Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy ktoś używa felg większych niż 13 " do B2.

 

Myślę nad ewentualną zmianą felg. Nie mogę doszukać się rozmiaru - rozstawu śrub - jeśli ktoś moze pomóc? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw srub jak w kazdym VW z 4 srubami czyli 4x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rowniez zastanawiam sie nad felgami 14 cali, jak cos daj znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mieliśmy z ojcem b2 `85 r variant to mieliśmy na nim 14 i chyba 175/65/14 taki model ori http://moto.allegro.pl/vw-golf-vw-polo-felga-aluminiowa-i1304082623.html , jak go sprzedawaliśmy do wzięliśmy te felgi do b3 bo były one ori jakie wychodziły w b3 i teraz są na nich 185/65/14. Jeździliśmy cały czas na 14 w b2 jakieś 40 tyś zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jest tak, ze od golfa lub polo jakiegos 13" felgi 4x100 mozna smialo kupowac?

 

---------

 

to jeszcze przy okazji... jakie najszersze opony macie lub mieliście na B2? chodzi na razie o 13" felgi

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić 13-ki, ale nie lepiej pomyśleć o 14-kach? Wygląd inny i jazda też już inna.

Przy 13 calach w passacie powinno być 185.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz kupić 13-ki, ale nie lepiej pomyśleć o 14-kach? Wygląd inny i jazda też już inna.

Przy 13 calach w passacie powinno być 185.

 

no to moze upoluje 14" z oponami zimowymi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 cali w B2 wg. instrukcji obsługi pojazdu powinno miec oponę 195/60

 

zimowe: korzystam z debicy frigo1 175/70 R13 i jeszcze nigdy mi na śniegu autko nie ugrzęzło...a zeszłą zimę mieliśmy solidną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie temat w dziale sprzedam, ale mam do sprzedania felgi 13 cali, stal na zimie. Felgi tanio bo nie potrzebne a do b2 na pewno będą pasować.

 

Jeśli ktoś chętny to daje link: http://allegro.pl/show_item.php?item=1320911516

 

A co do tematu, to znajomy ma paska b2 1,8 RP i tam oryginalnie ma stal 14 cali taką jak w pasku b3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc szukam w takim razie kompletu chyba, żeby dwa razy nie kupować.

 

zimowe 13 lub 14, zaleznie od ceny :-)))

 

a czy taki parametr jest istotny?:

 

"otwór centralny 56mm"

 

--------

 

a jeszcze... czy przy 14 calach podwyzszy sie nieco zawieszenie?

teoretycznie wygląda że tak...

 

---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 17:21 ----------

 

14 cali w B2 wg. instrukcji obsługi pojazdu powinno miec oponę 195/60

 

zimowe: korzystam z debicy frigo1 175/70 R13 i jeszcze nigdy mi na śniegu autko nie ugrzęzło...a zeszłą zimę mieliśmy solidną

 

Czy coś się stanie jeśli któryś z parametrów będzie inny?

 

Powiedzmy: 14 cali - 175

a 13 cali 195...

Edytowane przez Skywalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"otwór centralny 56mm"

 

Ważne, powinno być 57,1 mm dla passata.

a jeszcze... czy przy 14 calach podwyzszy sie nieco zawieszenie?

 

Zależy od profilu opon, im większa felga tym mniejszy profil powinien być, aczkolwiek to też zależy od szerokości opony, poczytaj http://www.motoprodukty.pl/encyklopedia/encyklopedia_artykul.asp?IDartykul=32

 

Czy coś się stanie jeśli któryś z parametrów będzie inny?

 

Powiedzmy: 14 cali - 175

a 13 cali 195...

 

Szersze/wyższe opony czyli większe spalanie, mniejsze osiągi, przekłamania licznika. Oczywiście nieznacznie, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ważne, powinno być 57,1 mm dla passata.

 

To rouzumiem ze felgi od VW - nie ma problemu, nawet golf. Ale inne 4 x 100 sprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie. Do naszych autek pasują felgi od Gofrów, Passatów B3 i B4 i tych takich co mają 4x100 ale VW. Reszte 4x100 np. z forda czy (h)opla tp musisz sprawdzać otwór centrujący.

 

PozdraVWiam

Młody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz dobrze się rozglądnąć np po aukcjach bo z doświadczenia wiem że można kupić felgi z oponami w cenie samych felg. ja jeżdże na 15 205\55 na zime 14 185\60 a 13 miałem 175\70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

letnia stara 13R70 i wielosezonówka 14R60, obie na oryginalnych felgach od B2, pierwsza na stalowej, druga AVUS

02032010252.jpg

 

No i zapraszam na oldpassats.com, poczytaj, o oponach też trochę jest, paski na R15 też ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie jesi chodzi o rozmiar 195/60 R14 to coraz ciezej dostac nowe opony :( producenci powoli sie wycofują bo niestety ale to juz rozmiar nie stosowany raczej...

 

sam w sierpniu potrzebowałem dwóch opon bo mi jakis skurw...esyn przebił to w całym poznaniu były tylko dwie sztuki kormorana w tej wielkosci...

 

jezdziłęm kilka miesiecy na dunlopach 185/60 generalnie było spoko, nie odczułem jakos różnic we wskazaniach predkosci wzgl. obrotów silnika

 

co do zimówek to nie wiem czy jest sens sie w szerokie łądowac...wezsze nei dosc ze są tansze, to jeszcze lepiej sie na śniegu spisują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
generalnie jesi chodzi o rozmiar 195/60 R14 to coraz ciezej dostac nowe opony producenci powoli sie wycofują bo niestety ale to juz rozmiar nie stosowany raczej...

 

a jak z 13 calami, można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z 13 calami, można dostać?

W rozmiarze 185 ciężko, wiem bo na takich jeździ też poldek, natomiast 175 dostaniesz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak dokładnie. Do naszych autek pasują felgi od Gofrów, Passatów B3 i B4 i tych takich co mają 4x100 ale VW. Reszte 4x100 np. z forda czy (h)opla tp musisz sprawdzać otwór centrujący.

 

Mówią przy niektórych 13 calowych, że do VW, Hondy lub Opla przy 4 x 100 felgach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od opla 4x100 założysz, ale otwór centralny jest trochę mniejszy (minimalnie) i później młotem będziesz musiał je zbijać. ja tak zrobiłem kiedyś w golfie mk1 założyłem felgi od astry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności