Skocz do zawartości
kebab18

Naciąganie opon w trapez

Rekomendowane odpowiedzi

Na 215/45 było w miarę ok.. Ale jednak troszke gruby profil..

Nie przeginaj! Przecież tam prawie wcale oponu nie było. Zostaw jak jest. Jest :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

215/45 to naciag ma lekki na 9 calach na 8 to za szeroka opona jesli chodzi o naciag

205/40 bedzie OK a mega naciagu tez nie bedzie wiec bez obaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 8.25 cala + opona 185/35/17 :) jest naciag, ale bez przeginy, byly zastanowienia nad opona 165/40 (45) ale z racji ciagania lawet z innym autkiem ( fiat 126p ) potrzebuje jakiejs trakcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja u siebie mam 8.25 cala + opona 185/35/17 jest naciag
pozwoliłem sobie zaprezentować twój naciąg (wszystkich ciekawi jak np taki wygląda)

p4160008.jpg

p4160014.jpg

p4230097.jpg

Edytowane przez kebab18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli ja nic nie ciągne, mam 8x17, chce mieć naciąg ale taki że mogę normalnie popierdzielać autkiem (w zakrętach przycisnąć i na obwodnicy coś koło 200 polecieć) to jaka opona min musi być??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jeśli ja nic nie ciągne, mam 8x17, chce mieć naciąg ale taki że mogę normalnie popierdzielać autkiem (w zakrętach przycisnąć i na obwodnicy coś koło 200 polecieć)

Daj 185/40 bądź choćby 195/40 i powinno być dobrze

 

195/40 felga 8"R17

8_195_40_R17.jpg

Edytowane przez kebab18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie ładnie :D Mam tylko pytanie gdzie dostać takie laczki? Jeśli nie dostanę 195/40 to będę brał 205/40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pytasz w zlym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc0303em.th.jpgdsc0316k.th.jpg

 

215/35 na 19x9 naciąg dość taki jest

 

a tu mialem na 10x18 225/40 wiec tez tak sobie,nastepnym razem na 10 wezme 215/40 albo 225/35

 

picture0141v.th.jpgdsc0144w.th.jpgdsc0142ap.th.jpg

 

z przodu mialem 215/40 na 8,5x18 co bylo całkowitym nieporozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kebab po co kombinujesz, sam wiesz jakie są drogi w bytomiu i w okolicach, ja mam fele 18" i oponki 215/40 i jest git, nie ma balonu a jakiś tam naciąg jest, tymbardziej że autem śmigam non stop to mi to wystarczy, wodzu ma tak samo chyba tylko że ja mam niżej a jak go fest naciagniesz to co kupisz gwint i i tak zostawisz go wysoko bo nie da rady go postawić tak fest nisko żeby przy tym jezdzić u nas i nic nei urwać i będzie cie to wkurzać, no chyba że na siłe chcesz mieć niżej niż ja :D :D :D ale u mnei już komfortu nie ma więc u ciebie będzie to jazda na kamieniu :D

Edytowane przez mariuszzk85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ana ile ty masz seta mniej więcej ustawionego? Bo właśnie w przyszłym tygodniu wkładam gwint do siebie i chciałbym to jakoś ustawic coby szło po śląsku pojeździc a nie po samej A4-ce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie wersje sport czyli jakie 5cm nizej i jest bardzo nisko, chcialbym gwint zapodac, ale sie obawiam ze moge zalowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bardzo nisko, na tych oponach które mam właasnie czyli 215/40/18 przód mam równo z kołem i niżej sie nie da, w sezonie dupeczka pojdzie jeszcze niżej, prawdopodobnie gwint skręce na max z tyłu, bo z przodu jest jeszcze miejsce, zobacz na fotkach w moim temacie link masz w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam u siebie wersje sport czyli jakie 5cm nizej i jest bardzo nisko, chcialbym gwint zapodac, ale sie obawiam ze moge zalowac...

 

Nie wiem czy nie zauważyłeś ale to jest temat o oponach, nie o zawieszeniu. A tak po za tym masz coś dziwną tą wersję ''sport'' jak Ci siedzi 5centów ;) Ori sport sadzało passata jakieś 2centy hehe większość ludzi kupuje gwint po to żeby uzyskać te 5 centów ;)

 

Co do naciągu tak jak mariusz mówi 215/40 na 8 calach całkiem fajnie wygląda. Bo jeśli chcesz uzyskać większy naciąg to felga musi być szersza przynajmniej 8,5'' Kolega Mapet ma fajny naciąg u siebie przy feldze 8,5'' z oponą 215 ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę co jeszcze się kupi za opony, na razie czekam na felgi, aż wrócą z malunku, jutro se przedzwonię o nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy nie zauważyłeś ale to jest temat o oponach, nie o zawieszeniu. A tak po za tym masz coś dziwną tą wersję ''sport'' jak Ci siedzi 5centów ;) Ori sport sadzało passata jakieś 2centy hehe większość ludzi kupuje gwint po to żeby uzyskać te 5 centów ;)

 

Co do naciągu tak jak mariusz mówi 215/40 na 8 calach całkiem fajnie wygląda. Bo jeśli chcesz uzyskać większy naciąg to felga musi być szersza przynajmniej 8,5'' Kolega Mapet ma fajny naciąg u siebie przy feldze 8,5'' z oponą 215 ;)

 

Pozdro

moze i 2 , na oko sadzilem ze z 5 bo widac roznice i ja czuc w jezdzie(przyzwyczailem sie do 1.8t na standardzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze i 2 , na oko sadzilem ze z 5 bo widac roznice i ja czuc w jezdzie(przyzwyczailem sie do 1.8t na standardzie)

 

Możliwe;)

 

PS. Zakładaj gwint, a nie pożałujesz ;)

 

zobaczę co jeszcze się kupi za opony,

 

Ja bym się skłaniał pod 215/40 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możliwe;)

 

PS. Zakładaj gwint, a nie pożałujesz ;)

 

 

 

Ja bym się skłaniał pod 215/40 ;)

dobrze ze radzisz oficjalnie, bedzie wiedomo za co cie bluzgam;)

nie no zart...

zastanawia mnie tylko naciaganie opon, co z przyczepnoscia, mam takiego czlowieka ktory jest specem od opon i on ma specjalne opony do naciagu, ktore juz sa wyprofilowane w trapez;) to chyba roznica jest w np poslizgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności