Skocz do zawartości
papluch

samochód sprzedany a kasę za ubezpieczenie chcą

Rekomendowane odpowiedzi

na umowie nie mam pieczątki to musiał bym się skontaktować z gościem i zrobi ksero jego wypowiedzenia lub cesji?

 

nie masz pieczątek z wydziału komunikacji?

To nie zgłaszałeś w kom. że sprzedałeś auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było zgłoszone ale nie odpieczętowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na umowie nie mam pieczątki

 

To co nie byłeś zgłosić sprzedaży auta w wydziale komunikacji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idz do wydzialu komunikacji wsun 50 zl w dokumenty i popros o potwierdzenie wyrejestrowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
było zgłoszone ale nie odpieczętowali
to idź i poproś o pieczątkę, jak im przedstawisz swoją sprawę to sądzę że nie będą robić ci problemów.

Swoją drogą to taka pieczątka nie jest raczej konieczna do wypowiedzenia polisy.

 

Spokojnie kolego, możesz śmiało otworzyć piwko i mogą Cię cmoknąć.

podpisuje się pod powyższą wypowiedzią obiema rekami

 

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

 

stwierdzili że przesłana umowa fax-em nie jest dokumentem i niemożna go brać pod uwagę mimo że potwierdzanie nadania faksu mam i panowie miał ktoś juz z czymś takim do czynienia

 

Nie wiem jak jest w sprawie zgłaszania sprzedaży ale przy wypowiedzeniu umowy ustawa mówi że:

Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy
i nie ma w niej mowy że musi być w formie dokumentu. Ważne że ma być to napisanie a nie na przykład ustnie przekazane do TU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to on nie wypowiadal polisy, powinien zgłosić w TU sprzedaż, oprócz faksu umowy kupna sprzedazy powinen wysłac taki dokument, nazywa sie własnie zgłoszenie sprzedazy auta. Druga sprawa z WK, dziwne, że nie masz pieczątki czy adnotacji, zawsze daja jak sie zgłasza sprzedaż, ba nawet trzeba wypełnic papier u nich. POwiedz mi jeszcze kiedy sprzedałes to auto, date, bo przepisy wtedy mogły byc troche inne niz sa teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powiedz mi jeszcze kiedy sprzedałes to auto,

fyi.

wygląda to następująco

umowa była od 09.02.2009 do 09.02.2010 rozłożona na 4 raty

 

czyli 09.02.2009 do 09.05.2009

09.05.2009 do 09.08.2009

 

i te dwie raty były opłacone a samochód był sprzedany 27.06.2009 czyli był sprzedany z aktualną i opłaconą polisą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupiłem paska, wypowiadałem umowę OC z liberty direct. Wysłałem faksem papiery, bodaj na następny dzień oddzwania kobieta z potwierdzeniem że papiery doszły. Powiedziałem, że nie mogę gadać i niech zadzwoni za 15 min., w tym czasie przygotowałem sobie dyktafon i nagrałem rozmowę kiedy oddzwoniła... Pani zawsze się przedstawia skąd i w jakiej sprawie dzwoni - warto to nagrać, zawsze jakaś podkładka w razie problemów, radzę tak robić w postępowaniu z firmami typu "direct"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak mój ojciec...

On chyba wszystkie rozmowy nagrywa :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie jak mój ojciec...

On chyba wszystkie rozmowy nagrywa :lol

 

Czyżby kolega Renaty Beger? - sorry za OT po prostu nie mogłem się powstrzymać ;-)

 

A swoją drogą warto nagrywać - te mendy też nas nagrywają :-)

tylko, że TU informują o tym na początku rozmowy i o ile się nie mylę to jeśli "MY" nagrywamy Ich to też powinniśmy to zaznaczyć - czy jest na sali jakiś prawnik co by potwierdził/zaprzeczył temU stwierdzeniU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - ja prawnik od 8 lat, a tata od 46 lat.

Do tego profesor, od kryminalistyki.

Dlatego nagrywa...

Swoje rozmowy można nagrywać, a uprzedzać nie trzeba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielki dzięki panwie dziś udałem się do urzędu komunikacji żeby pani mi podbiła umowę i nie było problemu i dopisała kiedy nastąpiło wyrejestrowanie pojazdu. I cała lipa w tym że moja przestraszona mamuśka zapłaciła im ile chcieli... czyli już pewnie nie dam radu już nic zrobi pieniądze nie do odzyskania podejrzewam. Niema to jak kochani rodzice ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli już pewnie nie dam radu już nic zrobi pieniądze nie do odzyskania podejrzewam. Niema to jak kochani rodzice ;/

jeżeli nowy właściciel wypowiedział umowę to możesz złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanej składki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co jeśli kupimy auto którego polisa skończyła się np 2 tygodnie wcześniej?

miałem sam sobie podejść do agenta TU i zapłacić w tej samej firmie ale okazało się że w tym TU OC kosztuje 200% więcej niż w innym TU gdzie ubezpieczone mam inne auto(UNIQA - 900 a AVIVA - 300).

 

Czy oświadczenie, że zrzekam się polisy (automatycznie przedłużonej) na rzecz sprzedającego załatwia sprawę?

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chłopaki a co jeśli kupimy auto którego polisa skończyła się np 3 tygodnie wcześniej.
nadpłacisz za te 3 tyg jak założysz polisę ot wsio

 

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

jeżeli nowy właściciel wypowiedział umowę to możesz złożyć wniosek o zwrot niewykorzystanej składki.
tego już nie ma chyba że nowy właściciel przy kupnie zrzekł się twojej polisy co mało kto robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to ja jestem nowym właścicielem (patrz edit)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale to ja jestem nowym właścicielem (patrz edit)
w takim wypadku to chyba jedyne rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki a co jeśli kupimy auto którego polisa skończyła się np 2 tygodnie wcześniej?

miałem sam sobie podejść do agenta TU i zapłacić w tej samej firmie ale okazało się że w tym TU OC kosztuje 200% więcej niż w innym TU gdzie ubezpieczone mam inne auto(UNIQA - 900 a AVIVA - 300).

 

Czy oświadczenie, że zrzekam się polisy (automatycznie przedłużonej) na rzecz sprzedającego załatwia sprawę?

 

W takjiej sytuacji robiłem wypowiedzenie umowy w dzień zakupu w inspektoracie A jeżeli to firma direct to faks z wypowiedzeniem i równocześnie list polecony z potwierdzeniem odbioru a na nim zaznaczone czego dot. liścik.Następnie wykup nowej polisy gdzie się chcę.

 

Pamiętaj że firmy ubezpieczeniowe to zwykłe qrwy i jak coś z nimi robisz to lepiej aby mieć na to papier. Wiem że robi się z tego biurokracja ale jak by co to wyciągasz z teczki papierek i im kopie odsyłasz ze słowami "żegnam" i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności