Skocz do zawartości
sebek79

woda od strony pasażera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem bo kiedy odkurzałem samochód zobaczyłem ze jest mokro od strony pasażera pod dywanikiem jest mokra wykładzina i jak macałem ręką to podejrzewam ze leje sie od strony tunelu na górze bo od strony nadkola jest sucho sprawdzałem odpływy i nie są zapchane a płyn w zbiorniczku nie ubywa także prosze was drodzy koledzy co to może być pozdrawiam i czekam na pomoc z gory dzieki :niekumam

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leje ci sie albo z szyberdachu albo z podszybia jedz na myjnie reczna i kolega myje ci auto a ty kukaj z kad sie leje a puki co nie szukaj jasnowidza na forum pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dzisiaj walczyłem z tym samym problemem :rozpacz - wywaliłem wszystko z wnętrza, wskoczyłem do środka a ojciec robił deszcz :wanna , i jak się okazało puszczała uszczelka w drzwiach i lało się z okolic wentylatora - winne było uszczelnienie obudowy filtra kabinowego co naprawiłem silikonem :cwaniak:. Co do uszczelki drzwiowej to narazie zrobiłem w niej dziurki aby woda odpływała, jak nie pomoże - wymiana :dupablada . Jednak najgorszą powódź miałem z tyłu za kierowcą :hyhy: - byłem w szoku ile wody może się wlać przez kabel do anteny cb puszczony przez drzwi ( antena magnesowa ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,mam ten sam problem ,mam wodę w podłodze pasażera od strony kierowcy ,pasek b4 <taka mała sugestia piszcie model paska bedzie nam wszystkim łatwiej> nie wiem którędy leci ,mam szyberdach ale podsufitke mam suchą , długim drutem przetykałem kanały odprowadzajace wode w szyberdachu .woda jest tylko w tym jednym miejscu , czytałem na forum o odpływach od akumulatora ,filtrach i przewodzie od maski ale jak sie domyslam chodziło o model b5. Dzisiaj może to jest jakiś znak ,dotykałem dywanik i wydaje mi sie że to może cieknąć od słupka drzwiowego bo od tamtej strony miałem mały mokry slad<pisze mały bo pod fotelem kierowcy jest sucho,a w nogach od pasażera można hodować kaczki >Czy ktos może podpowiedzieć jak ten problem rozwiązać , gdzie uszczelnić , z góry dziekuję .Wiecie idą pomału mrozy jak nie rozwiaże tego problemu to każe pasażerom zakładać łyżwy i będę kasował za ślizgawkę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Paska B3 i tez miałem problem z wodą w nogach pasażera z przodu,ale u mnie przyczyną była pęknięta nagrzewnica.Poza ceknięciem parowały mi strasznie szyby.

Ale skoro kolega pisze że od strony kanałów powietrza jest sucho to pewnie uszczelki przepuszczają wodę z zewnątrz-mam tak w obu tylnych dzwiach-gdy mocno pada na dywanikach zaraz pokazuje się woda.Także chyba jedynym rozwiazaniem jest wymiana uszczelek.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martoosia6

u nas tez przyczyna wody pod gumowymi dywanikami była nagrzewnica- ale oprocz wody były takze inne objawy- parowanie szyb i w koncowym stadium dymek " z kierownicy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby sprawdzić na 100% skąd cieknie trzeba wnętrze wywalić i poprosić drugą osobę żeby lała wodę na samochód.

Ja w ten sposób doszedłem że przez uszczelki się dostaje i naprawiłem problem. Ale może też przez inne miejsca się dostawać, zwłaszcza jak autko jest z wypadkową przeszłością. A tak to jest jedynie wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale u mnie jest na odwrót od drzwi u góry dywanika jest sucho a od konsoli jest taka ścieżka mokra i wydaje mi sie jakby była nagrzewnica walnięta to by mi płyn ubywał i by mocno szyby parowały a tak nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
byłem w szoku ile wody może się wlać przez kabel do anteny cb puszczony przez drzwi ( antena magnesowa ).
nooo tez to ostatnio zauwazylem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tylko z tyłu mokro,za fotelem kierowcy, z przodu mam sucho za kierownicą też . A odnośnie tych uszczelek < chodzi o drzwi ? >to mocno woda lała się do środka? Może gdześ w okolicach słupka<passat b4>Co prawda mam gumowe dywaniki i mam na nich sucho ale mimo wszystko je zdjąłem i sprawdziłem co sie dzieje na tapicerce podłogowej a tam dalej sucho na bokach też , Pozdrawiam wszystkich walczących z powodzią . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, ściągałeś tą gąbkę z gumą z podłogi? Bo właśnie woda gromadzi się pod/w gąbce i wykładzina jest sucha, bo guma oddziela. Miałem też problemy z zalewaniem. Trzeba dostać się do gołej blachy, żeby sprawdzić czy jest sucho pod nogami kierowcy lub pasażera.

U mnie woda wpływała do środka przez drzwi (pod boczkiem) na uszczelkę i pod osłoną progu pod wykładzinę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przyszedł mróz i zamarzło . Ale za fotelem kierowcy nie muszę sprawdzać ,po prostu wylewam wodę , a pod moimi nogami to będę się musiał jakoś dostać do blachy żeby sprawdzić , przyjdzie cieplej to wymontuje fotel i będę lał na passka wodę to może coś zobaczę.Pozdrawiam. <tak na marginesie , na przeglądzie mi wyszło do wymiany tylne amorki ,możecie jakieś polecić? takie rozsądne cena do jakości , w serwisie VW za szt 320 pln >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał wymontować fotel kierowcy.Zaczęły się odwilże i znowu bagno, nie chce krakać ale wydaje mi się ze od strony drzwi kierowcy na podłodze jest mokra ścieżka , w najniższym punkcie podłogi ,bo obok jest sucho. Czekam na ciepłe dni i wtedy demontaż i sprawdzanie, ma ktoś pomysł jak zdemontować tapicerkę podłogową żeby jej nie uszkodzić ? Pozdrawiam zalanych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(b4) ja rozebrałem środek tz wykładzina gąbka i dostałem sie do gołej blachy a tam normalnie powódż ale jak wczesniej patrzyłem to ścieżka mniej wiecej była na środku ale znów jak ściągnełem schowek to mokre jest na podszybiu na samej górze od słupka do środka połowy pasażera i juz teraz zgłupiałem ale zauważyłem ze kropla wody dostaje sie z pod szyby ok 10cm od słupka dodam ze szyba przednia była wymieniana i teraz juz nie wiem czy ktos zle ja zamontowal czy tam pod szybą jest jakis wrzer czy ta woda wogóle skąd indziej sie dostaje pomóżcie co mam robić jak sprawdzić dokładnie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(b4) ja rozebrałem środek tz wykładzina gąbka i dostałem sie do gołej blachy a tam normalnie powódż ale jak wczesniej patrzyłem to ścieżka mniej wiecej była na środku ale znów jak ściągnełem schowek to mokre jest na podszybiu na samej górze od słupka do środka połowy pasażera i juz teraz zgłupiałem ale zauważyłem ze kropla wody dostaje sie z pod szyby ok 10cm od słupka dodam ze szyba przednia była wymieniana i teraz juz nie wiem czy ktos zle ja zamontowal czy tam pod szybą jest jakis wrzer czy ta woda wogóle skąd indziej sie dostaje pomóżcie co mam robić jak sprawdzić dokładnie pozdrawiam

 

najprawdopodobniej klej nie chwycił w jednym miejscu. ja tak miałem w tylnej szybie, na całe szczęście w dolnej części.

także u Ciebie to samo jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo uszczelka albo przez przednią szybę lub przez drzwi zdejmij boczki drzwi i sprawdz czy nie jest uszkodzona folia co izoluje boczek czasami jest tak że jak sie folia uszkodzi to po szybie od drzwi ścieka i prosto do Auta ja tak miałem,Jeśli przednia szyba to najlepiej wsiąść naładować kompresor na maxa i powietrzem dmuchać bodziesz słyszał jak będzie nieszczelność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tam normalnie powódż ale jak wczesniej patrzyłem to ścieżka mniej wiecej była na środku ale znów jak ściągnełem schowek to mokre jest na podszybiu na samej górze od słupka do środka połowy pasażera i juz teraz zgłupiałem ale zauważyłem ze kropla wody dostaje sie z pod szyby ok 10cm od słupka dodam ze szyba przednia była wymieniana
Jeśli przednia szyba to najlepiej wsiąść naładować kompresor na maxa i powietrzem dmuchać bodziesz słyszał jak będzie nieszczelność

dokładnie tak. A jak dodatkowo będziesz polewać wodą po krawędziach szyby to i zobaczysz w którym dokładnie miejscu. Póżniej to już dobry silkon w ręce i w aucie zrobi się sucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś przez przypadek odkryłem że mam cały mokry dywanik w aucie z tyłu po stronie pasażera. Z przodu macam i wygląda na suchy.

Tam jest tak mokry że jak aż widać wodę :(

Nigdy wczesniej tak nie miałem. Którędy może się tam woda dostawać?

Czy jak w b5 przez tą grodź gdzie jest filtr kabinowy i silnik od wycieraczek? Tam wszędzie mam sucho.

Ściągnąłem też listwe na progu z przodu żeby sprawdzić i nie jest mokro.

 

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam b3

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności