicie wczoraj już mi ciężko zapalił, a dzisiaj rano też długo kręcił i jak już odpalił to na jałowych obr. "falują" mu obroty. Co może być przyczyną? Świece wymienione. Passat 1.9 tdi 110km '98r. (na ciepłym silniku też obroty faluja)

Edytowane przez Konter1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem od wczoraj z moim Paskiem, a mianowicie wczoraj już mi ciężko zapalił, a dzisiaj rano też długo kręcił i jak już odpalił to na jałowych obr. "falują" mu obroty. Co może być przyczyną? Świece wymienione. Passat 1.9 tdi 110km '98r. (na ciepłym silniku też obroty faluja)

Przyczyn może być kilka,lecz najbardziej oczywistą wydaje się być walnięty czujnik temperatury cieczy.Oczywiście VAG również by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyn może być kilka,lecz najbardziej oczywistą wydaje się być walnięty czujnik temperatury cieczy.Oczywiście VAG również by się przydał.

 

Wymieniłem czujnik temp. cieczy i niestety nic nie pomogło. Dodam,że te falujące obtoty wahają się od 800 do 1000 obr. i podczas jazdy stał się minimalnie słabszy jeżeli chodzi o przyspieszenie..

Edytowane przez Konter1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość juelz7

Chciałbym podłączyć się pod temat, zaczęły się chłodniejsze dni. Dziś rano wsiadłem do swojego auta, ten odpalił, silnik nierówno chodził, gdy dodałem gazu zaczął się dławić i zgasł, nie ruszył. Odpaliłem go po raz kolejny, silnik pochodził dłuższą chwilę i wtedy nie było problemu, pojechałem prosto do pracy. Problem pojawił się kilka tygodni temu, pierwsze co to zostały wymienione świece i przewody. Myślałem że po problemie, ale dziś niestety powtórka z rozrywki. Dodam jeszcze, że gdy pojechałem na Orlen zatankować przed wymianą świec, poszedłem do kasy, wróciłem i również nie mogłem ruszyć. A auto było zgaszone przecież krótką chwilę. Ma ktoś jakiś pomysł co mu się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem.

Mój passat na początku nie równo pracował itp, potem zaczęły się problemy z odpalaniem.

Podejrzenie padło na pompę paliwową albo na pompowtryskiwacze, gdyż korekcja na VAGu pokazywała sporą różnice miedzy 4 pompowtryskiem a resztą. Okazało sie, że uszczelnienia na pompowtryskach były wyjechane.

Pomogła wymiana uszczelnień na pompowtryskiwaczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem czujnik temp. cieczy i niestety nic nie pomogło. Dodam,że te falujące obtoty wahają się od 800 do 1000 obr. i podczas jazdy stał się minimalnie słabszy jeżeli chodzi o przyspieszenie..

 

Sprawdziłbym czujnik temperatury paliwa ten w pompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne problemy z nie równą pracą silnika. Stawiam właśnie na czujnik temperatury paliwa w pompie rotacyjnej. Rano pokazuje mi temperaturę paliwa 83 oC. Kanał 7 grupa 1. Także czeka mnie wymiana. Dodam jeszcze że jadąc na 1 biegu bez gazu szarpie. Myślę że po wymianie czujnika będzie git. Zdam relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności