Skocz do zawartości
byry007

Cb President Tommy gruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pracuje na koparce i jak ktoś wie o co chodzi to mam w czasie pracy zajęte obie ręce i wymyśliłem sobie że chce zrobić takie coś że przycisk który naciskam żeby mówić PTT chciałbym mieć na dżojstiku a mikrofon na wysokości twarzy przyklejony na szybie i tu moje pytanie czy jak kupie drugą gruszkę i rozkręcę ,mikrofon i PTT to będzie to zgrywać ? kabina jest jedno osobowa i jest w miarę cicho w środku.

Edytowane przez byry007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to będzie to zgrywać ?

Jak nie spróbujesz, to się nie przekonasz. Masz tu schemat typowego mikrofonu od Presidenta:

dnc518_019ed9.jpg

Proponuję Ci następujace rozwiązanie:

Zamiast rozbebeszać mikrofon, zamień wewnętrzny przełącznik PTT małym przekaźnikiem z cewką na 12 V. Styki przekaźnika połącz tak jak przełącznik PTT, a napięcie 13,8V weź z końcówki 6 wtyku mikrofonu na cewkę przekaźnika dalej przewodem do jakiegoś przycisku zwiernego na joystiku koparki i na końcu do masy gdziekolwiek w kabinie. Dobrze byłoby równolegle na cewkę przekaźnika przylutować bylejaką diodę (paskiem na obudowie w kierunku plusa) aby wyeliminować zjawisko samoindukcji w cewce przekaźnika.

Jak widać, wystarczy tylko jeden dodatkowy przewód z "gruchy" i nie musisz robić "pająka" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze też możesz kupić gotowy zestaw do CB radia, tzw. wolne ręce ;)

M105-.jpg

ml-v.gif

mm100-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
saxten
wszystko fajnie tylko ja nie jestem taki magik chciałem to zrobić na chłopski rozum czyli rozebrać gruszkę mikrofon z płytki wylutować i płytkę przymocować gdzieś koło radia i tylko kablem pociągnąć mikrofon i tak samo z przyciskiem PTT, chyba że zrobić tak jak ty mówisz że wystarczy pociągnąć sam kabel do przycisku PTT tylko że jak będzie wisieć gruszka od twarzy tak 30-40cm od twarzy to czy będzie słychać ?? zawszę mogę odwrócić twarz w stronę gruszki i mówić co ty na to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co ty na to ??

Zdecydowanie odradzam rozbieranie mikrofonu i przenoszenie elementów w inne miejsca. Rozleci Ci się to pierwszego dnia użytkowania - zwłaszcza w koparce ;).

Inny sposób:

Kupujesz w markecie, gdziekolwiek coś takiego:http://allegro.pl/mini-mikrofon-elektretowy-siemens-do-wszystkiego-i1336628880.html

Na dole gruszki montujesz na przykład takie gniazdo: jc11506a2.jpg

Lutujesz przewody tak, aby po włożeniu zewnętrznego mikrofonu rozłączał się mikrofon w gruszce. Całą gruchę montujesz (np. za pomocą izolacji) na wewnętrznej stronie joystick'a tak aby pracując - mieć dostęp końcami palców do przycisku PTT.

Mikrofon przypinasz na kołnierz i jazda.....:D

Możesz przenieść na zewnątrz tylko samą wkładkęmikrofon06b5.jpg

 

Myślę ze to trochę łatwiejsze rozwiązanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś "specem", to sobie kup coś takiego:

 

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-224-CB-VOX-do-CB-Radio-6PIN.html

 

VOX w CB-radiach to nie nowość. W Twoim przypadku powinno sprawdzić się idealnie. Poszukaj jeszcze, może znajdziesz gdzieś tańsze urządzenie

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie szukam przycisku jak najmniejszego na 4 kabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...szukam przycisku jak najmniejszego ...

- Napisz więcej, o co chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś takiego

- i co planujesz z tym zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności